Autoškola - spojka

Od: Datum: 29.03.15 17:54 odpovědí: 6 změna: 30.03.15 10:53
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,když nevím jestli budu muset zastavit před křižovatkou, pojedu pomalu a podřadím ze 2 na 1 a najednou uvidím, že je volno, tudíž můžu pokračovat a úplně jsem se nezastavila, jedu krokem, tak jak rychle muzu dat spojku nahoru? Kdybych zastavila, tak se musím znovu rozjíždet a dávat ji do záběru pomalinku, ale když úplně nezastavím, jedu krokem a mám tam za 1, tak můžu spojku pustit rychle? Předem díky za odpoveď.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.03.15 18:01
avatar

Z dvojky ne jedničku ne! Pokud jedete pomalu, nechte dvojku a pak pokračujte v jízdě přidáním plynu. Pokud už zastavíte, pak jedničku a rozjezd a řazení...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 29.03.15 18:03
avatar

Spojka se nikdy nepouští rychle (když je zařazená rychlost).

Podřadit na 1 se ti možná za jízdy (i pomalé) ani nepovede.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.03.15 18:34
avatar

Problém je v tom, že první rychlostní stupeň nemá synchro - to je ta vychytávka v převodovce, která umožňuje řazení bez meziplynu či dvojitého vyšlápnutí spojky. Takže pokud tohle řazení neovládáte, nemá cenu pokušet se o přeřazení z dvojky na jedničku za jízdy. A co se týče spojky - víte, ono asi nemá cenu ošoupávat klávesnici, protože ovládání spojky prostě musíte dostat do krve a nepřemýšlet o něm (tedy pokud nebudete jezdit s automatem). Do krve to nedostanete jinak, než praxí. Protože jednak to má každý auto jinak, jednak se jinak chová třeba diesel vs benzín.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 30.03.15 00:34

Dneska už mají převodovky běžně synchronizované všechny rychlostní stupně dopředu, některé mohou mít i zpátečku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.15 10:34
avatar

To je taková můra všech začínajících řidičů. Zastavit na křižovatce. Nebojte, mají to skoro všichni a je zapotřebí to natrénovat. Nesnažte se to obejít nějakým pomalým popojížděním, to je nesmysl Cvičte rozjezdy a za chvilku zjistíte, že to není nic světoborného. Takový ty návody na pomalé pouštění spojky jsou špatný. Pomalu ji pouštíte jen do chvíle záběru a pak to pouštění spojky skoro zastavte. Auto se rozjede na rychlost chůze a pak lze spojku táměř okamžitě povolit. Není to tedy v plynulém pouštění spojky po jejím celém průběhu, ale nacvičit si moment záběru. Uvidíte, že to nic není, hlavně se před křižovatlkami "necourejte", brzdíte tím všechny za sebou. Kdysi, když jsem dělal autoškolu, měl jsem vynikajícího instruktora. Vždycky mi říkal, nejezdi podle značek, ale podle rychlosti ostatních. Nehodovost je v tom, že ti překáží jiní nebo ty překážíš ostatním. Dnes mám najety necelé 3 miliony a udělal jsem jednu nehodu se škodou 6 tisíc korun. Takže dá se říct, že skoro bez nehody.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 30.03.15 10:53

Trošku zmatečné, když už tam máte rychlost, tak snad spojka zabirá a dá se jet i na dvojku bez plynu (jistě ne do kopce). 1 zařadíte, když zastavíte a rozjíždíte se, i na tu můžete bez plynu pak popojíždět. Ale nestát na spojce, raději zastavit, počkat, nechat mezeru a pomalu dojíždět. Chce to cit. Cvičte někde s někým.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.