Nezhasíná kontrolka klíčku na palubce

Od: Datum: 30.03.15 21:17 odpovědí: 22 změna: 03.04.15 16:51

Zdravím všechny a děkuji předem za radu. Dnes jsem nemohla nastartovat auto, stále svítila kontrolka klíčku na palubce.Baterie točila,startér taky. Teprve když zhasnul onen klíček-asi na desátý pokus-tak motor chytil. Nevíte čím by to mohlo být? Mám start. klíček s čipem, auto Fiat Bravo. Díky moc, Milena.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.15 21:21

nejspíš imobilizer. Chce to sesouhlasit hlíč s IMO.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.03.15 22:29

Mám tomu rozumět že by se to mělo sespárovat? A nedal by se ten imobilizér úplně vyřadit? Podle mně to přináší jen problémy. Jinak nevím k čemu je to dobrý. Díky.*tuc*

Od: isteron
Datum: 30.03.15 21:37

Treba skúsiť náhradný kľúč. Ak nie ,tak hľadať chybu v spínacej skrinke a v imobilzéri. Takže aj tak ísť do servisu.

Datum: 30.03.15 22:26

Ajaj, to se asi prohnu.:-D A není v tom klíčku nějaká baterie na ten čip? Jestli třeba není vybitá. Náhradní klíč bohužel nemám. Díky za radu, Milena.

Datum: 30.03.15 22:46

skusit očistit kontakty konektoru snímací imo cívky co je na spínačce

osobně to ale spíš vidim na odcházející čip v klíčku a pokud nejsou k dispozici náhradní klíče doporučuju urychleně dodělat měli by to umět v každym slušnějším autoklíčnictví

Datum: 31.03.15 00:27

Jo jo, už jsem to jednou chtěla udělat ze strachu ,,co kdybych klíče ztratila´´ a když mi řekli cenu-1.200,-Kč tak se mi podlomily kolena a protočily panenky.*ee* Nebylo by levnější a jednodušší ten imb zrušit? Jde to vůbec? Děkuji, M. :)

Datum: 31.03.15 15:15

ale až vám ten jedinej klíček odejde tak to se vám z tý opravy neprotočí jen oči ale bude bolet celá hlava *zed*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.04.15 13:08

Jo jo, asi radši obětuju těch 1.200,- Kč...*smich*

Datum: 01.04.15 13:12

A ten čip bude v novém klíčku taky nový? To je to proč je ten klíč tak drahý? Díky, M. :)

Od: petrgr*
Datum: 01.04.15 19:43

Kontakty to nejsou. Čip je ve skleněném obalu, takže také ne. Může být problém v imobilizéru a to vyžaduje návštěvu servisu na počítač. Může pomoct opětovné naučení imobilizéru na čip.

Datum: 03.04.15 16:48

Taky zajímavé, zkusím to. Díky,

Datum: 31.03.15 11:20

Není, v klíčku není baterie pro imobilizer. Imobilizer se dá zrušit, ale u Fiatu je třeba upravit řídící jednotku a to vás vyjde ještě dráž než nový klíč.

Datum: 31.03.15 10:54

A nejezdíte náhodou na hnědý klíček?

Datum: 01.04.15 13:11

Ne, na hnědý klíček nejezdím. Ten mám v šuplíku, je prý servisní. Ještě se zeptám-co je to ten imobilizér? To je to co je v tom klíčku? Když nechám udělat nový klíč tak tam bude nový IMB? :) Asi hloupá otázka co, elektronika jde mimo mně.

Datum: 01.04.15 15:21

imo je taková tyčinka v klíčku nevim ted jak u fiata ale u nekterých klíčů který dou rozebrat de to imo vyndat a dát nové do něj vám skopírujou info z toho servisního klíče u nás výměna toho čipu vyjde na 400 kč

Datum: 01.04.15 17:20

A to je kde - u vás? Jsem z Chomutova, to bych asi měla z ruky co? Jinak Díky moc.

Datum: 01.04.15 18:16

já to nechávám dělat v Sokolově ale věřim že i u vás najdete schopné autoklíčnictví kde to svedou

http://www.klicovecentrum.cz/….php/cs/kontakty/sokolov.html

Datum: 02.04.15 21:39

Díky moc za odpovědi.:)

Od: petrgr*
Datum: 01.04.15 19:45

Většina klíčů jde rozebrat a vyjmout čip. Ten ale nelze nic naučit, pouze lze přiřadit palubnímu počítači s imobilizérem tento čip.

Datum: 01.04.15 20:23

ale de ne sice ten původní ale v klíčnictví ti daj novej čip a do něj nalejou data která zkopírujou z funkčního klíče už sem takto pár klíčů řešil tak vim co říkám *palec*

Datum: 03.04.15 15:45

Rozsvícení symbolu klíčku obyčejně znamená,že se auto dožaduje servisní prohlídky.Zkuste zmáčknout vynulování denních kilometrů a současně zapnout zapalování(nestartovat). Zapalování vypněte a po chvíli zkuste startovat.Symbol klíčku by se neměl objevit.

Datum: 03.04.15 16:51

Zkusím, za to nic nedám. Děkuji. :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.