Jak reaguje auto pomalým zvedáním spojky

Od: Datum: 19.03.15 12:01 odpovědí: 2 změna: 19.03.15 18:41

Dobré dopoledne, chtěla bych se zeptat co udělá v tomto případě auto: dělám autoškolu ve vw passat na naftu.

1) jedu pomalu cca 15 km/h mám rychlost 2, sešlápnu spojku - poté jí dám rychle nahoru.

2) jedu pomalu cca 15 km/h mám rychlost 2, sešlápnu spojku - poté jí budu dávat pomalinku nahoru.

Chtěla bych se zeptat, když sešlápnu spojku, tak auto zpomalí? A jak bude reagovat když jí budu následně dávat pomalinku nahoru jako v 2) případu, bude auto zrychlovat?

A v 1) případě, když jí dám nahoru rychle, tak bude reagovat jak?

Zatím mám 2 jízdy a moc by mi pomohla odpověd na tyhle otázky, děkuji. Radka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: asd1
Datum: 19.03.15 12:10

sešlápnutím spojky odpojíš motor od kol = stejně jako když vyřadíš na neutrál = z kopce auto zrychlí, do kopce zpomalí, na rovině bude pomalu zpomalovat.

pustíš spojku rychle - pokud jsou srovnané otáčky kol a motoru tak jen spojíš motor s kolama. Pokud jsou otáčky rozdílné, tak to s autem škubne a) vyšší otáčky motoru auto zrychlí b) nižší otáčky motoru auto zpomalí. Lidově uděláš "přískok",pokud má auto dvouhmotý setrvák tak ten se přískokama ničí.

pustíš spojku pomalu - pokud jsou otáčky kol a motoru stejné tak zase jen spojíš motor s kolama, pokud jsou rozdílné, tak se přískok vyrovná prokluzem spojky.

PS spojka se vždycky pouští rychle na hranici záběru a dál se pouští podle situace.

Instruktora si platíš od toho aby ti to vysvětlil, neboj se ho zeptat.

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 19.03.15 18:41

Spojka je na to Radko, aby odpojila motor od převodovky, pokud je zařazen rychostní stupeň, tudíž auto není poháněno motorem.
Pomalu se spouští při rozjíždění, jinak "pustit" rychle. Ale! spojka se sešlapuje před řazením, přeřazením! Ne že mám zařazenu rychlost, sešlápnu, pustím!
Ano, při vyšlápnutí spojky auto zpomalí, setrvačností dojíždí, pokud nejede z kopce. Je zbytečné ji dávat pomalinku nahoru. Nemusí nutně auto zrychlovat, když se nepřidá plyn, pak i zpomalí a začne cukat.
Chce to prostě zkoušet, aby se to zažilo. Pokud máte auto, zkoušejte mimo komunikaci.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.