Registr vozidel

Od: Datum: 13.04.15 11:11 odpovědí: 4 změna: 13.04.15 17:15

Zdravím,chtěl jsem se zeptat,když chci od někoho koupit auto,viděl jsem inzerát,kde je psáno eko zaplaceno a STK 7/2016, tak co musím udělat? 1)jít s tím majitelem na evidenční kontrolu 2)sjednat povinne ruceni 3)registr vozidel? Případně nevíte kolik to může stát a je možné tohle všechno sjednat na jinou osobu,která nemá řidičák? A ten EKO poplatek se znovu už neplatíDěkuji vám Kopný


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mzxy
Datum: 13.04.15 11:18

eko se platí jen jednou, předklídá se evidenční kontrola ne starší 14 dnů, zelená karta, dokaldy k autu

registrovat vozidlo kategorie M1 lze na svéprávnou plnoletou osobu , ŘP není podmínkou

800,- Kč za zápis vozida do RSV

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.04.15 12:37
avatar

Na evidenčku jděte klidně sám , cca 200 - 250 kč,

na registru pokud je EKO zaplaceno platíte jen 800 kč,

mzxy -

auto může vlastnit kdokoli, a to bez ohledu na věk, rodinný stav, způsobilost k právním úkonům nebo vlastnictví řidičského oprávnění. Pro vlastnictví vozidla je důležitá pouze právní subjektivita člověka, která vzniká narozením, resp. jí má i počaté dítě, pokud se narodí živé (§7 odst. 1 občanského zákoníku).

Pochopitelně je hned třeba dodat, že nesmí být zaměňována schopnost mít práva (např. vlastnit auto) a schopnost vlastními úkony nabýt práva (koupit auto). Dítě si pochopitelně samo auto koupit nemůže, neboť plnou způsobilost k právním úkonům získá až v 18ti letech. Za nezletilého jednají v jeho právních úkonech, ke kterým nemá způsobilost, jeho zákonní zástupci, kterými jsou zpravidla rodiče (§36 zákona o rodině).

doplněno 13.04.15 17:26:

mzxy -

Pokud se tedy rodič rozhodne koupit auto a chce ho nechat napsat na své dítě, nic mu v tom nebrání. Na kupní smlouvě bude uvedeno dítě se standardními osobními údaji společně s dodatkem, že za něj jedná jeho zákonný zástupce (rodič). Takový právní úkon je zcela v souladu se zákonem, i když je velmi nestandardní, což následně působí dojem u některých úřadů, "že to nejde".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 13.04.15 17:15

já nepsal o vlastnictví, ale o registraci nezletilého jako provozovatele

navíc nezletilého zatím nelze zapsat ani jako vlatníka auta bez souhlasu opatrovnického soudu, jde o navýšení majetku nezletilého a to lze jen se souhlasem soudu ( viz nový oz)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.15 12:30
avatar

Ondro,

Váš postup je správný, vozidlo pojistit na Vaše jméno, udělat evidenčku na Vaše jméno, dojít s prodejcem a nahlásit změnu na registru, kde je vozidlo registrováno, pak jezdit bezpečně.

Evidenčka 250Kč, převod 800Kč,

Eko se již neplatí

řidičák na převod není třeba

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.