Jízda bez řidičáku po autoškole

Od: Datum: 04.05.15 00:52 odpovědí: 8 změna: 29.07.16 23:24
Ahoj, co mi hrozí když úspěšně složím autoškolu, ale ještě nebudu mít fyzicky řidičák a budu jezdit?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lkjhgjklj
Datum: 04.05.15 01:21

To samé, co hrozí lidem, kteří nemají vůbec řidičák. Dokuď ho nemáte vydaný v ruce, je to jako kdyby jste ho neměl, na úspěšně složené autoškole nezáleží. Takže nějaký zákaz řízení atd. Něco jiného kdyby už vydaný byl a nechal jste ho doma. Záleží prostě na datu vydání řidičáku, od té chvíle můžete jezdit.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 04.05.15 07:00
avatar

To samé, co hrozí lidem, kteří nemají vůbec řidičák
souhlas

Vy nemáte řidičské oprávnění, jen úspěšně složenou zkoušku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.05.15 08:58
avatar

§82 (1) Řidičské oprávnění lze udělit pouze osobě, která je c) odborně způsobilá k řízení motorových vozidel,

Takže tím, že si složil zkoušku si odborně způsobilý, avšak nejsi držitelem řidičského oprávnění.

§92 (1) Řidičské oprávnení udělí žadateli o ridicské oprávnení príslušný obecní úrad obce s rozšírenou
pusobností.

§3 (3) Řídit motorové vozidlo může pouze a) osoba, která je držitelem ridicského oprávnení pro príslušnou skupinu motorových vozidel,...

§6 (8) Řidič motorového vozidla musí mít při řízení u sebe a) řidičský průkaz

A co ti hrozí za jízdu bez řidičského oprávnění?

na místě zákaz další jízdy, dále podle § 125c / 1e) 1. - 4 body, pokuta 25000 - 50000 kč ve správním řízení a zákaz činnosti na 1 - 2 roky

Dále, pokud auto není tvoje a někdo ti jej půjčí, pak hrozí problém i provozovateli vozidla, protože

§10 (1) Provozovatel vozidla nesmí c) svěřit řízení motorového vozidla osobě, která nesplňuje podmínky podle §3 (3).

Provozovateli hrozí pokuta do 2000 Kč

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mzzxy
Datum: 04.05.15 09:44

skutečně trapná otázka, tipnu si...jsi 12-leté dítě?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: redyssen
Datum: 04.05.15 11:23

Skutečně trapná odpověď.

Řekl bych, že 12ti leté dítě tohle zajímat nebude. Spíše někoho, kdo včera jel, ale řidičák má dostat za měsíc...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 04.05.15 11:32

Poradím, ani si pro něj nechoď, protože neznáš své povinnosti. Nepotřebuješ ho a jezdi.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.05.15 14:39
avatar
Promin ale takových tu bylo co si ani za měsíc pro řidičský průkaz vubec nedošly.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kacerdonald
Datum: 29.07.16 23:24

Spravni rizeni o vystaveni RP je ukonceno jeho vystavenim, ne jeho vyzvednutim na urade. Ostatne, na foru PCR se na toto tema vedly diskuze taky (vyjadril se i statni zastupce), vcetne skutecnych pripadu, kdy absolvent autoskoly zpusobil nehodu po par dnech od pozadani vystaveni RP. Byl jiz zapsan v registru ridicu, ridicak mu byl vystaven, ale nevyzvedl si jej na urade. Vlastnil tedy opravneni, ale jeste ne RP. V dobe nehody se jiz tedy na nej nahlizelo jako na ridice.

Jak ten pripad dopadl? Prestupek za jizdu bez RP, nikoliv trestny cin za jizdu bez opravneni.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.