Prodej vozidla - jak nejlépe?

Od: Datum: 21.03.15 19:22 odpovědí: 6 změna: 21.03.15 23:03

Dobrý den, měla bych dotaz na prodej vozidla.

Je evidované na mamku (Praha-Východ), momentálně stojí u nás na zahradě - od nás se budou konat případné prohlídky atd.. Ozvala se mi paní z Pelhřimova, že by se na něj přijeli podívat a pokud se bude líbit, rovnou ho i odvezou.

Jak to prosím papírově vyřešit co nejjednodušeji? Co dát kupujícímu sebou? Na co si dát pozor?

Jinak se jedná o vůz Peugeot 206, eko daň se neplatí, v r. 2014 byly před stk provedeny opravy za cca 24tis, od té doby prakticky nejelo - cena 32tis počítám odpovídá.

Díky moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fiku
Datum: 21.03.15 19:47
Akorát to musíte přepsat na nového majitelé kde je teď registrované tzv odhlásit a rovnou přihlásit + evidenčku
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.15 19:49
avatar
Kupujícímu nedáte nic, po prodeji s nim zajedete na evidenčku, pak společně na mag. města kde hned přep. vůz na nového maj. Lze mu dát ověřenou plnou moc, ale raďěji si to pohlidat viz výše.
doplněno 21.03.15 20:11: Hlavně nedávat papíry dopředu, pokud si neohlidáte přihlášení, může být problém , auto se musí přihlásit na Vašem MM, aby se nestalo že bude jezdit na Vaše jméno,
doplněno 21.03.15 20:17: V Pelhřimově ho nejde přihlásit, jen u Vás, může slibovat co chce, nebo dá on Vam ov. plnou moc a zařídite přihlášení vy, např ale evidenčka na jeho jméno.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: flip
Datum: 21.03.15 20:05

No zatím to vypadá, že by si ho nejradši odvezli rovnou - na společnou návštěvu úřadu nezbyde čas.. Jaké by z toho mohly být problémy? Kupující by dostal tedy tu plnou moc, tu bych měla připravenou.

Datum: 21.03.15 20:49
avatar

Pro Vás jako prodejce při nesplnění Vašich povinností až 50 000kč pokuta-teda pokud jako kupující nepřevede,což musí udělat kde je vozidlo registrováno /tj asi v Praze a ne v Pelhřimově/! Pokud chtějí -tak dopředu pošlou OVĚŘENOU PM na převod vozidla s časovým omezením.Vy provedete před prodejem /jejich příjezdem/ evidenční kontrolu a přehlášení na ně,sepíšete dle vzorů na internetu kupní smlouvu s protokolem o technickém stavu.Přijedou- prohlédnou - zaplatí o 1000kč navíc (800 přihlašovací a +-200 evidenční) podepíší KS a mohou klidně odjet se SVÝM autem

doplněno 21.03.15 22:07:

Jabrako nemáš pravdu existuje,ale je tam problém- prodejce udělá EvK,odhlásí na základě ověřené PM na kupujícího a ten jej nepřevezme= zbytečná evidenční a převod! Nebo prodejce dá PM kupci který slíbý převod a vyse... a je problém. ALE MÁŠ PRAVDU,ŽE NEJLEPŠÍ JE UDĚLAT Ev.K KUPCEM A PAK NA ÚŘADU PŘEVOD NA NĚJ!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.15 23:03
avatar

Diesel: hele já si myslím, že nemáš pravdu s tím postupem přes plnou moc. Jestliže jako prodávající dám plnou moc kupujícímu k jednání s úřady a on ji přijme, je-li ta plná moc ověřená, tak jak to úřad chce, a ve smlouvě se kupující zaváže, že udělá převod, tak když ho neudělá, je v průseru on a nikoliv já, jako prodávající. Já v takovém okamžiku už nemám žádnou možnost s tím cokoliv udělat. Nemám auti, nemám papíry, jen smlouvu a plnou moc, ve které se zavazuje kupující, že udělá, k čemu se zavázal. Nemám to sice nikde vyčtený, ale z logiky věci by to tak být mělo. Uznávám, že naše právo je nelogický...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.15 21:30
avatar

Na společný převod si čas musíte udělat,jibý způsob,než společně zajít na úřad,neexistuje.Jinak to vleze do peněz.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.