Dát přednost - autoškola

Od: Datum: 08.04.15 10:07 odpovědí: 7 změna: 08.04.15 14:40

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,když dávám například přednost z prava,nabo musím jet pomalu,tam kde mám dát přednost a kam nevidím...1) Tak když jedu z kopce a blížím se k takovému místu,tak podřadím 1, nebo nechám 2 a pomalu přibržduji a když bych musela dát přednost,tak spojku-brzdu a znovu rozjezd? 2) Když jedu do kopce a blížím se k takovému místu, tak podřadím na 1, jedu pomalu a jen malo přidávám plyn a když bych musela dát přednost, tak spojku-brzdu a znovu rozjezd? 3) Když jedu po rovině,musím dát přednost kam nevidím, tak podřadím 1,projedu pomalu tohle místo, případně přibrzdím a poté spojku nahoru a přidávat plyn?

Předem děkuji za odpověď. Jarka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 08.04.15 10:12
avatar

Dobrý den. Máte to dost hekticky popsáno... chtělo by to asi přímo někde na místě vysvětlit s ohledem na okolí.. každá křižovatka je jiná.

Hlavně záleží na značce - je rozdíl přijet ke křižovatce s "dej přednost" a "STŮJ, dej přednost".

Na stupeň 1 se rozjíždíte - takže tento stupeň nezařadíte při dojezdu na určité místo.. musíte jet na 2, to dokážete jet třeba 10km/h. Nebo po příjezdu ke stopce prostě ze stupně 2 vyřadit a zastavit.

Pro naučení praxe chodíte do autoškoly a na jízdy - nelze to naučit teoreticky u PC.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.15 10:45
avatar

Podřazení 2-1 není v moderních autech při nízkých rychlostech (do 15-20 km/h) naprosto žádný problém, doby kdy "jednička" neměla synchronizaci jsou dávno pryč. A rozumný instruktor proti tomu taky nic mít nebude - vlastní zkušenost (teď mám hotovou asi polovinu jízd, Renault Clio 1.2 TCe).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 08.04.15 11:42

2 - 1 jde za jízdy blbě ve většině aut a rozumně zařadit jde jen s meziplynem...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.15 11:41
avatar

Když mám dát přednost v místě, kam nevidím, je třeba k tomu místu pomalu přijet a nestydět se zastavit si pokud je třeba. Nemusí tam nutně být stopka. Potřebujete mít jistotu, že opravdu nic nejede a pečlivě se rozhlédnout - na některých místech i pomalu opatrně vjíždět a až když je dostatečný výhled, tak pokračovat v jízdě.

Cvičte to v autě s instruktorem, záleží na konkrétním místě a situaci, od toho si tu autoškolu platíte, tak se nestyďte zeptat. Vše si zautomatizujete časem, až se vyjezdíte (kdy už je třeba sešlápnou spojku, aby auto nechcíplo a že se dá se spojkou v záběru v dostatečných otáčkách rozjet klidně i ze dvojky, když je třeba).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 08.04.15 11:55

Na to máš instruktora aby ti to vysvětlil..

Obecně 1. pokud stojíš (stopka, je provoz a dáváš přednost), tak zastavit, vyřadit do neutrálu a pak klasické rozjetí. Můžeš chvilku "viset na spojce" - rychlejší rozjetí (bez prodlevy na zařazení), ale jen chvilku abys spojku nespálila.

2. Pokud jedeš a není stopka, tak podřazovat až na 2, dojíždět ke křižovatce se zařazeným kvaltem, pak noha na brzdě a spojce. Pokud je volno, tak pustíš spojku do záběru a rovnou jedeš, pokud není tak zastavíš a pak 1.

3. Pokud jedeš hodně pomalu (pod 5 kmh) nebo do kopce a rozjetí na 2 by bylo týrání auta, tak podřadíš až na 1 a jedeš do místa kde je výhled, před zastavením necháš zařazeno, noha na brzdě a spojce (krátké zastavení na rovině nebo z kopce) příp. visení na spojce (krátké zastavení do kopce) nebo zastavení a vyřazení do neutrálu (stojíš delší dobu a čekáš na volno)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.15 14:25

Ahoj. Asd1. A v jakém autě tam z té 2 na 1 dáváš ten meziplyn? A při jaké rychlosti? Tohle mi tvrdila jedna známá, že ho tam dává před prudkým kopcem, kde na něj jede domů. Jen se divila, že se ji to podaří za řevu ozubených kol a za úplného zastavení vozidla. Jezdí s Feldou.

doplněno 08.04.15 16:38:

Ahoj. Jednou jsem jel s ní a tak jsem ji to zčerstva vysvětlil a dokonce předvedl. Ta jednička se tam dá šoupnout skoro bez zastavení. Ale to se pak jede v tom kopci už dost pomalu. Tak krokem se sekundovou pauzou. Vejtřaska bylo skvělý auto. Samá pouhá mechanika. Skoro nic se na ní nemohlo pokazit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 08.04.15 14:40

Focus. Pokud jede víc jak 10 kmh tak tam 1 jde bez mezi. hodně blbě, s meziplynem krásně (srovnají se otáčky v převodovce). Je to přednost v prudkém kopci kde musím zpomalit tak že 2 už to nedává a úplně zastavit, dát 1 a znova se rozjíždět zdržuje. Řadim to ca při 5 - 20 kmh, jak kdy...

Známé vysvětlete co je meziplyn a jak se používá. Plný plyn a rvát to přes zuby není to pravé ;) Chudák Felda.. Resp. na naučení by potřebovala jezdit ve vejtřasce kde bez meziplynu nezařadí vůbec :-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.