Kancelář pojistitelů

Od: Datum: 10.04.15 18:16 odpovědí: 1 změna: 10.04.15 18:25
Dobrý den,přišla mi výzva k úhradě zákonného pojištění na karavan,který již už 5 let neprovozují a stojí v kempu a je kolem něj postavena chata,karavan i s chatou jsem již prodal,ale chtějí ode mne zaplatit za období květen 2012 až červen 2012,kdy už karavan nebyl druhým rokem provozován. Prosím o radu,jestli jde nějak udělat, abych toto nemusel platit..Moc děkuji za odpověď..
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.04.15 18:25
avatar
Opravdu? Měl jsem za to že čkp přišla k 1*1*2015 o právo vymáhat nezaplacené pojistné a smí už pouze vymáhat peníze za škody způsobené nepojištěnými řidiči.
Co se týče způsobu jak se jim vykroutit, vždycky platilo prohlášení že vozidlo bylo v uvedené době prokazatelně mimo veřejné komunikace, nebylo provozováno případně nebylo provozuschopné a k tomu přiložená fotodokumentace plus prohlášení minimálně dvou dalších osob které vaše tvrzení o neprovozování potvrdí.
doplněno 10.04.15 18:29: Prohlášení bych ve vašem případě doplnil kopií faktur za dlouhodobé parkování v kempu.
doplněno 13.04.15 19:05:

Podívej se na datum podání té výzvy.

Přímo na svých stránkách čkp píše:

Povinnost nepojištěných motoristů přispívat do Garančního fondu na nepojištěné škody se vztahuje na výzvy k úhradě příspěvku nepojištěných, které Česká kancelář pojistitelů odeslala do 14. ledna 2015 (včetně). Dne 15. ledna 2015 nabývá účinnosti novela zákona 168/1999 Sb., která ruší § 24c. Případy odeslané před účinností novely budou vypořádány dle původní právní úpravy, tzn. motorista je povinen na výzvu reagovat, a to buď zaplacením příspěvku nepojištěných do Garančního fondu nebo prokázáním skutečnosti, že se na něho povinnost hradit příspěvek nevztahuje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.