Řizeni bez profesniho prukazu

Od: Datum: 20.03.15 21:37 odpovědí: 6 změna: 20.03.15 22:38

Zdravim chci se zeptat lze ridit vozidlo nad 3,5t ridicak mam C ale nemam profesak jsem zamestnany v autodoprave jako skladnik-opravar lze zaskocit za ridice pri rozvozu zbozi?co mit sebou kdyby me kontolovala policie? diky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.15 21:49

dobrý večer,

dělám taky skladníka a rozvážím zboží iveco nad 3,5 t a profesák musím mít, každý rok chodím na školení s řidiči profesionály,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.15 22:01

no me rikal sef ze pokud neni hlavni pracovni pomer ridic ale treba skladnik takže obcas muzu zaskocit a jed misto ridice tak nvm co je teda ted pravda

Datum: 20.03.15 22:09
avatar

Zaskakovat můžu do 3,5t. To je stejný jako by šéf řekl, že sice nemᚠřidičák na auto, ale zaskočit můžeš, když nejsi zaměstnán jako řidič, ale skladník.

Profesák je prostě nutný jako řidičák.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.15 22:20

(3) Povinnost podle odstavce 2 se nevztahuje na řidiče

a) vozidel, jejichž nejvyšší povolená rychlost nepřesahuje 45 km.h-1,

b) vozidel používaných ozbrojenými silami České republiky, Policií České republiky, obecní policií, Vězeňskou službou České republiky, Celní správou České republiky, Generální inspekcí bezpečnostních sborů a zpravodajskými službami České republiky,

c) vozidel Hasičského záchranného sboru České republiky a jednotek požární ochrany, poskytovatele zdravotnické záchranné služby a Správy státních hmotných rezerv,

d) vozidel používaných při zabezpečování civilní ochrany a báňské záchranné služby,

e) vozidel ve zkušebním provozu6) a při zkušební jízdě v souvislosti s jejich opravou a údržbou,

f) vozidel používaných při výcviku podle částí třetí a páté tohoto zákona a při zkouškách podle částí třetí a čtvrté tohoto zákona,

g) vozidel používaných při přepravě věcí, které řidič využije při výkonu své závislé práce nebo podnikání, pokud řízení není hlavním předmětem výkonu závislé práce nebo podnikání řidiče,

h) vozidel používaných pro vlastní potřeby a

i) zemědělských a lesnických traktorů.

co bod g?

Datum: 20.03.15 22:33

Profesák není nutný jako řidičák.V podstatě záleží co je ve smlouvě(pracovní)Když si zaměstnán jako mechanik nebo skladník tak ho opravdu nepotřebuješ(zkoušíš auto-jedeš pro materiál) To jsem okopíroval:):

výjimky z povinnosti účastnit se zdokonalování odborné způsobilosti řidičů, které jsou uvedeny v odst. 3 § 46 zák. 247/2000 Sb., zákona o získávání a zdokonalovaní odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel a o změnách některých zákonů, konkrétně písm. g, hovoří jasně, když se v něm říká, že povinnost zdokonalování odborné způsobilost řidiče se nevztahuje na řidiče vozidel používaných při přepravě věcí, které řidič využije při výkonu své závislé práce nebo podnikání, pokud řízení není hlavním předmětem výkonu závislé práce nebo podnikání řidiče. V podstatě závisí na tom, co má daný pracovník uvedeno v pracovní smlouvě jako hlavní náplň práce. Pokud tento zaměstnanec využije přepravované předměty potřebné ke své činnosti, tak průkaz profesní způsobilosti mít nemusí, což se v případě jeřábníka nedá zcela předpokládat. V tomto případě bude nutné řešit tuto situaci na místě s policií, pokud nastane.

doplněno 20.03.15 23:14:

No oni ho ani nekontrolují (on už ani není je to v řidičáku) to má na starost nějakej státní dozor na dopravu

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.03.15 22:38

takže z toho vyplyva ze bych obcas mohl zaskocit misto ridice kdyz nemam ve smlouve hlavni napln ridic(rizeni) jak se obhajit pri zastaveni policie bo celniku? asi vozit sebou smlouvu ze?

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.