Řazení v autě

Od: Datum: 24.03.15 19:44 odpovědí: 3 změna: 24.03.15 20:05

Dobrý den, začínám autoškolu a chtěl bych se zeptat,když jedu například na místo, kde mám dát přednost v jízdě, nebo jet prostě pomalou rychlostí, ale úplně nezastavit, tak jak mám regulovat rychlost?

Říkám správně, že před křižovatkou podřadím na 2 a když vidím, že budu muset zastavit, tak sešlápnu spojku a zastavím, poté se rozjedu na 1 a naopak, když mám podřazeno na 2, nic nejede, tak přidám plyn?

Nevím si rady ovšem s variantou, když mám jet pomalu a situace je nejistá, jestli budu muset zastavit, či pokračovat v jízdě, tak nevím, jestli podřadit na 1, nebo jakým pedálem a jakou zařazenou rychlostí regulovat, aby mi auto nechcíplo, ale ani aby moc nejelo rychle, aby jelo pomalu.

Děkuji předem za radu, instruktor minule křičel a nic nevysvětlil,že to říkal minule,ale to říkal jen rozjíždění.děkuji Michal Majer


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.03.15 19:57

Ahoj no pokud chces jen pomalu popojizdet tak bych radil na 1 to muzes kdybys zastavoval vyslapnout spojku a vyradit a zastavit pokud bys mel zrychlit tak pridas plyn a preradis na 2.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan23*
Datum: 24.03.15 20:05
Jednička, pokud vím bývala vždy určena k rozjetí a ne k dojíždění do křižovatky...
Nech zařazenou 2 a dojížděj, když uvidíš že musíš zastavit, dej neutrál a zastav, pak 1 atd.Když nic nepojede, nech 2 a přidej plyn.
Časem se to zažije a budeš dojíždět do křižovatky i s trojkou *ua*
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 24.03.15 20:02

myslím, že už ses na něco podobného ptal. Pokud se blížíš ke křižovatce a nejseš si jist, jestli budeš zastavovat nebo pojedeš dál, mᚠněkolik možností. Záleží na okolnostech, provozu... Můžeš vyřadit rychlost a dojíždět ke křížovatce bez kvaltu, rychlost budeš regulovat brzdou až do zastavení, nebo zařadíš rychlost (třeba dvojku podle aktuální rychlosti vozidla) a přidᚠplyn a pokračuješ dále. nebo odřadíč opět podle aktuální rychlosti např na dvojku, rychlost budeš regulovat plynem. Budš-li potřebovat zastavit, vyřadíš a zastavíš. Pojedeš-li dál, přidᚠplyn a pokračuješ.

Jak už jsem psal, záleží na okolnostech, jinak to bude na rovině nebo s kopce, jinak do kopce. Ale můžu tě uklidnit, že drtivá většina se to dřív nebo později naučí.

No a k tomu instruktorovia. Ty platíš, on je tam pro tebe. Tak mu to v klidu se vší slušností a rozhodností řekni.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.