Jawa 21 papíry

Od: Datum: 17.03.15 19:02 odpovědí: 9 změna: 18.03.15 15:42

Zdravím.Mám doma jawu 21 bez tp.Ale doma jsem našel papíry na jawu 20.Pujde to nějak přepsat?Mohly byste mi napsat postup jak se to dělá?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mzxy
Datum: 17.03.15 19:40

papíry se nepřepisují, upravuje se motorka

1.) musí být stejný typ motoru

2.) výrobní štítek musí odpovídat číslu rámu a dokladům

4.) číslo vyražené na rámu musí souhlasit s doklady

5.) papíry jsou na nějakou osobu, otázkou je na koho, a také zda jsou platné

Ohodnoceno: 0x

Od: jawas
Datum: 17.03.15 20:10

Ano jsou platné a vlasrník je strýc,ale dá se vymazat číslo motoru,barvy?

Od: mzxy
Datum: 17.03.15 20:20

číslo motoru se neregistruje odroku 2006, proto se dá vymazat za 50,- Kč, ale typ motoru musí souhlasit , barva se změní z 50 Kč

číslo rámu se dá vyrazit, pak se rám natře barvou a nic se nepozná

výrobní štítek se dá také sehnat a vyměnit

21 má jiná řidítka a místo revma-plechů má jen čelní plech, ale to na STK nevadí, akorát nebude souhlasit výška motoyklu,

Datum: 17.03.15 20:22

|Jawa 21 má místo revmaplechu prsíčka,Má řídítka budto vlaštovky nebo s hrazdičkou,Koupit nový štítek a vyrazit razničkami,jinak za tech 50 kč změnit :)

Od: cicko
Datum: 18.03.15 00:30

Tak si konečně vyber čím bys chtěl být! Neználkem "jawasem" nebo rádcem "jawa250"?

Datum: 17.03.15 20:39
A koukals na štítek jestli náhodou údaje nesouhlasí?Ono se to za komouše tak "tunilo" že se přestrojovaly dvacítky na 21 protože to bez plechů proti větru líp jelo.

Datum: 17.03.15 21:19

Jawa 20 a Jawa 21 je jeden a tentýž typ-přesnější značení je totiž : JAWA 50 typ 20 nebo 21 anebo ještě pro změnu 23! Motory jsou identické,rámy,kola atd také.Liší se jen a pouze 20 od 21 hlavně revmaplechy.Některé 20 neměli /starší do roku 75?/ neměli tzv rychlopal,jnak měli užší řídítka a jinší stupačkový kříž,no nakonec ani typ 05 se od 20 a 21 moc nelišil-většinou měl jiný zadní vidlice (z pelcového svařence na rozdíl od zploštělých trubek /zjednodušeně řečeno/,motor se pal lišil jinou spojkou a hlavbě měl větší průměr u kliky-ložiska což ale není vidět bez rozborky..23 -Mustang se již lišil víc-nebyl kapotovaný a víc vypadal jako "dospělá" motorka-nádrž ne pod sedákem ale před ...

Běžně se na 20 dával jiný stupačkový kříž a "prsíčka"-ani na technické toto nemělo na kladné projití vliv!Jedině by měla sedět čísla-na rámu u zámkou nýtovaný štítek a vyražené číslo na karteru /to se asi neeviduje ale já s tím měl trochu problém-byl koupen v mototechně komplet nový motor a ten byl bez čísla,že sestra si nenechala doklady o koupi a technik s tím měl problém ,ale nakonec sám vyrazil raznicí číslo dle TP a bylo to!/

Datum: 17.03.15 21:49

stačí akorát změnit číslo rámu a nechat vymazat číslo motoru + změna barvy, pokud je rozdílná. Já ani u fechtla barvu v tp neměl. jednou jsem měl u kývačky jiné číslo rámu. na ev. vozidel po mě chtěli protokol z stk, že číslo nesouhlasí s uvedením čísla na motorce a kupní smlouvu k rámu. pak mi to normálně přepsali. Ale je to už asi 9let, možná je postup stejný.

doplněno 17.03.15 21:52:

jestli je to typ 20, 21 bych neřešil. já měl u fichtla v tp (v tý malý knížečce) uvedený všechny tři typy - 20,21,23..:-D

Datum: 18.03.15 15:42
Děkuji za odpovědi.V tehlech zákonech se vůbec nevvyznam *smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.