Vůle předního kola, bouchání - Felicia

Od: Datum: 18.04.15 12:03 odpovědí: 1 změna: 18.04.15 20:03
avatar

Felicie: Někde na pravé straně, vypadá to blíž ke kolu je nějaká vůle. Při jízdě na větší nerovnost se mi tam ozve klepnutí. Stejný zvuk se ozve, když zpomalím a rychle se rozjedu. Měnil jsem spodní čep, brzdový kotouč a destičky. Zdá se, že kolo nemá vůli. Mělo dost velkou, než jsem vyměnil čep.

Při výměně čepu jsem odvrtával nýty a nemusel jsem vyndávat rameno, protože jsem ho dostal menším tlakem níž. (druhé rameno jsem dostal silou dolů jen o pár centimetrů, musel jsem povolit držáky) Ale myslím, že toto to dělat nebude, protože je uloženo v gumách. Je nutné ho měnit?

Další možnost. Auto stojí na kolech, otočím volantem a u převodky řízení to v určitých polohách cvaká. Jak vlevo, tak i v pravo. Při jízdě nemá řízení skoru žádnou vůli. Má s tím převodka řízení něco společného?

Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: sos*
Datum: 18.04.15 12:48

To může být lecos - homokynetický kloub - ten by se projevil v plném rejdu na jedičku nebo uložení ramene v silentbloku. Já osobně měnil přední i zadní v létě, bouchání přestalo, ale protože už se nové nedělají u nás, ale v Číně, tak v zimě ten zadní znovul. Já každému doporučuji - když nevíš co, zaplať si pár korun na STK kontrolu a ne technickou /u nás to dělají/ a tam na vytřásadlu přesně zjistí co bouchá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.