Jízda bez papíru o registraci auta

Od: Datum: 09.04.15 15:12 odpovědí: 9 změna: 09.04.15 21:25

Obracím se na Vás s prosbou, minulý týden ve středu jsem koupila auuto v Praze s tím, že oni mi udělali v bazaru evidenčku a řekli, ať si další den zařídím pojištění, zelenou kartu ať jim pošlu doporučeně a oni mi auto přihlásí a zaregistrují, jelikož od 1.1.2015 se registrace provádí v místě bydliště původního majitele. Pojištění jsem zařídila, poslala jsem jim to, přičemž mám originál zelenou kartu, kopii techničáku , ve kterém už je udané mé jméno. Má prosba je taková, zda-li můžu s autem vyjet , když mi papír o registraci a přihlášení budou posílat až příští týden, jelikož jsou líní a nedokázali to poslat tento týden, jak slibovali? Bavili jsme se s kamarádkou a ta mi řekla, že její manžel ( policista ) , říká, že pokud je v té kopii techničáku už mé jméno, pokud mám zelenou kartu a samozřejmě povinnou výbavu a řidičák, tak vyjet můžu a při případné kontrole říci, že si vše můžou ověřit u toho autobazaru? Jsem na vážkách, raději se zeptám více lidí.

Děkuji za odpověď.


avatar
ladinpraha uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.04.15 15:20
 
avatar

Snad jste se v autoškole učila co má mít řidič za doklady ,

výklad zákona je jasný ,

Řidič je povinen u mít u sebe:

řidičský průkaz,

osvědčení o registraci vozidla (tzv. malý technický průkaz),

doklad o sjednaném povinném ručení (tzv. zelená karta).,

zatím žádná bazaristická vyjimka jízdy bez ORV neexistuje .

S pohádkou u druhého příslušníka PČR nemusíte uspět - co říkal manžel policista ,

raději týden vydržet než se sněmi handrkovat ,

jinak PČR není povinna si nic ověřovat u bazaristů .

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.04.15 16:01
 
avatar

Vyjet můžete i bez řidičáku,jak jsou některé skupiny obyvatel zvyklé.Je však otázkou,jaké sankce Vás čekají při případné kontrole ze strany PČR.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.04.15 16:28
 
avatar

Asi takhle - správně byste bez ORV (malý techničák) jezdit neměla - jsou za to sankce. Ale pokud by vás zastavili i, vy byste se chovala slušně a neměla tu smůlu, že byste zrovna trefila policajta, který si chce něco dokazovat, tak byste ukázala papíry, vysvětlila situaci, oni by si to prohlédli, možná by si prolustrovali auto, jestli není kradené a s mírnou promluvou "do duše" (takovým malým kazáním typu " paní řidičko, takhle byste jezdit neměla") byste normálně pokračovala bez ztráty kytičky dál.
To samozřejmě platí pro převod auta z bazaru domů. Teď už bych ale nedoporučoval s autem dál jezdit, než budete mít ORV - to už by se při případné kontrole s pochopením setkat nemuselo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.04.15 18:45
 
avatar

Temovika, já Vás určitě nepotěším.

Jak píšou kolegové, musíte mít řidičák, to máte, malý techničák, žádnou kopii, zelenou kartu.

Pak dále píšete, že: "Já znám své povinnosti, vím, že ten papír u sebe mít musím, dle vyhlášky"
Musím Vás ujistit, že to neznáte. Žádný papír s sebou vozit nemusíte, jen předepsané dokumenty.

Pokud Vás zastaví policie a nemáte doklady k vozidlu, musí Vám udělit sankci, třeba jen domluvu, nebo pokutu. Nemůže mávnou rukou, že se nic nestalo..

doplněno 09.04.15 20:42:

Proto nechápu, proč to tak dlouho trvá. Sestra když koupila auto, tak ten den ho šla nechat zaregistrovat a přepsat a bylo hotovo

Paní tazatelko, měla jste si vybrat jiný autobazar, popřípadě koupit auto bez bazaru. Zřejmě Váš autobazar není tak rychlý a kvalitní..

 
Od: mzxy*
Datum: 09.04.15 19:11
 

kazeň musi byť...buď má pravdu pan Švarcenberg, který tvrdí, že zákony chápe většina lidí jen jako nějaké směrnice, které se nemusí dodržovat, nebo žijeme v právním státě, mámě nějaké elementární právní vědomí a respektujeme nastavená pravidla...v zákoně se nepíše o žádné kopii...

Já osobně bych si to nedovolil, proto podobné jednání neschvaluji...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: temovika*
Datum: 09.04.15 19:23
 

Díky za názor a porovnání.

Od: mzxy*
Datum: 09.04.15 19:27
 

čas strávený čekáním na doklady můžete věnovat reklamě bazaru 3xAAA...tipnu si na prodeji vydělal bazar několik tisíc čistého, možná 5, 7 nebo 10...zy ty prachy by měl prodejce poskytnout kvalitní služby

doplněno 09.04.15 19:29:

pokud je auto skutečně registrováno na Vaše jméno, v situaci, kdyby bazar Vaše dokaldy ztratil, můžete si zajít na své registrační místo ( tam kam spadáte podle trvalého pobytu) a požádat o duplikáty dokladů...stojí to 2 x 100,- Kč

 
Od: temovika*
Datum: 09.04.15 20:10
 

Super, díky moc. Auto jsme z AAA nebrali, kupovala jsem opla astru z roku 94 , dávali jsme za ní 10 000,- s tím, že na začátky to bohatě stačí, stav je na věk auta super, STK to má do začátku roku 2017, eko zaplaceno, sem tam škráblé, ale vzhled nejezdí. Autobazar si vzal k tomu 1500,- s tím, že udělali evidenčku hned v ten den, řekli že udělají registraci a přepis a že si berou 400,- k tomu za služby takže 300,- evidenčka a 800,- přepis + 400,- služba. Souhlasili jsme, protože nejsme z Prahy a nevěděli jsme, kam bychom tam na úřad měli jít, páč se v Praze moc nevyznáme. Oni mi posléze řekli, že až pošlu to pojištění, tak oni při doručení ihned zaregistrují, udělají přepis a do 2-3 pracovních dní pošlou doporučeně, tudíž do týdne doklady měly dorazit. Dnes jsem tam volala a pán z bazaru mi řekl, že se původní majitel nemohl dostavit, tak že čekali na jeho plnou moc a proto to podali na úřad až dnes, tak že mám počítat, že mi to pošlou koncem příštího týdne. Kdybych bývala věděla, jak to s přepisem a registrací dopadne, raději bych se nějakým způsobem do Prahy dostavila a ten úřad bych si podle mapy našla. Nikdy se nám v rodině nestalo, že by někdo na přepis a registraci čekal 14-20 dní od koupě auta.

Datum: 09.04.15 21:25
 

Pokud by jste měla vše ostatní v pořádku, tak můžete dostat pokutu za přestupek podle § 125c odst. 1 písm. k) zák. č. 361/2000 Sb., (viz. http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1k.html )pro porušení ustanovení § 6 odst. 8 písm. b) zák. č. 361/2000 Sb., = pokuta až do výše 2.000,-Kč na místě, popř. oznámení (správní poplatek 1.000,-Kč až 1.500,-Kč za dobrý den mezi dveřmi + pokuta 1.500,-Kč až 2.500,-Kč)

§ 6

odst. 8 Řidič motorového vozidla musí mít při řízení u sebe

písm. b) osvědčení o registraci vozidla podle zvláštního právního předpisu2)

viz. http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#cast1

2) Zákon č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a o změně zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla), ve znění zákona č. 307/1999 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Vyhláška č. 341/2002 Sb., o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, ve znění vyhlášky č. 100/2003 Sb.

*frajer* snad je to pro tazatelku srozumitelné

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.