Svítí kontrolka ABS

Od: Datum: 17.04.15 11:14 odpovědí: 6 změna: 18.04.15 21:16

Dobrý den,

prosím o radu, asi před týdnem se mi rozsvítila kontrolka ABS, ví prosím někdo co to znamená? Jedná se o brzdové destičky?

Mazda 6, r.v. 2006

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.04.15 11:23

Ne, brzdové destičky to nebudou.

Spíše vadný snímač ABS.

Ohodnoceno: 0x

Od: jmlc®
Datum: 17.04.15 11:36

brzdy brzdí? Pokud ano, pak je vysoká pravděpodobnost na ten snímač... Na technické kontrole by to neprošlo, ale jezdit se s tím dá.. pouze nesmíte spoléhat na ABS - bude zřejmě nef-ční.

Servis!

doplněno 17.04.15 16:11:

Řekl bych, že vaše TK byla provedena chybně. Pokud jim svítí kontrolka bezpečnostních prvků, pak by měli požadovat nápravu... Vypojit žárovečku řešení není - měli by při startu zjistit, že žárovka je na palubovce aktivní-že zhasne znamená, že je vše OK.

Datum: 17.04.15 14:29

Na technické jsem prošel i se svítící kontrolkou ABS.Bylo v háji čidlo.

doplněno 17.04.15 14:33:

Na STK není problém,protože při nefunkčním systému ABS,se auto chová jako by tam nebyl,tudíž účinek brzd zůstává zachován.

Od: bbbb
Datum: 17.04.15 12:36

Opravu neodkládejte může to být prasklý abs kroužek a jestli bude dřít o čidlo tak ho zničí.Už jsem se s tím setkal i když ne na mazdě.Ty kroužky se dají koupit samostatně.

Datum: 17.04.15 14:25

Zkontrolujte zda není přerušený vodič od čidla,vzdálenost čidla od kroužku a zda-li není kroužek třeba prasklý,špinavý nebo volný na náboji.

Jinak nevím jak hodnotí svítíci kontrolku ABS ,ale já absolvoval již 2x TK se svící kontrolkou ABS a nefunkční ABS-kou a prošel !

Datum: 18.04.15 21:16
Co je snadnější, než dojet do nějakého servisu a zjistit přes diagnostiku o co se jedná. Na 99% to bude čidlo, v ideálním případě jen proklepaný kablík(zjistí změřením odporu čidla).Jen se obavám, že u Mazdy bude čidlo docela palba.
Velice často se to řeší odpojením kontrolky...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.