Felicie alternátor

Od: Datum: 21.03.15 17:37 odpovědí: 11 změna: 22.03.15 17:10

Dobrý den mám škodu felicie 1.3 MPI vyměnil jsem už 3 alternátory dávám altíky ze škody favorit při startu má altík cca 12.5 při vyšších otáčkách 13.4 cca ale od 3000 a vejš altíku všem 3 lítá napětí nevíte jestli je to altíkama nebo něco v autě

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.03.15 17:47

altík vyndat rozebrat skouknout uhlíky srovnat sběrací kroužky vyndat diodovej blok a dotáhnout na něm všechny matičky pak kouknout na ložiska a bud nový nebo stávající vymejt a dát nové mazivo

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.03.15 18:42

Možná špatná ovalita sběracích kroužků - odskakují uhlíky.

Ohodnoceno: 2x

Od: tonysbauis
Datum: 21.03.15 18:52

Je ale divne že to už udělaly 3 alternátory za sebou vždy po nastartování má jen 12.5 V při malem přidání plynu 13.7 a od 3 tisíc otáček a výš to napětí lítá mezi 10.9 až občas ke 14 ale přece nemůže nic být v autě špatně regulátor jsem vyměnil a pořád stejné nemůže to být řece jen v autě ale pokud připojim měřák na alternátor napětí stejnak kolísá

Datum: 21.03.15 18:50

Projdi ukostření motoru.

Od baterky vede mínusovej drát nejprve na podběh tlumiče a až pak končí zezadu bloku motoru. Propojuje vodivě tak motor ze skeletem a s baterkou. očisti smirkem oka, mázni vazelínou a zpět z citem dotáhni a změř přechodový odpor.

Dále by neškodilo očistit držák alternátoru a opět ho namontovat zpět novými šrouby bez rezů a přechodových odporů (staré jsou pěkně špinavé a zaoxidované). Jsou to ty 3x M8 + samojistící matice.

Dále může být někde prodřený drátek od regulátoru na žárovičku v přístrojovce.

... když tedy pominu samotné vady alternátorů co tu jiní správně píší

doplněno 21.03.15 20:50:

Vezmi žárovičku 12V 1,2W (taková ta malinká) a dej ji místo toho káblíku do altu (ten tenký s fastonem) a na + baterky.

Faston si musíš vyrobit nebo někde ze zbytku s kabelem urvat (bojlery, topení,apod...), jinak hrozí šlusnutí s hliníkovým tělem altu.

Taky pomáhá nabuzení, kdy při nastartovaném motoru se svorka B+ (to je ta s okem a matkou k baterce na plus) krátkodobě propojí natvrdo kabelem se svorkou D což je ona výstupní na žárovičku.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 21.03.15 18:56

to jsem už dělal kostru dokonce jsem alternátor i zvláště ukostřil a stejnak jak dám měřák na baterku nebo na altík pořád to kolísá a skoro v maximálních otáčkach blikne slabě kontrolka

Datum: 21.03.15 19:03

je pravda že kotva na uhlíky je vždy jedna sjetá jen to napětí není stálé

Datum: 21.03.15 21:27

Na alternátoru je také neopominutelné zařízení,regulátor buzení.Pokud nefunguje dobře,způsobí to samozřejmě kolísání napětí. na výstupu.Nejlepší je,zajet do odborné dílnyy,seřídí to za dvě tži stovky.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.03.15 08:18

Otom sem slyšel přopojí se kontakt D z B na 5 sekund a pak se kabel kontrolky vrátí zpět jde oto jestli to B je výstup ven

Datum: 22.03.15 12:37

Tak jsem dnes vičistil vše co jsem mohl rozebral palubní desku jen jsem zjistil že starter není z benzínu ale z 1.9 D nemuže být problem v něm na volnoběhu mám14.1 14 jak kdy zapnu světla tak při malem plynu 13.8 a při vyšších mám 12.7 čímtomůže být nevim si rady už

Datum: 22.03.15 14:10

Čím to může být? Klidně multimetrem, už jsem takový zažil.

Změř napětí na svorce D+, tam je regulační napětí 14 - 14,25V a nesmí se měnit. Tedy s výjimkou volnoběhu a zapnutých silných spotřebičů.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.03.15 17:10

a svorka D+ to je svorka kontrolky pokud se nemílim že..je fakt že při volnoběhu světla svítí mín což je asi ale normální.Na volnoběhu mám cca 14-14,1 jen jak pustim světla nebo přidám plyn a na svorce B+ naměřimcca 12.7 při vyšších otáčkách to lítá mezi no když odpojim ale kabel od starteru co jde ze spínačky je tam proud do 13 V což je hodně divne

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.