Chladící kapalina - únik

Od: Datum: 08.03.15 10:01 odpovědí: 5 změna: 08.03.15 18:22

Ahoj,

mám prosím dotaz.Včera při pravidelné kontrole jsem chtěl zkontrolovat stav oleje a všiml jsem si, že v expanzní nádobě není žádná kapalina. Po otevření expanzní nádržky si to přisálo vzduh a poté se trošku kapaliny v expanze objevilo. Žádnou netěstnost jsem nikde neobjevil, olej také nepřibývá a vodní pumpa je nová.

Poradíte prosím co zkontrolovat a je to v pořádku, že po odmontování víčka expanzky se tam objevila část chladící kapaliny?

Děkuji a přeji hezký den

Aleš.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.15 10:46
avatar

Zkontrolovat musíš všechno,od těsnosti všech spojů až po chladič a vložku topení.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.03.15 11:02

Tu pumpu vám měnili kdy?Možná tam bylo ještě trochu vzduchu.To že se trochu vody vrátí po odšrubování je normální-systém je natlakovaný.Zatím bych to dolél a hlídal.Může to unikat až po zahřátí a hned se odpařit to se špatně hledá-najde servis po natlakování.Nejčernější scénář-prasklé těsnění nebo hlava*nevi*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.03.15 11:55
avatar
Dopl tekutiny a pak to sleduj , muze ti jit voda do oleje a tim padem fouknute tesneni nebo prasklou hlavu. Poznas podle peny na vicku oleje. Nebo ti muze nekde kapat kapalina , takze nastartovat a pozorovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.15 17:58
avatar

pokud při kontrole neoběvíš žádnej ůnik mohlo by to dělat ruplí těsnění pod hlavou a voda by šla do válce

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.15 18:22
avatar

A co oil-ten je na obvyklé míře?Pak jen dolít chl.kapalinu a sledovat.

Jen tak mimo-mazání motoru pracuje s větším tlakem než chlazení,takž pkd to takto praskne,foukne,jde olej do vody a ne voda do oleje!Je velmi prevděpodobné že po výměně VP jen dolili vodu a nic víc nedělali.A vy jste při provozu odvzdušníl a proto chyběla!Jen doporučím-nastartovat,otevřít chladič-expanzku /já mám exp.nádobku integrovanou s chladičem/ a a sledovat hladinu,na volnoběh by hladina chl.kap. měla mírně (dle toho kde je) vlnit ale pokud jdou bublinky-je malér,min.fouklé těsnění!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.