Felicia 1.3mpi teplota

Od: Datum: 22.03.15 19:47 odpovědí: 8 změna: 23.03.15 13:20

Zdravím, chtěl bych se zeptat zdejších majitelů felicii s motorem 1.3mpi 50kW po faceliftu - jak vypadá průběh teplot? Tím myslím, jestli při delší trase motor drží teplotu 90 stupnů a stejně tak i ve městě - s otcem mám takovou "neshodu" že je naprosto normální, aby motor na delší trase ( >100km) měl okolo 70 stupnů a ve městě to vře až k 110. Porovnávám s I fábii 1.2 která drží pořád těch 90 stupnů ať ji točím jak chci.

O felicii není zrovna dobře servisně staráno ( jak se něco pokazí tak se to vymění, ale nějaké to pravidelné starání chybý ) - tak podle mě to je špatný termostat a zanesené chladící potrubí - tak jestli bych ten termostat zvládl vyměnit sám ( http://www.skoda-dily.cz/esho…rin-s-termostatem-1-3mpi.html + sundání nárazníku + předních blatniku a kompletně mu to vyčistil + vzal asfaltem karoserii at mu ještě pár let vydrží a neprorezne )

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.03.15 19:54

termostat si vyměníš sám http://www.skoda-club.net/for…statu-1-3-mpi-jak-na-to-10248

tu soustavu bych nečistil pokud to po výměně termostatu bude o.k.

Ohodnoceno: 2x

Od: dominikk
Datum: 22.03.15 20:14

A mohu se zeptat proč bych se do té soustavy neměl pouštět? Jakože myslím tím jenom vytáhnout chladič a hadice a ty bych jenom pročistil a to asi nebude dobrý nápad ale protáhnout destilkou vnitřek motoru oné chladící soustavy - že bych jenom z jedné strany pod lehkým tlakem stříkl destilku, nebo ono když otevřu expanzku tak v ní je takový bordel.

Ještě otázka - Auto má najeto 250tk, jenže bylo kupované z AAA takže může mít dalších 200 najeto, ale problémem je "neochota" se vytočit - posledních 10 let otec s tím jezdí stylem 3 tisíce otáček max. a např. maximálku to má 115 což není ani na dálnici ( s 1.3 40kw jsem jel 150 a v pohodě ) a když si vemu že jsem měl fabii htp která zezačátku nejela ani 140 ale jak se 2x vytočila tak nemá problém 180 a ještě by šla - čím to je způsobené, že se to po tom vytočení rozjede?

Datum: 22.03.15 20:42

dle mě to bude zbytečný jediný co bych uděla tak vypustit vodu nalejt čistou s litrem octa a jezdil tak dva tři dny pak to vypustil a dal novou nemrznoucí směs

k tomu netahání udělej toto : http://www.skoda-club.net/for…zinoveho-filtru-felicie-15949

Ohodnoceno: 0x

Od: dominikk
Datum: 22.03.15 21:20

kompletní nový palivový systém byl dělaný před 5 měsícema ( od hadiček až po čerpadlo ) a vidím že se v tomhle vyznáš tak ještě poslední otázka k felici - když olej "teče" přes zátku víka ventilů - mám hledat chybu v zátce ( není šroubovací a příjde mě taková volnější ) nebo problém někde jinde? A nedělá to, že tam je moc oleje.

Datum: 22.03.15 20:04

No ano, normální to není. Termostat vyměň a kouknul bych se i zda funguje sahara. 110C je moc, spínat větrák musí při cca 97C.

Ohodnoceno: 2x

Od: fik
Datum: 22.03.15 21:36

Není to dobře,motor musí držet kolem 90 stupňů pořád a tuto teplotu musí dosáhnout za maximálně 4 kilometry jízdy

Teď v chladném počasí drží 90 stupňů jak mimo město tak ve městě,to si termostat hlídá a jinam to nepustí,pokud se v létě vyskytne nějaká kolona tak teplota stoupá někam ke 105° a pak sepne ventilátor a už neroste,mimo město se zase vrátí na 90

Termostat zvládne vyměnit i cvičená opice,to jsou tři šroubky a odpojit pár kabelů a hadic,nárazník to samý,tam si jen dávej pozor aby jsi neurval šrouby

Datum: 23.03.15 00:38
Pokud ti spíná ventilátor, tak bych to neřešil.

Od: fik
Datum: 23.03.15 13:20

To by měl řešit,páč mu často motor nejede na provozní teplotu a zbytečně se více opotřebovává

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.