Cenik hasicu

Od: Datum: 11.03.15 22:40 odpovědí: 8 změna: 23.03.15 09:33
Mel jsem havarii, byli tam i hasici a doslo mi od pojistovny,ze po ni chteji 28 tis. Kde naleznu cenik podle ktereho se ridi a nebo lepe mohu si od nich vyzadat vyuctovani podrobne ci rozpis? Diky za info
doplněno 12.03.15 10:52:

Upřesnění:

Dobrý den,

mám dotaz ohledně mého syna. Syn měl vážnou autonehodu, kde napřed
přijeli dobrovolní hasiči, ale museli syna vystříhávat z auta, tak
přijel HZS. Teď zaslala pojišťovna vyrozumění, že zaslala informace o
výplatě pojistného plnění:náhrada způsobené škody v částce 11 200,-Kč
/dobrovolní hasiči, kteří spadají pod město/ a další vyrozumění o
výplatě pojistného plnění: předpis náhrady škody 30 000,-Kč /HZS-
hasičský záchranný sbor/.Rozpis práce atd. ne.Domnívala jsem se, že
výjezd hasičů HZS při záchraně života je zdarma, u hasičů dobrovolníků
si nejsem jista./možná je to za úklidové práce, ale ve vyrozumění není
rozpis/Dále byl poškozen sloup, který vlastní E-On, vyčíslení škody
ještě nemají uzavřené.Tento sloup se také platí a není zdarma.
Podotýkám, že dopravní nehodu způsobil syn vlastní vinou.
Děkuji za odpověď.
Janalíková

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: sos®
Datum: 12.03.15 06:17

A je faktura skutečně psána jako náhrada práce hasičů nebo je to náhrada vzniklé materiálové škody. Pokud vím,tak za přítomnost hasičů se zatím neplatí . Pokud někdo náhradu, pak by museli mít zveřejněný ceník a fakturu vystavit oni a ne přes třetí nezúčastněnou osobu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.03.15 08:36

Záleží je-li to záchrana, neb likvidace

Od: ben®
Datum: 12.03.15 11:19

Dobrý den, obecně - oprávněný zásah či výjezd HZS je pro občana bezplatný, resp. není mu fakturován (platí se z daní). Vám by nemělo být fakturováno a nemělo by to mít zřejmě vliv ani na pojistné plnění. Domnívám se, že účtování mezi HZS a konkrétní pojišťovnou je jejich interní a smluvní záležítost (takže, možná neveřejná). Zdravím!

Od: layborrr
Datum: 12.03.15 11:40

bene - bezplatné není v našem státě nic ,za vše se platí ,(at pojištovna nebo řidič)

Náklady hasičů jdou na pojištovnu (pokud vůz není pojištěn tak jdou náklady přímo za řidičem) , pokud pojištovna uzná vinu řidiče může spoluúčast vymáhat přímo po řidiči .

Nyní jde o jakousi částku 5 600 za každou započatou hodinu zásahu. To je nově pevně stanovená paušální částka za zásah hasičů. Doposud byla účtovaná cena závislá na typu techniky, povolané k zásahu (byly odstupňovány hodnoty za cisternu, za jeřáb atd.). Nyní je částka stanovena pevně a jednotně, ve výsledku na ní tak řidič-viník může dokonce i "ušetřit".

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.03.15 12:14

Pokud vozidlo nemělo platnou tk nebo byl řidič pod vlivem akoholu, může to pojištovna vymáhat. Jinak ceník jako takový neexistuje.

Od: layborrr
Datum: 12.03.15 12:40

danys - cení existuje , 5600 za každou započatou hodinu , dříve to bylo rozpočteno viz tabulka

http://tn.nova.cz/clanek/zpra…aplatime-kompletni-cenik.html

Datum: 12.03.15 13:20

Jenže toto není oficiální ceník, jen článek, že se o tom uvažovalo, neslyšel jsem, že by se to realizovalo. Navíc spoustu věcí kolikrát neřeší ani samy pojišťovny až se tomu člověk diví.

doplněno 12.03.15 13:22:

Navíc pro tazetelku pokud měla pojištěné auto, tak to nezaslala její, ale pojišťovna toho druhého, takže to máte předat na svou pojišťovnu ať se stará. Otázkou je, co všechno a do jaké částky máte pojištěno, je možné, že to jsou výdaje nad rámec pojištění a budete je muset zaplatit. Alespoň tak to vidím já, ale třeba se pletu.

Datum: 23.03.15 09:33

To si pojištovna vyřídí sama s hzs a dobrákama.Ale zaplatíte to vy jestli se prokáže že nehoda byla způsobena nedbalostí.Jako že píšete že ano.Alkohol telefon,atd.HAsiči zachrání zdarma ale platíte zřejmně za matroš sorbent na provozní kapaliny,phm atd.Jesti by do něj někdo napálil z druhé strany nedání přednost zaplatí vše druhej řidič z pov ručení.A po něm to bude chtít pojištovna taky zas alkohol,telefon,drogy atd.Jestli tam není alkohol ani jiné látky vše jde z pojistky a faktura má jen informační charakter.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.