Přepsání automobilu

Od: Datum: 04.04.15 03:58 odpovědí: 15 změna: 05.04.15 11:56
Dobry den,muj otec vlastnil nekolik vozidel,na sklonku života se dostal do špatné finanční situace tak vozidla odhlásil na matku své manželky,důvod nechtěl o auta která restauroval celí zivot kvůli exekuci přijít.Ona auta přepsala 10 dni po otcove smrti na sebe. Je to vubec mozne a co k tomu potrebovala za podklady.Otec auta nikdy prodat nechtel ani je nekomu darovat.Diky za odpověď Jakub
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.04.15 08:36
avatar

Jestliže vozidla na ni ODHLÁSIL -

tak žádné podklady k přihlášení (kromě evidenční kontroly a platné POV ) na MM k přihlášení není potřeba .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kubakuba*
Datum: 04.04.15 12:17
Jeste jedna otázka,auto bylo po nehodě ze závodu.Nepojizdne jde takove auto přihlásit?
Datum: 04.04.15 12:27
avatar

Jde přihlásit i totálně rozebraný vrak. Stačí, když na evidenční prohlídce, kam se auto musí dovezt, budou souhlasit WIn s papíry.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kubakuba*
Datum: 04.04.15 12:45
Ronyx děkuji.
Datum: 04.04.15 08:43

O tom, jakým způsobem na ní auta odhlásil se ptejte tam, kde jsou auta přihlášená. Majitel (faktický) a provozovatel (v technickém průkazu) a dokonce i pojistitel nemusejí být jedna a tatáž osoba. Ona udělala to, co ze zákona měla, vozidla si na sebe přihlásila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.15 08:47
avatar

Zdravím,
trochu zmatený dotaz.
Pokud se jedná o stará auta, při dohlášení na sebe z nich musela dohlašující osoba zaplatit EKO daň. Kdyby se počkalo na dědické řízení, tak pokud nebyla závěť s jasným určením nového nabyvatele - majitele aut (dědice), zdědil byste je vy a vaše matka, případně další dědicové ze zákona, ale hlavně byste za ně neplatili ekodaň (ze starého auta nabytého v rámci dědictví se ekodaň neplatí).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kubakuba*
Datum: 04.04.15 11:56
Problém je ze to není moje matka,otec si ji vzal dva roky před smrtí,je ji 28 let a takhle to vymyslela ona její matka.Otec chtěl přepsat auta na me,ale bylo pro me nemyslitelné ze umře.Jedna se hlavne o repliku velice vzácného auta,stavěl jsem ho s otcem 4 tisíce hodin.A ted diky zákonům a jedné zlatokopce jsem o to prisel.Ona tvrdí ze auto prodal její matce,ale jak kdyz klíče od vozu jsem dostal ja a jiné nejsou.Ona ma všechny doklady ja jen svoji pravdu,vubec si nevim rady.V garáži zůstala Porsche 911 ta padla do dědického řízení,přitom ji mame 12 let a ejhle ona vytáhla kupní smlouvu na 30 000kc ze ji s otcem koupily dohromady taková lež.Bude se kvůli hamiznosti vdovy prodat jak náka cetka.Nechapu tyhle lidske pochody.Poradte prosim.
Datum: 04.04.15 12:08

Jak díky zákonům a jedné zlatokopce?

Tvůj otec měl dluhy a tak raději spáchal trestný čin, než aby věřitelé dosáhli na svůj majetek. A ty budeš nadávat na zákony?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kubakuba*
Datum: 04.04.15 12:28
Netuším jestly porušil naky zákon,proto jsem se obrátil na vas a na poradnu,potrebuju poradit a to ze muj otec porušil zákon neni moc chytrá rada pane.Aut v garáži bylo osm,všechny své dluhy před smrti vyrovnal a věřitele jsi auta rozebrali.Mimo dvou a o ty mi jde.Diky
Od: buss
Datum: 04.04.15 14:21

Ale ano, "odklonil" majetek aby nebyl exekuován, tak jste na to doplatil. Pokud už měl v tu dobu exekuci, či bezprostředně hrozila a exekutor by byl bdělý a dělal svou práci řádně, tak o ně nejspíše přišel a vy též.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.15 12:19

Tady by bylo skutečně asi lepší investovat do rady odborníka (právního zástupce), možná by šlo napadnout, to, že otec jednal neoprávněně vůči věřiteli (když místo zaplacení dluhu "rozprodával" majetek), každopádně pokud by jste chtěl auto jako dědictví, musel by jste nejdříve zaplatit otcovo dluhy, jelikož se dědí dědictví i s dluhy :(. Pokud se pletu,tak mne někdo opraví.

doplněno 04.04.15 12:33:

Pokud chcete dostat auto zpátky, nezbyde Vám nic jiného, než otcovo rozhodnutí jakýmkoliv způsobem napadnout. Otázkou je, proč on auta odhlásil na manželku a ne na Vás, když Vám to měl slíbit. Váš otec je mrtvý, takže potrestaný být nemůže i kdyby udělal cokoliv protiprávního. Takže buďto ho k tomu někdo dotlačil, nebo nebyl při smyslech, nebo s majetkem tímhle způsobem za určitých podmínek naložil neoprávněně. Šance je tak 50:50 asi spíš zkusit pohledat judikaturu v obdobném případě, kde zjistítte, jak to dopadlo v tom konkrétním případě, Vaše šance by se tak mohly zvýšit nebo i snížit v závislosti rozsudku u obdobného rozhodnutí. Sice v ČR neexituje oficiální precedens, ale i tak se podobné případy řeší podobně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 04.04.15 11:25

Pokud už byla v polopřevodu, tak ho jen dokončila. Doklady předložila takové, co požaduje zákon a od otce je dostala, nebo TP máte vy?. Vy jste to napadli v dědickém řízení že to bylo jen "na oko", nějaká smlouva, závětˇ je? Chcete jít k soudu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.15 12:40
avatar

Ta replika je už asi nenávratně ztracená - buď ji bude mít ta matka nebo, pokud by se to napadlo jako podvod (ukrytí majetku před věřiteli), tak to stejně skončí v součtu dluhů a kdo to bude chtít, tak by musel převzít i ostatní dluhy. Podobně to bude i s tou 911 - pokud by to bylo jako spoluvlastnictví manželů, dostane to jeho manželka (je ovšem otázka, jestli na tu druhou půlku po otci neskočí exekutor pro vymožení dluhů po otci). Pokud by se to podařilo soudně napadnout jako podvod ze strany vdovy (dokázat, že to auto otec vlastnil už 12 let, tedy před sňatkem), pak se o to auto dělíte jako dědicové - ona polovinu a z druhé poloviny polovinu ty a polovinu ona = pro tebe v součtu 1/4, ona 3/4. Ovšem opět - pokud převezmete dědictví, pak musíte převzít i dluhy. Výjimka je tzv. soupis majetku.
Opravdu to chce šikovného právníka.
Ale smiř se spíš s tím, že to táta prostě nevychytal a že bohužel z těch aut nebudeš mít nejspíš nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 05.04.15 11:54

Exekutorská komora má přístup do registru silničních vozidel, exekutor má nárok na údaje k povinnému a manželce, vozidla zjistí a obratem zabaví

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.04.15 11:56

Jenže z textu plyne, že auto nedostala manželka, ale její matka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.