Auto na závody

Od: Datum: 13.04.15 20:56 odpovědí: 3 změna: 18.04.15 17:02

Ahoj,

v nejbližší době si chci pořídit auto, které si chci sám pomalu podle financí předělávat na závodní speciál podle dobových fotek. Ovšem s touto aktivitou se dostávám do problémů s výběrem vozu. Hledám auto, tak do 30 tisíc. Stejně ho hodlám celé překopat, takže do vyšší investice se mi moc nechce.

Ze začátku jsem přemýšlel už jsem měl i dohodnutou prohlídku vozu Škoda 120, kterou jsem chtěl předělat na Škodu 130LR. Po rozhovoru s jedním automechanikem jsem se dozvěděl, že auto na přdělávku ok ale, pokud budu chtít závodit, tak nemám proti ostatním autům s tímhle starým vozem šanci.

Začal jsem se dívat po jiných vozech a zatím mě nenapadlo nic jiného, co by mě plně uspokojovalo. Miluju škodovky, ale udělat pořádné auto, aby mohlo konkurovat asi neni žádný med. Potom mi spadla do oka Audi 80. Malinko jsem se oddálil od svého plánu udělat závodní historický speciál.

Do čeho by jste šli Vy? A co má i motoricky tendenci konkurovat moderjněím autům (např. závod do vrchu, tím bych chtěl začínat).

Děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.04.15 21:41
avatar

Tak pokud se jezdí na skupiny dle kubatur a chcete z toho udělat plnokrevné 130LR, tedy takové, které má 95 kW s objemem do 1.3 litru, sportovní podvozek, kotouče vpředu i vzadu... tak si myslím, že na konkurenci šanci má. Ale přestavba bude v řádu statisíců a stejně těžko říct, jestli je reálné díly sehnat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.15 22:23

do 30 tis vím o daihatsu charade Gti s 74 kw,ale poháněné turbem a na závody do vrchu ok,ten motor se dá lehce upravit klidně i na 260 K.

Stačí napsat do SZ,pošlu kontakt na majitele.Sám jsem toto auto měl a má výborbné zrychlení a motor hodně vydrží při správní údržbě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.15 00:08

Ahoj. No, podle toho, jak jsi začal, to spíš vypadá na veterána, pro jejich srazy a soutěže v jízdách pravidelnosti. Pak to není o konkurování v síle motoru a dosahovaných rychlostech. Vše ostatní, je už poněkud mimo mísu. Nechci nějak srážet tvé počáteční nadšení, ale tak to prostě je. Bez sponzora/ů to nepůjde. Kdo, ale bude sponzorovat nějakou oblastní srandu?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.