Přepis auta

Od: Datum: 08.04.15 17:15 odpovědí: 9 změna: 10.04.15 08:51

Dobrý den,

kupuji od známé auto, podepsaly jsem kupní smlouvu a dostal jsem VTP, že si mám zajít na evidenční kontrolu, kde dostanu nějaké potvrzení. Nevíte kolik to stojí a jak dlouho trvá vydání potvrzení?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.04.15 17:24

Zdravím,
přijedete na STK, odevzdáte doklady k autu, pak vás pozvou na linku, kde zkontrolují WIn s doklady, vyjedete z linky a jdete si vyzvednout papíry. Čas strávený celou kontrolou je relativní, podle počtu lidí před vámi - od cca 15min až třeba po několik hodin. Potvrzení dostane okamžitě s vrácením dokladů.
Cena orientačně od 200 do 400Kč.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.04.15 17:34

Na kterékoliv stanici STK si necháte udělat evidenční kontrolu na svoje jméno. Kontrola trvá i s administrativními zápisy asi 15-18 minut, podle nálady obsluhy. Cena okolo 250Kč.

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 08.04.15 19:02

Ano, má pravdu, jistě dala i ORV. EK nechte udělat na své jméno! Cenu najdete na webu konkrétní STK, i postup! Doba podle zatížení, nálady techniků, od hned až po...

doplněno 08.04.15 19:22:

Přečtěte si zák. č. 56/2001. Řidič má znát.

doplněno 08.04.15 19:42:

Ach jo, když nahlédnete do toho zákona, tak na koho má být ZK?

doplněno 10.04.15 10:50:

ju: na přepis máte 14 kalendářních dnů / mám dojem/ fakt dojem, 10 pracovních, někdy může vyjít i 14 ale to bych neuváděl.

Od: autak
Datum: 08.04.15 19:10

Takže to musím nechap provést na mé jméno i když nejsem uveden v VTP?

Od: ju®
Datum: 08.04.15 19:14

Ano na své jméno neboť vy budete novým vlastníkem - na přepis máte 14 kalendářních dnů / mám dojem/, pokud nepřepíšete ve stanovené době máte smůlu a budete to absolvovat znovu...hezký den.

Datum: 08.04.15 19:17

Ve VTP nejste uveden ,protože VTP neexistuje a v TP /technickém průkazu/ být nemůžete! Nejprve musíte provést evidenční kontrolu /cca 250Kč/ a pak s prodejcem na úřad, kde se provede změna a Vy budete zapsán v TP a dostanete ORV (osvědčení o registraci vozidla-lidově malý techničák) /800kč/ na své jméno,jo a nezapomeňte na povinné ručení!

Vy musíte /může i prodejce/ udělat evidenční kontrolu na své /kupcovo/ jméno,na stanici TK nekontrolují občanské průkazy ani řidičské oprávnění ani je nezajímá KS,jen a pouze doklady od auta=TP + ORV + samotné vozidlo!

Datum: 08.04.15 19:25

Dobře dobře, a jak je to pak s tím povinným ručením. Minulý majitel má zaplacené povinné ručeí do 6/2015, může to být na něco určitou dobu a pak po přepsání že bych si to zařídil na sebe? Nebo to povinné ručení musím mít napsané na sebe ještě před přepsáním?

Datum: 10.04.15 08:42

Dobrý den,

měl bych ještě dotaz. Mohu auto nechat pojistit na mé jméno, když mám pouze podepsanou kupní smlouvu a v tehničáku není ještě moje jméno?

Datum: 10.04.15 08:51

Jistě, pojistit vozidlo může kdokoliv, třeba já Vám pojistim auto, klidně budete jezdit.

Krásný víkend

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.