Kamera do auta

Od: Datum: 01.04.15 17:31 odpovědí: 3 změna: 10.04.15 14:50

Může mi záznam na autokameře pomoci při vyšetřování dopravní nehody?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.04.15 17:39
avatar
Ano muze , muze dokonce i pritizit
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.04.15 17:42
avatar

Může , ale nesmíš ho šířit ,

Provozování kamerového systému je Úřadem pro ochranu osobních údajů (dále jen "Úřad") považováno za zpracování osobních údajů ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, pokud součástí kamerového sledování je záznam pořizovaných záběrů s cílem využít tyto záběry k identifikaci fyzických osob (k tomuto podrobněji viz stanovisko Úřadu č. 1/2006 dostupné na stránce http://www.uoou.cz/files/stanovisko_2006_1.pdf). Údaje uchovávané v záznamovém zařízení jsou osobními údaji, pokud na jejich základě lze přímo nebo nepřímo identifikovat fyzickou osobu. Pokud záznam kamery ve vozidle – "černé skříňky" – splňuje tato kritéria, jedná se o zpracování osobních údajů ve smyslu zákona.

Podle ustanovení § 5 odst. 2 písm. e) zákona o ochraně osobních údajů mohou být osobní údaje zpracovávány bez souhlasu subjektu údajů, pokud je to nezbytné pro ochranu práv a právem chráněných zájmů správce, příjemce nebo jiné dotčené osoby. Zároveň takové zpracování osobních údajů však nesmí být v rozporu s právem subjektu údajů na ochranu jeho soukromého a osobního života.

Aby bylo pořizování záznamu v souladu se shora uvedeným ustanovením § 5 odst. 2 písm. e) zákona o ochraně osobních údajů, musí být účelem zpracování osobních údajů ochrana majetku, případně zdraví a života osob. Oprávněnými příjemci záznamu v případě incidentu tak bude zejména Policie České republiky, případně pojišťovna nebo soud. Lze tedy konstatovat, že běžné použití černé skříňky pro ochranu práv řidiče, je v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů. Povolení v dané souvislosti Úřad nevydává. Obecně se má za to, že plnění oznamovací povinnosti podle §16 zákona Úřad v této souvislosti nevyžaduje.

http://podpora.magicam.cz/sup…autokamer-z-pr-vn-ho-hlediska

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mbsprinter
Datum: 10.04.15 14:50

Určitě ti může hodně pomoci pokud budeš poškozený.

Jinak pokud mohu doporučit tak jsem viděl pěkné kamery do auta na internetovém obchodě vseproauto.eu/cerne-skrinky-c30/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.