Prodej auta po roce dráž - zisk?

Od: Datum: 13.04.15 15:34 odpovědí: 4 změna: 15.04.15 00:07

Ahoj,

potřeboval bych poradit s prodejem auta.

Když jsem koupil auto např. za 60 000kč (což je i ve smlouvě) před rokem a něco a teď ho chci prodat třeba za 75 000kč, tak je tam vidět zisk a musí se nějak platit z toho zisku nějaký daně nebo něco podobného?
Nejlepší by bylo se domluvit s kupujícím ať se tam napíše třeba taky 60 000kč ať nejsou žádné komplikace s tím že?
Děkuju.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 13.04.15 16:02

Dobrý den. Příjem z prodeje automobilu je osvobozen od daně z příjmů, pokud doba mezi jeho nabytím a prodejem přesahuje dobu 1 roku, za předpokladu, že automobil není zahrnut do obchodního majetku pro výkon podnikatelské nebo jiné samostatné výdělečné činnosti resp. uplynulo 5 let od jeho vyřazení z obchodního majetku. Pokud podmínky pro osvobození nejsou splněny, příjem z prodeje automobilu se zdaňuje v daňovém přiznání k dani z příjmů (podává se jednou ročně) a to podle § 10 zákona o daních z příjmů.

doplněno 15.04.15 15:41:

Není zač, ať se dílo zdaří :),

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skvela
Datum: 14.04.15 23:53

Děkuji za vyčerpávající odpověd ;)
Takže to nemusím řešit, když je to přes rok, co jsem ho kupoval a můžu ho v lidu prodat se ziskem tedy.

Od: mzxy
Datum: 13.04.15 17:12

navíc jste do auta mohl nacpat dalších 40 tisíc a na prodeji PRODÉLAT...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 15.04.15 00:07

Nemusí, když to finančák nezjistí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.