Prasklina na čelním skle

Od: Datum: 12.04.15 23:43 odpovědí: 8 změna: 14.04.15 10:34

Vážení rádci, chtěl bych Vás poprosit o radu, v následujícím případě, či jak mohu postupovat. Jel jsem po dálnici ven z Ostravy cca 95km/hod, najednou mě předjelo vozidlo, uslyšel jsem křupnutí a na čelním skle vozu se objevila prasklina od odlétnuvšího kamínku od vozidla, které mě předjelo, než jsem se vzpamatoval, vozidlo odbočilo na Klimkovice a bylo fuč. Celý incident mám zaznamenaný na palubní kameře, to je čas, místo, SPZ i značku vozidla. Pro jistotu jsem ještě nahlas zopakoval datum, hodinu, místo i SPZ, aby se to nahrálo na záznamové zařízení. A nyní dotaz, mám nějakou šanci se domáhat náhrady škody po pachateli tohoto incidentu? A jakým způsobem? Z vlastní zkušenosti vím, že výměna mě kdysi stála cca 15000,-Kč a již jsem měl záznam u pojišťovny jako nehodu se ztrátou bonusu a lepení 1500,-Kč a pro mě jako ZTP to jsou dost podstatné částky. Předem děkuji za podnětné příspěvky a rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.04.15 00:08
avatar

Zdravím,
před 2 dny byl přímo o čelních sklech článek tady. Zkuste ho prostudovat - třeba vám to v něčem pomůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 13.04.15 00:46
A je na te kamere opravdu videt, ze se tam ta prasklina objevila v tu chvili? V protismeru nic nejelo?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.15 20:37
avatar

Zajímavá terminologie. Pachatel - tím máte na mysli koho? Ten šofér po Vás házel šutry? Nebo mu padaly z auta? Co mu konkrétně chcete vyčítat , jakého jednání se vůči Vám dopuistil? Pokud ten člověk není úplný trouba, tak máte smůlu. Na mě to občas taky zkouší různí filutové. Ten trik s tou kamerou už jsem taky zažil. Na to je jednoduchá odpověď - A je na tom záznamu nezpochybnitelně vidět, že od mého vozu odlétl kámen a trefil Vaše okno? Co když to hodil někdo z okolí komunikace? ( zní to sice absurdně, ale konkrétně v tomto konci republiky to už probíhalo, že...) Je na záznamu vidět, že okno bylo nepoškozené před ,,incidentem´´?

Prostě řečeno - přece si nenechám sebrat bonusy kvůli nějakému vykukovi ! To neberte osobně, ale když máte na kameru, tak jistě máte i na připojištění skel. Kameru mám taky, připojištěná okna taky. Pro zajímavost - okno měním takřka každoročně - prostě při současném stavu silnic není otázka, zda šutr chytíte, ale otázka je jen o tom, kdy se to stane. Ale proč bych se kvůli tomu nervoval - nové okno je fajn, není poškrábané od stěračů a pod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.15 20:44
avatar

strážce,

takže se domníváte, že se stala nehoda? Pak jste měl nějakou povinnost ze zákona. Pokud jasně prokážete, že se se čin stal jak popisujete, máte šanci na odškodnění. Pokud neprokážete, nic nedostanete. Když dojdete za vlastníkem vozidla, ukážete mu záznam, on se usměje a nic nedostanete.

Jediná šance je na policii oznámit dopravní nehodu, tak jak to požaduje zákon.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: webbiecz*
Datum: 13.04.15 20:49

Mám pocit, že možnosti máte všeho všudy tři.

1. máte pojištěné přední sklo a půjde to tedy přes tuhle pojistku - co si pamatuju ze své zkušenosti, šlo to vcelku rychle a bez problémů

2. najdete majitele druhého auta a on bude souhlasit s tím, že tu škodu na vašem autě způsobil kamínek, který odlétl od pneumatiky jeho auta. V takovém případě by to šlo z jeho povinného ručení. Tohle mi nepřijde jako příliš reálná varianta.

3. nemáte pojistku ani souhlas majitele auta - bude vás to stát opravu, nebo výměnu skla (podle toho, co s tím půjde udělat).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.15 21:06
avatar
"Výměna mě kdysi stála cca 15000,-Kč a již jsem měl záznam u pojišťovny jako nehodu se ztrátou bonusu"V tom případě bych IHNED měnil pojištovnu! Měl jsem průběhu minulých dvou roků 3 škodní události-manželka naťukla fóbii (někde zde je foto onoho poškození) = 14 000kč,poté 2x výměna čelní skla z připojištění k PR = 2 x 5000 kč,bonus zůstal, a stále pro mne u dané pojištovny nejlepší pojištění .(u další nej.bych nyní v základu platil o 200 víc než platím!)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.15 21:23
avatar

No bohužel .. měl jste smůli. Jak velká je to prasklina? no tak nebo tak hledat toho člověka nemusíte. Nedá vám a nemusí vám dát ani korunu jelikož on (ani vy, ani nikdo jiný) vyníkem nejste. Prostě odletěl kamínek - smůla (za předpokladu že po vás neházel ten předjíždějící kameny z okna samozřejmě. "Domáhat náhradu škodu po pachateli" - jakou škodu vám způsobil? a kdo je pachatel? - tím že vás předjížděl se ničeho depustil takže není pacahtel a jelikož není pachatel nemá co nahrazovat nějakou škodu. Takže šup do servisu nechat vyměnit vytáhnout peněženku a pokud nemáte pojištění na přední sklo tak cálovat celé ze svého- pokud máte tak není problém- toho člověka hledat nemusíte je to jako by vám ho rozbilo dítě balonem, nebo dítě by jste taky hnal na pojišťovnu jako viníka? Pokud nemáte přední sklo pojištěné tak je to poměrně nerozumné a pro příště jste se snad poučil a pojistíte si ho (osobně se mi stalo několikrát že tam odleťěl kamínek, tam si hráli děti apod a sklo je v háji hned)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 14.04.15 10:34

Pokud šutr odlétl od jeho auta tak je viník a škoda by měla jít z jeho povinného ručení. Jestli šlo o úmysl nebo ne nehraje roli. Pokud bude tvrdit že to od něj neodlétlo, tak mu to musíte prokázat = z videa musí být zřejmé že sklo rozbil šutr který odlétl od jeho auta. Při škodě do 100t policii k nehodě volat nemusíte ale můžete - oznámíte nehodu, policie to vyšetří a vypadne nějaký výsledek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.