Kolik je ekodan na staré auto

Od: Datum: 25.03.15 19:04 odpovědí: 13 změna: 27.03.15 14:02

Chci kupovat auto z roku 1989 , kolik se platí ekodan, prý 10000?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.03.15 19:11

zalezi jake EKO to auto plni... EKO III je treba jen 3000

Ohodnoceno: 0x

Od: newo
Datum: 25.03.15 19:16
Eko 3 se neplatí
Eko 2. 3000
Eko1. 5000
Pokud nesplňuje ani jedno tak 10000
Myslím že Budeš platit 10 000
Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.03.15 19:19

Jestli je dan už jednou zaplacená tak ji již neplatíš ,

pokud není zaplacená tak to bude těch 10 papírů.

doplněno 26.03.15 09:05:

mzxy - ne vše se novelizuje zákonem , ono sedá novelizovat také vyhláškami .

Ohodnoceno: 2x

Od: karolok*
Datum: 25.03.15 19:23

Děkuji, je to velmi udržovaný peugeot 309 1.9 D,ale stáří je už 26 let,tak nevím?

Datum: 25.03.15 19:40

Dávám bod, stejně tak i layborovi, jen doplním, že to není EKO 1,2,3 ale EURO a je to tuším už až do 5tky :)

Od: newo
Datum: 25.03.15 21:36
To euro mne vypadlo z hlavy euro 5 je teď chtějí zavést i za euro 3 poplatek

Od: mzxy
Datum: 25.03.15 19:37

auto z roku 1989 nemůže plnit žádnou emisní normu, protože norma euro1 ( např. 91/441) bala zavedena až v roce 1991

Vzhledem k tomu že zákon o odpadech platí od roku 2009 a byl jednou novelizován, bude rozhodující, kdy a jaké evidenční úkony jsou vyznačeny v TP

Můj osobní názor je ten, že vzhledem k novele zákona č.56/20021 Sb., který zavedl pojmy "zápis vozidla do RSV" , zápis změny vlastníka" a "zápis změny provozovatele" NELZE u vozidla již registrovaného vybrat ekodaň.

Zákon o odpadech totiž uádí, že polatek se vybere pči provnmí regsuzarci / to by byl ten zápsi vpzofla do RSV/, nebo při první přeregiustarci atd...

Pojem PŘEREGISTRACE byl definován v ustaniovení § 20 vyhlšáky č.341 o registatrci, která byla o půlnoci 31.12.2014 ZRUŠENA.

Pokud tedy zákon 56 ani nová vyhláška o registraci již nedefinují úkon ani pojem "přeregistrace", NELZE aplikovat zákon o odpadech na úkon "zápis změny vlastníka" a případný výber ekodaně by byl v rozporu sde zákonem.

Pokud auo není v polopřevodu a ekodaň nebyla zaplacena, doporučuji Vám podat na úřadu žádost o zápis změny vlastníka s náležitostmi podle platného zákona, a na požadavek úřednice na úhradu ekodaně reagovat tak, jak jsem uvedl.

Dále postupovat takto:

1.) Trvat na podání žádosti

2.) Pokud se u přepázky budopu cukat, zaviolejte vedoucí oddlení nebo odboru a trvejte na tom, aby byla žádost přijata

3.) požadujte sdělení čísla jednacího, které bylo žádosti přiděleno

4.) úřad má pak 2 možnosti. správní řízení zahájené dnem podání žádosti přerušit a vyzvat Vás k úhradě poplatku- ekodaně v nějaké racionální lhůtě

5.) Vaši žádost písemným rozhodnutím zamítnout

V laždém případě musí nějak konat, pokud žádost zamítne napíšu Vám zdarma a obratem odvolání k nadřízenému správnímu orgánu, pokud řízení přeruší napíšu Vám písemné stanovisko kterým zareagujete na pořadavekl správního orgánu, který pak bude muset rozhodnout

Závěrem - opakujte že neprovádíte přeregistraci podle zájkona o odpadechc, ale zapisujete ZMÉNU VLASTNÍKA.

NA změnu vlastníka se zákon o odpadech nevztahuje, kdyby ano, bylo by to tam napsáno.

Využijte chybu zapomětlivých hlupáků, novelizujích jen jeden zákon, zapomínajících přitom na další související zákony.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 25.03.15 20:10

Děkuji

Datum: 25.03.15 21:16

Pak nám napiště, jak to dopadlo, zákon je novelizován od 1.1.2015 ale lidé platí ekodaně dál bez opory v zákoně a úřady je vybírají ze setrvačnosti, také bez opory v zákoně, tedy pokud jde o zápis zmeny vlastnika nebo provozovatele...

Datum: 26.03.15 09:17

Ano,děkuji,ale ještě nevím ,jestli to vůbec koupíme. Je to moc staré i když výborně udržované.Chtěl jsem to auto pro syna.

Datum: 26.03.15 17:36

Vážený musel bych vědět cenu a samo i auto,ale P309 ve spojení s motorem řady D pkd je vše v dobrém stavu,alespoň za "3" dle školního hodnocení, se docela vyplatí,zejména na denní dojíždění! A pokud je s motor ve spojení se vstř. čerpadlem Bosch,tak není co řešit!Nd za "hubičku" spotřeba kolem 4l/100km a jak píšu o čerpadle,tak toto jezdí bez problémů na rostlinný olej! ale je to Váš boj,písněte cenu!

Od: jerr
Datum: 27.03.15 11:03

Pro mzxy.Dobrý den, vaše odpověd je zcela vyčerpávající. Je vidět, že se vyznáte.

Mám opel combo 98. Jsem s ním nadmíru spokojen, jednou ho možná prodám.Bude platit váš výše popsaný postup i pro potenciálního kupce?

Děkuji za radu. Jerry S.

Datum: 27.03.15 14:02

dobrý den, předpokládám že poslanci budou v nejbližší době zákon novelizovat, když jsem na to přišel já, přijde na to i MDCR a MŽP.

Navíc je výběr ekodaní nespravedlivý, zakládá totiž nerovnost občanů před zákonem, někdo ekodaň zaplatil a někdo ne, jen proto že auto bylo v polopřevodu ještě před novelou zákona o odpadech, která upravila - doplnila paragraf 37e), očekávám také novelizaci tohoto ustanovení, spravadlivé bude když se bude povinnost k úhradě ekodaně posuzovat při každém zápisu změny provozovatele nebo vlasntíka tak dlouho, dokud se u daného auta polatek nevybere a NEVAZNAČÍ DO DOKLADU. Jakýkoliv JINÝ POSTUP JE nespravedlivý.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.