Koupě mopedauta? AIXAM

Od: Datum: 18.03.15 17:36 odpovědí: 14 změna: 18.04.15 15:21

Dobrý den, je mi 14 a jsem hodně blázen do aut hodně se vyznám v motorech atd.. a motorky mě nikdy moc nebrali spíše auta a proto uvažuji o koupi AIXAMA v 15 letech promě by to bylo asi lepší než motorka tet jezdím s BUGGY 150ccm ale s tím nemohu na silnici.. a i s autem mám patřičnou 2 letou skušenost takže bych se chtěl zeptat jestli s tímto vozítkem máte nějakou skušenost díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mzxy
Datum: 18.03.15 18:52

Máme, je to brzda běžného provozu, něco jako překážející cyklisté...raději bych si pořídil Piaggio APE, v tom se dá převážet materiál z OBI a větší nákupy

Ohodnoceno: 1x

Od: ediee
Datum: 18.03.15 22:51

Osobně bych to nedělal nic mě nedokaže vic vytočit než takový tupec jedoucí někde po okresce stimdle rychlosti 50 to si radši kup auto sice je to o pruser ale ma to lepší smysl

Ohodnoceno: 2x

Od: auto®
Datum: 19.03.15 07:48
Ahoj, koukni se na Autosalaon na iprima.cz Loni to testovali a to vozitko nedopadlo dobre. Jako draha hracka to funguje. Necekej od toho ale zadne zazraky. Ja bych do toho nesel.
Ohodnoceno: 0x

Od: asd1
Datum: 19.03.15 10:51

Toto je dobré max. do města v dešti. Mimo město to je o hubu - jede to 50 a je to široké = překáží to a na rozdíl od traktoru neni hned vidět že to skoro stojí = velké riziko že tě někdo sejme zezadu. Je to brzda provozu a furt tě někdo předjíždí i v místech kde neni vidět - jsme v Čechách a tady spousta řidičů nedokáže počkat 5 vteřin až bude výhled na bezpečné předjetí...

Za mne motorku a na dopravu nejlíp skůtr (kryté nohy). Získáš i cit pro jízdu.. Nezapomeň jezdit "jako bys byl neviditelný" - ne motorce jsi oproti autu zranitelný a když tě někdo sundá tak máš smůlu. Jediná rozumná možnost je "umět si ustlat" = mašinu položit nebo se z ní katapultovat (auto přeskočit) tak abys nešel čelně do auta... A jezdit oblečený na skluzy ;)

Datum: 19.03.15 10:56

Problém je v tom, že to nejede ani těch 50. Maximální rychlost je 45. Tím pádem to zcela logicky brzdí provoz, a to i ve městě. A každá odlišnost od plynulosti zvyšuje riziko nějaké nehody. Osobně nejsem příznivce těchto vozítek. Motorka se dá mnohdy rozumně předjet. Ale tohle ne.

Od: mzxy
Datum: 19.03.15 18:08

http://suchen.mobile.de/motor…makeModelVariant1.makeId=3500

Kup si bafíka a nebudeš nikomu překážet, navíc budeš IN

Datum: 19.03.15 19:01

Radši počkej do 18 a pak si kup normální auto. Jeden kluk od nás ze školy s tím jezdí, je to prdítko, je všem akorát pro smích a hlavně to jede jen 45km/h. Nedokážu si představit, jak s tím jezdí do kopce nebo v zimě na náledí *smich* Koupil mu to táta podnikatel, cena okolo 400 000. Za tuhle cenu můžeš mít v 18 letech mnohem lepší auto. Pokud si blázen do aut, běž na automobilovou sš, tam se můžeš vyřádit.

Ohodnoceno: 1x

Od: zeli*
Datum: 20.03.15 11:29

Já osobně bych do toho nešel a to kvůli ceně, za kterou je později solidní auto či motorka. Pokud ti cena nevadí a máš pocit, že by ti třeba za rok nestačil ten BMW skútr, na který tu někdo dával odkaz (a kterého se pak podle mne mnohem snázeji zbavíš), tak do toho jdi a na kecy, že "budeš jen pro smích" se z vysoka vys... Jen nevím, zda jít konkrétně do tohoto modelu nebo do nějakého jiného. Nemají třeba tato "auta" nějaké vlastní fórum, kde by ti poradili lidé, kteří mají konkrétní zkušenosti?

EDIT: To Piaggio APE sice nevypadá tak "cool", na druhou stranu to z obrázků vypadá, že místo pro spolujezdce má taky a navíc bude mnohem ale mnohem praktičtější - neumím si představit, že bych si tazatelem navrhované vozidlo nechal i po 18tém roku. U tohohle Piaggia si to představit umím, protože je všestranněji využitelné.

Pro všechny, kdo mu nadáváte, že bude brzda: nevím, jak toto vozítko konkrétně, ale většina vozidel této kategorie jde poměrně jednoduše "otevřít" a lítá to pak okolo 80km/h. Vzhledem k tomu, že mnoho lidí (zvláště starších) jezdí stylem 60km/h město neměsto, může být ještě rychlíkem :) Samozřejmě autora dotazu nenavádím a ani ho nepodezřívám, že by si "auto" nelegálně "otevřel" ;):)

Od: asd1
Datum: 20.03.15 12:13

Jednou ho změří a má průšvih - to už rovnou může jezdit v normálním autě...

Datum: 20.03.15 12:30

Však já ho nenavádím :)

A ne, nemyslím si, že je to to samé, jako jezdit v normálním autě. Pravděpodobnost, že vás zrovna změří je dle mých zkušeností mnohem menší, než že vás zastaví kvůli kontrole dokladů od vozidla. Mě konkrétně během pěti let, co jezdím, kontrolovali asi 4x a neměřili ani jednou.

I kdyby ho však změřili, určitě se z toho půjde vyvléci lépe, než když evidentně řídím auto, na které nemám řidičák. (něco se pokazilo v řídící jednotce, něco mi vytáhli v servisu bez mého vědomí, nevím o tom, nevyznám se v tom, myslel jsem, že tachák přeměřuje atd.)

Kromě toho, když pojede v obci slušně, nemají měřící policisté důvo ho stavět. Pokud pojede mimo obec 80km/h - opět nemají policisté důvod ho stavět.

Datum: 20.03.15 13:17

Nemají důvod ho stavět? Pokud nebudou úplní trotli tak mají. Překročil maximální konstrukční rychlost vozidla. Tyhle prdítka ji navíc mají často na zadku vylepenou.

Datum: 20.03.15 13:59

Moje zkušenost je taková, že ani sami netuší, jak to s těmi různými skupinami A vlastně je. To, že si budou policisté pamatovat, jak vypadají všechna tato auta pro náctileté, aby věděli, že je mají zastavit, když pojedou 60km/h, mi připadá jako sci-fi.

Pokud samolepka na zadku není povinná, není nic lehčího, než ji strhnout ;)

Datum: 02.04.15 10:34

Zdravím tvůrce vlákna. Mohu se zeptat, jaké nakonec padlo rozhodnutí? Půjdete do předmětného vozidla Aixam či do nějakého jiného nebo úplně počkáte na vyšší věk a řidičskou skupinu? :)

Datum: 18.04.15 15:21

Dobrý den, omlovám se ale nějakou dobu mi nešel PC no rozhodl jsem se tak že asi do toho pujdu pokud mi to rodiče koupí nějaké ojeté za 30-40tis no myslím že je to dobrá volba zváště pro mě :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.