Co hrozí za d.známku vyplněnou obyč tuzkou

Od: Datum: 27.03.15 18:06 odpovědí: 7 změna: 28.03.15 15:35
avatar
Ahoj, ve spěchu jsem vypisoval dalnicku a až po nalepení jsem zjistil, že vypisovat obyc tuzkou není uplne ono. Byla to pentilka, první co mi padlo do ruky. Samozřejmě jsem to nalepil tak sikovne, ze se tam už propiskou nedostanu. Co mi hrozí, pokud mi někdo zastaví a bude to zkoumat?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: znamecka
Datum: 27.03.15 18:43

Tenký lihový fix modré barvy tam v pohodě dostaneš (dá se jím na rozdíl od propisky psát v hodně ostrém úhlu). A pak ho ještě použiješ třeba na popisování DVD.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 27.03.15 18:44
avatar

Postih záleží na momentální pozornosti náladě příslušníka.

Jinak špatně vyplněnou známku jde za 70kč vyměnit. viz Nejsem si teda jistý jestli i po nalepení, takže bych přeptal tam, kde to prodávají ve velkém a mají tudíž nejspíš s tímto zkušenosti, např. na poště.

Jde to teda i zdarma, ale většinou jen při zničení nebo odcizení předního skla. viz

doplněno 27.03.15 23:18:

@jirkamatapat, @buss: On není požadavek čím vyplňovat, ale právě čím nevyplňovat a to obyčejnou tužkou. Nevím podle jakého je to předpisu (v Zákoně o pozemních komunikacích jem to nenašel), ale je to napsáno v návodu na rubu dálníční známky. A je to proto, aby to nešlo smazat a použít v jiném autě.

@tomibender: Jinak sankce za neplatnou (žádnou) známku jsou až 5000,- na místě případně až 100 000,- ve správním řízení. Takže pořád záleží na policajtovi jestli vyhodnotí známku jako neplatnou a jak vysokou dá pokutu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.15 20:17
avatar

Pokud neexistuje zvláštní předpis,čím se mají DZ vyplňovat,tak bych to neřešil.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jmlc®
Datum: 27.03.15 20:37
avatar

číslo na dálniční známce nikdo nesleduje - musíte mít řádně podepsán kontrolní ústřižek - část druhá :) Nikdy to po mně nikdo nechtěl, jen zasvítil (stavěli mne převážně v noci) na známku baterkou a jel jsem dál...

Ani v případě nehody nikdo nebude řešit, jestli nalepená známka je správně podepsána - fixa či pero se může časem vypálit od slunce... ale na kontrolním ústřižku musíte mít správnou SPZ. Ústřižek má stejný číselný kód, takže nelze "odrbat"

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hanher*
Datum: 27.03.15 23:26

Že to po Vás nikdo nechtěl neznamená, že to nikdo nekontroluje.

Omyl, kontroluje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 27.03.15 20:44

Nechce se mi hledat, ale předpokládám, že požadavek je čitelně. Jinak DZ se dá nalepit šikovně, že jde kdykoliv sundat a popř. ...

.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 15:35
avatar

Neřešil bych to. Jezdím opravdu hodně, ale nikdy mi nikdo známku ani ústřižek nekontroloval. Jinak známku lepím 2x na kalhoty nebo látkový potah a pak teprve na okno. Jde snadno sundat a nezanechává zbytky na skle.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.