Jak často mrknout do zpětného zrcátka

Od: Datum: 08.03.15 12:07 odpovědí: 5 změna: 08.03.15 18:32

Můj příbuzný závodník již na penzi, tvrdí pokud máš zdravý zrak a dobré periferní vidění, tak jakmile se ve slabém provozu objeví vozidlo ve vzdálenosti 100 a více metrů měl bych jej zaregistrovat bez pohledu do zp. zrcátka, samozřejmě dodává, pokud neladím rádio, netelefonuji, nesahám spolujezdkyni na stehýnka a.p., rovněž pokud není mlha, sněžení, nejedu k nehodě s majákem a.p., jinak je jeho názor každých 30-60 sekund a při odbočování pokud snižuji rychlost a situace to dovolí sledovat za sebou provoz až do úplného odbočení, není zbytečně opatrný.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.15 12:24
avatar

Opatrnosti není nikdy dost. Záleží v jakém provozu jedu. Když jedu ve městě, tak je to neustálá kontrola v zrcátkách a hlavně když se přejíždí z pruhu do pruhu. Pokud jedu na rovné silnici maximální dovolenou rychlostí, tak kontroluju v delších intervalech tak po minutě. A vždy mě překvapí řidič co je za mnou, když před minutou byla silnice za mnou prázdá a já jedu maximálně povolenou rychlostí a ještě o chloupek víc. To se mi zrovna stalo dnes dopoledne, když jsem chtěl odbočit a kontroloval si zpětná zrcátka. povolená rychlost 50, jel jsem 60 a najednou auto plné mladíků za mnou když při poslední kontrole do zrcátka cilnice za mnou silnice prázdná. Takže i častá kontrola není přehnaná.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.03.15 12:58
avatar

Protože jsem dlouholetý řidič,zvykl jsem si kontrolovat výhled z vozu během jízdy plynule.Poszupně přejíždím pohledem všechny objekty v mém zorném poli.Tedy nejen zpětná zrcátka,ale i přístroje a vše,co se ve voze děje.Tato praxe je dána zkušeností.Výsledkem je totální bezpečnost.

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.03.15 18:32
"Totální bezpečnost"? To snad ani nemůže existovat! Jinak pro zbytek odpovědi bodík
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.15 13:42

Ahoj. Ano, jak tu už napsali kolegové. Skoro totální bezpečnost. Nic není 100%. Ještě je dobrý, mít v merku chodce, jejich drobnou havěť(děti) a zvířectvo. Nikdy nejsi dostatečně opatrný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.15 13:52
avatar

Jasně a nestalo se mu někdy,že odbočoval sejmul předjíždějící auto? Asi měl z pr... kliku! Uvažuj-jak může vidět cca 100m za svými zády nějaké vozidlo? Periferním viděním vidíš dopředu v určitém úhlu ale nikdy ne DOZADU,za sebe!možná díky perifernímu vidění nemusel zaostřovat zrak přímo na zp.zrcátko. Navíc čím vyšší rychlost,tím se snižuje,bez ohledu na kvalitu zraku dané osoby,onen úhel periferního vidění.např piloti F1 při max rychlostech vidí dopředu v úhlu asi jen nějakých 60°!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.