Jak nabonzovat někoho s neleg. xenonama

Od: Datum: 08.03.15 17:18 odpovědí: 7 změna: 08.03.15 20:08
Ahoj, vždy když jedu večer po práci domu, tak proti me každý den oslnujici fabie. Na tom by nebylo nic tak divného, ale ten idiot (sys odpustí) si tam dal snad nejsilnejsi HID sadu, která existuje. Každý večer, už měsíc, na něj blikam, i mlhovkama, nic. Sviti mu to na veverky. Predvcirem mi došla trpělivost, když jsem kvůli němu skoro prehlidl chodce, vsim jsem si ho na poslední chvíli. Zavolal jsem 158, popsal auto, kam jelo. Samozřejmě se asi nic nedělo, včera jel vesele zase. Pustil jsem mu dalkovky s mlhovkama do xichtu, jestli mu to nedojde. Ještě na me začal troubit a blikat, asi jsem ho příliš oslnoval. Jak to mám resit? Volat policajty každý den, dokud za nim skutecne nevyrazi, nebo se otočit, jet za nim, pockat, kam dojede a domluvit mu?
doplněno 08.03.15 19:19: Ono ja oslnujici auta moc neresim, ale tohle je extrém. Sviti vvysoko a misto na krajnici do protisměru, na vic to co tam ma, jsem ještě neviděl. Pokud má někdo hid v serizenych světlech, neresim, nejsem svetloplachy, oci se mi přizpůsobují rychle. Ale tady to fakt jinak nejde. Když je za zatáčkou, vydim světelný kužel dost pred tim, než se vůbec objeví. Musi mu to byt jasný, nejsem jediny, kdo na nej blilal, autta za mnou to same.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 08.03.15 17:22

Dojede na STK. Na každé prase se voda vaří - neničte si den.

doplněno 08.03.15 18:12:

nedávno tu jeden psal, jak byl naštvaný kvůli druhému řidiči a zkoušel mu ujet 140tkou...

Neřešil bych to. Jede v protisměru - odjede... Když jednou narazí na hlídku a ta ho bude chtít na něčem chytit, bude uvařeno. SPZ asi v protisměru nikdo nevidí, zvlášť při takovém protisvětle...

Jezdím skoro každý den cca 40 km po 22té hodině a potkávám podobné lidi denně. Špatně seřízená světla, dálková světla bez chuti přepnout, mlhovky, které oslňují... je to hnus - souhlas. Ale nebudu na každé takové auto volat 158... Mají důležitější práci, než hledat chybně nastavené světlomety...

Ohodnoceno: 0x

Od: janakraus
Datum: 08.03.15 18:05

Před STK si to může vyměnit za halogeny . Co my víme...

Od: nickys
Datum: 08.03.15 18:33

Sranda, žejo. Na STK si tam dá normální žárovky a potom to zase vymění. Jste naivní.

Oslńující auto vám nepřipadá důležité? Řeší špatné parkování, lékárničky, rychlost. Buzerují řidiče na každém kroku, ke většině nehod nemusí vyjíždět, ale mají důležitější práci? Třeba zdrhnout, když se někde střílí?

Od: jmlc®
Datum: 08.03.15 18:44

Řešíme tu subjektivní pocit tazatele, že vozidlo oslňuje a že "jistě nemá možnost oficiálních xenonových světel"...

http://www.sauto.cz/osobni/hledani#!page=1&equipments=43&text=&powerMax=0&powerMin=0&volume=0&airconditionLevel=0&aircondition=0&airbag=0&gearbox=0&door=0&capacityLevel=0&color=0&state=0&gas=0&district=0®ion=0&age=-1&vendor=0&subCategory=0&fuel=0&tachometrMax=0&yearMax=0&yearMin=0&priceMax=0&priceMin=0&condition=4&condition=2&condition=1&category=1&sort=0&manufacturer=93&model=707

Víc se už rozepisovat nebudu - můžete mi napsat SZ a klidně podebatujeme... jestli vám někdo nezablokoval IP na registraci...

Datum: 08.03.15 17:58

Fábie a HID, to je smrtelná kombinace. Už orig. neupravený světlomet oslňuje.

Já bych zajel na PČR osobně a s číslem RZ . Pak je vysoká šance, že dostane třeba i zákaz řízení a pokutu.

Od: bbbb
Datum: 08.03.15 18:03

To máte to stejný jako cyklisti ti taky v noci jezdí se stroboskopy a nechápou že to může oslnovat.Přitom funkce blikání je určena na svícení ve dne kdy to světlo není tak výrazné.Ještě že těch bl..ých je málo.

Datum: 08.03.15 20:08

Přístě jak jej uvidíš zastav a pust dálky jak zareaguje-bude-li blikat-nebude Ti to vadit neboť stojíš a nemusiš se bát setřelení něčeho (člověka,stromu...) max že také zastaví a bude Ti chtít "vyprášit teletinu"!Minule jel takhle za mnou s Ivecem rozvoz pečiva,až jsem nakonec zastavil a nechal jej předjet,nepomohlo na něj mlhovka ani problik brzdovým,nic a čím víc chvátal a lepil se na mne tím jsem mín viděl a díky tomu zase víc zpomalil!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.