Označení vozu LPG - povinnost?

Od: Datum: 04.03.15 09:32 odpovědí: 9 změna: 04.03.15 21:27
Ahoj,musim mit na aute nalepky LPG nebo to neni nutne? Tam co mi lpg montovali mi rekli ze by tam meli byt ale vyznelo to tak ze to neni nutny..
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 04.03.15 09:35

Zdravím, jako potenciální zdroj většího nebezpečí (z logiky) díky tlakové nádobě, by vozidlo označeno být mělo, už jen kvůli např. hasičům, kteří takové vozidlo budou "přednostně" zabezpečovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 04.03.15 12:50
avatar

Je to sice tlakova nadobe, ale je bezpecnejsi nez nadrz na benzin.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.15 10:21

Označené mám pouze tankovací hrdlo, protože ten kdo mi LPG instaloval, tak neměl venkovní samolepku. Ale slíbil mi, že je objedná a ještě zdarma nalepí. Ani při příští návštěvě jí neměl a pak umřel.

Takže jezdím bez. Na STK mi to píšou do lehkých závad. Dle mě hasič není blbej a spíše než samolepku, bude hledat plnící hrdlo. Proto to ani neřeším.

doplněno 04.03.15 20:08:

Ano nesplnil jsem vyhlášku a proto mi to také na STK vždy napíší do lehkých závad.

Naposled mi tam dokonce napsali, netěsnost posilovače řízení (u auta bez posilovače).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.15 10:29
avatar

Povinnost to je, viz vyhláška MDČR č. 341/2002 §19 odst. 2

http://portal.gov.cz/app/zako…002&part=&name=&rpp=15#parCnt

V návodu k obsluze vozidla poháněného LPG nebo CNG musí být uvedeno upozornění, aby řidiči a jiné osoby obsluhující vozidlo byly seznámeni s podmínkami uvedenými v odstavci 1, s bezpečnostními pokyny a s návodem postupu v případě dopravní nehody. Vozidlo poháněné LPG nebo CNG, jakož i vozidlo s vestavěným plynovým zařízením sloužícím k jiným účelům než k pohonu musí být opatřeno nálepkou umístěnou na zadní části vozidla v pravém horním, popřípadě dolním rohu s nápisem "LPG" nebo "CNG"

Neoznačeni takového vozidla je nesplněním technických podmínek pro provoz na pozemních komunikacích.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: trtr
Datum: 04.03.15 13:22

Zdravím, hasič nemá povinnost nic zkoumat, vy máte povinnost to označit. pokudy by to případné zasahující osoby ohrozilo či ještě hůře, tak si půjdete pěkně k soudu. Je to stejné jako když hoří barák a Vy zamlčíte tlakové láhve uvnitř, jak se nedávno stalo. Ještě že měl soused vedle bazén, kam všechny flašky naházeli (ptát se ho nemusí).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.15 14:04

Pokud máte auto registrované u nás, tak to je nutné.

V některých jiných státech tato povinnost není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.15 18:25

Ahoj. U nás jsou vydávané různé vyhlášky a zákony. A jak je zase u nás zvykem, spousta lidí si myslí, že se nemusejí až tak doslova dodržovat. Buď vůbec, nebo alespoň v drobnostech. Tohle je podobný případ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.15 19:50
Tak mě v té souvislosti napadlo, jak je to s použitím nálepky ,,svářecí souprava"
Vídám to na dodávkách různých firem, ale co když jenom veze Tonda Pepovi autogen na víkend...?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 04.03.15 21:27

Zdravím, pokud firma vlastní licence na autogen a dělá i výjezdy, musí být jedno vozidlo k tomu určení tak označené. I kdyby se jednalo o mimořádnou situaci, štítek se tam dát musí. Více by mohly povídat řidiči s nákladem dle ADR.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.