Vymáhání pokuty neprávem

Od: Datum: 31.03.15 00:54 odpovědí: 15 změna: 01.04.15 17:15

Zdravím všechny,

poradí mi někdo jak se bránit proti vymáhání pokuty na člověku, který přestupek nespáchal jenom proto, že auto je psané na něj? V 7/2014 jsem koupila auto,bylo na mně odhlášené ale přepis jsem nedokončila protože mi auto nevyhovovalo a do měsíce jsem jej prodala dál. Na DI v místě bydliště jsem dostala informaci,že dokončovat přepis nemusím když auto prodávám dál a že nová majitelka si ho na základě kupní smlouvy může přihlásit sama z polopřevodu. Ještě jsem jí pro ,,sichr´´ dala plnou moc. Jenže dáma to neudělala i když eko bylo zaplaceno a jezdí bez přepisu. A hlavně dělá v Praze přestupky a mně chodí výzvy k úhradě pokut za špatné parkování. I když jsem na Magistrát Prahy 4 napsala že nejsem viníkem těchto přestupků neboť již nejsem majitelem auta, což jsem i doložila kopií kupní smlouvy, tak úředník vymáhá pokuty po mně neboť prý jsem neodhlásila auto z evidence mého bydliště ! Jak jsem ho mohla odhlásit z polopřevodu-mám za to že si tím úředník pouze ulehčuje práci, kdy by měl podle mne vyzvat skutečného viníka a ne se vymlouvat na nějakou administrativu. Vyhrožuje mi i správním řízením pokud pokuty neuhradím. Pokuty již byly určeny pouze na základě zjištění majitele auta, nikoli řidiče v době spáchání přestupku. Jak se mohu bránit, poradí mi někdo? Moc děkuji, Milena, Chomutov.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.03.15 01:02

Jestli jste řádně splnila zkoušky pro řidičské oprávnění, tak byste měla vědět do kdy musíte auto přihlásit, to není v té legislativě jen tak pro zábavu.
Proč dáváte plnou moc někomu koho neznáte?, když prodávám auto cizímu člověku, tak snad automaticky přihlašuji resp. odhlašuji na nového majitele, něco jiného je když to prodávám známému příbuznému etc..., Když to budete dále řešit může to taky skončit tak že vám magistrát vypíše pokutu až 50 000 za nepřihlášení motorového vozidla v zákonné lhůtě ( tím že na sebe zbytečně upozorňujete) , nepřihlásí li se v nejbližší době na nového majitele bez tak auto příjde o oprávnění pohybovat se na pozemních komunikací a bude vyřazeno z evidence Viz, novela zákona 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích..
Jednoduše řečeno vaše chyba a dost pravděpodobně budete mít více oplétání, protože úředníci si teď jak budou mít více času budou chtít došlápnout na "řidiče" jako jste vy.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 31.03.15 12:17

Řidičák tazatelka získala kdoví kdy, třeba před 1989, výtka k ničemu. Proč by nešlo prodat auto dál, aniž bych ho na sebe neregistroval? Provádělo se to zcela běžně, ostatně i na toto tady bylo dotazů dosti. Proč bych nemohl dát na přepis plnou moc? Kdo je odpovědný z plné moci? A pak, akce proběhla minulý rok. A od kdy je účinná novelizace? A není to možné i dnes? Četl jste novelu řádně? Co, kolik to je nepřihlásí li se v nejbližší době?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.03.15 17:31
avatar

svyjabov a dynys, velice se mýlíte. Kdo je od 08/2014 vlastníkem vozidla?

řidičské oprávnění a evidence vozidel spolu nesouvisí!

Když byla v polopřevodu, bez plné moci kupec vozidlo nepřihlásí, ani tazatelka na něj neodhlásí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.03.15 01:38

Přesně tak jak píše kolega. Ještě k vaší otázce, jak jste mohla odhlásit z polopřevodu.. měla jste v zákonné lhůtě 10dnů vozidlo přihlásit na sebe a při prodeji odhlásit. Jediný, kdo si ušetřil práci a peníze jste vy a ne úředník z magistrátu. Můžete se samozřejmě bránit a jít do správního řízení, ale počítejte s tím, že ještě dostane pěknou palbu za nepřihlášení vozidla v zákonné lhůtě! Být vámi, tak to zaplatim a poučím se pro příště. Holt za blbost se platí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.15 02:09

Dát cizímu člověku plnou moc, tomu říkám GOOD JOB.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.15 13:36

Nevidím v tom problém. Předpokládám, že v plné moci byl uveden její účel.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: asd1
Datum: 31.03.15 11:49

Úředník si ulehčuje práci. Vlastníka určuje kupní smlouva, ne zápis v registru. (Teď nevím jestli za přestupek s neznámým řidičem odpovídá vlastník nebo kdo je uvedený v registru - to si ověřte, a pokud 2. tak uvedete jako řidiče nového vlastníka).

Povinnost přihlásit má jen ten kdo hodlá provozovat a to jste nebyla - auto jste neprovozovala ale prodala dál. Navíc na dohlášení termín není stanovený (těch 10 dnů platilo pro odhlášení) = nic jste neporušila.

Pokud to nový vlastník nechá v polopřevodu, tak vozidlo zanikne a hrozí mu sankce za to že nepřihlásil - tu paní upozorněte. Možná to neví a po upozornění to hned přihlásí...

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 01.04.15 12:54

Děkuji za pozitivní odpověď. :) M.

Od: mzxy*
Datum: 31.03.15 17:18

vozidlo není zaregistrováno na Vaše jméno, proto se tzv. "objektivní odpovědnost registrovaného provozovatele na Vás nevztahuje.

uvedte komu jste auto prodala a to je vše

člověk který jedná sám za sebe nepotřebuje plnou moc, ta slouží k jednání jménem někohop jiného

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 01.04.15 12:52

Děkuji, to potěšilo...*pusa* M.

Datum: 31.03.15 17:28
avatar

Mileno, musíte si dát pozor na špatné rady. Mnozí si pletou pojmy a dojmy.

Musíte se bránit, že již od 8/2014 nejste vlastníkem vozidla a nezodpovídáte za něj.

Je jasné, že uředník si chce usnadnit práci. Musí vyzvat součastného vlastníka dle práva, nikoliv dle evidenčního zápisu k techničáku.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.04.15 12:51

Děkuji za odpověď, taky si myslím že by to tak mělo být. Dnes jsem poslala to odvolání s kopií kupní smlouvy,dokonce se ozvala nová majitelka a omlouvala se že měla autonehodu a s tím spojené problémy s převodem a že pokuty zaplatí.Asi to pro ni bude nejlepší než si jí předvolají a ,,osolí´´ jí ještě za ten pozdní převod. Tak snad to dobře dopadne.Od úředníků a policie radši dál.:) M.

Datum: 01.04.15 12:57

Děkuji všem za odpovědi a rady. :)

Datum: 01.04.15 16:21
avatar
Proti pokutam se můžete vymluvit i tak, ze jste neřídila a víte kdo řídil
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.15 17:15

Ale já jsem skutečně neřídila, auto už měla jiná majitelka a ta nejspíš řídila nebo ona bude vědět kdo.;) Díky.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.