Jak sestavit kupní smlouvu?

Od: Datum: 11.03.15 11:25 odpovědí: 4 změna: 11.03.15 21:26

Hezký den, prodávám motocykl bez tp a po havárii, jak to zanést do kupní smlouvy nejlépe, aby mě poté potencionální kupec ( se vším plně obeznámený ) potom třeba na něčem " neuvařil " když by si to rozmyslel?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.15 11:29

100% neprůstřelná smlouva asi neexistuje, určitě uvést, že motocykl je prodávaný po havárii a bez dokladů a to na náhradní díly, není určený pro provoz na pozemních komunikacích - případně vyžaduje opravu a investice, nejsou Vám známy žádné skryté vady, kupující měl možnost si věc prohlédnout a je seznámen s jejím technickým stavem v době prodeje, věc je použitá, bez záruky ... zbytek asi doplní ostatní.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.03.15 11:47
avatar

Ve smlouvě nesmí být formulace, že jde o koupi auta tak "jak stojí a leží". Tím by se prodávající zbavil odpovědnosti za veškeré skryté vady. Žádná speciální formulace přitom není nutná. Přímo ze zákona má prodávající odpovědnost za vady 6 měsíců (jde-li o fyzickou osobu) případně 2 roky u autobazaru. Je možno uvést, že "opotřebení vozidla nezbavuje prodávajícího odpovědnosti za skryté vady".

Zjistí-li kupující po převzetí vozidla závady, na které nebyl upozorněn, má nárok na slevu z kupní ceny. Zabraňuje-li závada užívání automobilu, pak je možné od kupní smlouvy odstoupit. Reklamovat je možné pouze vady, které prokazatelně existovaly již při převzetí vozidla. Není možné reklamovat závady vzniklé později.

Je-li vůz po havárii (netýká se drobností typu poškrábaný lak, odřený nárazník), mělo by na to býti upozorněno ve smlouvě. Při zamlčení může vzniknout nárok na slevu či odstoupení od smlouvy. Opravený vůz po nehodě totiž může vykazovat sníženou kvalitu.

http://www.ipojisteni.cz/pdf/kupni-smlouva-na-auto.pdf

Ohodnoceno: 1x
 
Od: layborrr
Datum: 11.03.15 21:26

strejdo - to myslíte vážně?

Tazatelka prodává , Vy radíte kupujíímu .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.15 21:17
avatar

Jednoduše do KS napište jen že prodáváte soubor dílů- havarovaný motocykl trvale vyřazený z evidence nebo jen havarovaný motocykl na ND . s tímto by něměli být žádné problémy.Je jasné že nejde o moto do provozu=havarovaný,trvale vyřazen z provozu= soubor ND!

Strejci ,danou formulací "jak stolí a leží" se prodejce zodpovědnosti nevyvlékne! a to ani u soudu pokud by to došlo tak daleko!Ze zákona u používaných věcí není 2 letá záruka nýbrž jen 6 měsíců a to na SKRYTÉ vady,přičemž MUSÍ dokázat že prodejce o závadě věděl!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.