Poškozená pneu,dá se jezdit?

Od: Datum: 30.03.15 12:27 odpovědí: 17 změna: 05.04.15 21:19

Ahoj všem,chtěl bych se zeptat...na pneumatice jsem našel zářez ( viz foto ),je docela hluboký,otázka zní, dá se na ní jezdit nebo jí mám nahradit novou? jezdím dlouhé trasy po dálnici a nevím co s tím,protože pneu je nová . Děkuju všem za názor :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.15 12:31

Asi bych s tím zajel do pneuservisu, ať se mrknou. Nemyslím si, že by hrozilo roztržení, ale může to začít utíkat. Mimochodem - vlevo máte pravděpodobně ještě jeden menší zářez.

Ohodnoceno: 0x

Od: asd2
Datum: 30.03.15 14:24

Zkusím jim to zavézt teda,chtěl jsem jen předběžně vědět jak sem na tom, ano v levo zářez je, ale jen malý :)

Od: asd1
Datum: 30.03.15 12:48

Vypadá že kord poškozený není = OK. Pro jistotu můžete zalepit (zavulkanizovat) aby tam např. nezalezl kamínek a nepropíchl to dál...

Datum: 30.03.15 14:27

Díky za info, hodím to do pneuservisu a bude to v cajku snad .

Od: radekradeczech
Datum: 30.03.15 19:54

Já osobně bych koupil i tak nové, protože je vidět, že už nejsou nejnovější. Mají už ztvrdlou směs. Já bych na nich už nejezdil. Ale možná jen klame fotka...

Od: jmlc®
Datum: 30.03.15 19:56

"protože pneu je nová" - asi nebude tak stará...

Také bych s tím zajel do servisu - sundat, zkontrolovat vnitřek, nasadit, nafouknout na 3 atm. a pak vypustit do potřebných hodnot. Když vydrží přes 3 atm., musí to vydržet bez potíží standardní jízdu s 2,4...

Datum: 30.03.15 21:19

špatně jsem se vyjádřil, není nová,ale jetá pár měsícu ...tak polovinu letní sezony :) ... Dobře,díky moc, odvezu to tam a oni už budou vědět

Datum: 30.03.15 21:18

Pneu jsou nové,klame fotka, je to focené s bleskem na půdě . No nové ... přesněji jeté pár měsícu

Od: asd1
Datum: 31.03.15 11:54

Slušný výkon, z téhle fotky poznat stáří pneu a tvrdost směsi ;)

Datum: 31.03.15 12:06

píšete, že jezdíte dlouhé trasy převážně po dálnici. Kolik stojí nová guma? 1500? osobně bych jí prodal a koupil si novou. Ale asi se mám hodně rád..:-D

Datum: 01.04.15 19:49

určitě vydrží.Pokud máte strachtak zajedte zkontrolovat do servisu.

Od: buss®
Datum: 01.04.15 19:56

Nikdo neví, na co najedete a rochne!

Od: buss®
Datum: 01.04.15 19:56

Nikdo neví, na co najedete a rochne! Je to vaše odpovědnost!

Datum: 02.04.15 09:08

Já bych ji asi nechal, pouze bych ji dal na zadní nápravu.

Od: wenzel
Datum: 02.04.15 14:26

Mám podobně poškozenou letní pneu (Continental EcoContact 3 195/65 R15 91 T) v hlavní dezénové drážce. Poškodila se poté, co jsem najel na velký šroub, předním kolem jsem ho přejel, ale zabodl se do zadního. Místo poškození pravidelně kontroluji, vzduch neuchází, pneu jsem bez problému používal celou letní sezonu na předku, vydržela i 180km/h v Německu na dálnici. Nahuštěna byla o něco více, než je doporučení. Pokud není vidět další vrstva, tak bych se ji nebál dále používat.

Od: milan321
Datum: 05.04.15 20:46

Zkontrolovat v servisu neuškodí, ale když to vezmu tak pod běhunem je návin pak jsou tam asi dva ocelové kordy , potom jeden textilní a pak teprve něco co drží tlak v pneumatice - tedy to co vidíš uvnitř (vnitřní guma). Na boku gumy bych se bál ale tady s klidem. mrkni na řez http://www.bezpecnenasilnicic…ni_pneu_a_hlavni_rozdili.html

Od: asd12
Datum: 05.04.15 21:19

Díky všem za odpověď,pneu neuchází, tak to nechám tak ...nebo to možná vemu d servisu na omkrnutí ... milan321 : no přesně tak na boku bych to hned vyhodil , ale když je tam ještě ta kordová část,tak by to mohlo vydržet

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.