Vyřazení auta

Od: Datum: 03.03.15 15:44 odpovědí: 5 změna: 04.03.15 13:01
Těchto otázek je tu spousta, jen se chci ujistit jestli to udělam správně. Před 2 rokama sem si koupil Škodu favorit, byvalý majitel ho na mě prehlásil,ale já nedohlásil kvůli 10.000ovem ekopoplatku. S policajtama sem nikdy problem nemel,ustrihleho technicaku si snad ani nevsimli. Auto už je ve spatnem stavu,technicka vypršela,nevyplatí se další. Takže auto zavezu na vrakáč, tam mi dají potvrzení o ekolikvidaci, s tim zajdu na pojišťovnu zrušit pojistku. Na úřad už jít nemusím,vozidlo mi k 1.7. vyřadí z evidence, je tak? Nehrozí mi poté nějaké sankce za tak dlouhý polopřevod? A co s SPZtkama? Můžu si je nechat na památku?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 03.03.15 15:54

Z těch všech dotazů a reakcí je výsledek přesně takový, jaký popisujete.

Jen bych se trochu pozastavil nad kontrolou malého neplatného OTP - s tím žádný policajt nemůže souhlasit... pokud požaduje OTP, měl byste při kontrole mít velký TP s sebou - OTP je neplatný.

doplněno 04.03.15 12:00:

Za mých časů prodeje vozidla mi vždy při polopřevodu ten malý TP - OTP - procvakali s platností do data... Proto považuju za nesmysl, že by se tím PČR nezabývala. Další věcí je, že když řeknu "nemám osvědčení o TP, ztratil jsem ho včera, musím se objednat na nový a bude to co nejdřív, ale abych nebyl bez dokladů, mám s sebou velký TP, který OTP vlastně nahrazuje".

Ale to už je všechno mimo téma...

doplněno 04.03.15 13:45:

Já nenavádím - já se jen divím, že policista opakovaně vidí, že OTP (ORV) je neplatný a nic mu nevadí.. to byla pouze moje poznámka ... dále prosím neřešte - téma bylo zadáno a opakovaně několika rádci potvrzena domněnka tazatele.

Díky.

Ohodnoceno: 0x

Od: rack®
Datum: 03.03.15 17:19
Brali mě asi 5x, a opravdu nic neřešeli, měl sem ho v takovem plastovém průhledném obalu,tak si toho možná nevšimli
Datum: 03.03.15 19:50

jmlc, vy jste našel nějaký předpis, že ustřižený roh, značí neplatný průkatz? Já nikoliv.

Podle Vás se to dělala asi takto..prodejce šel vozidlo dát do polopřevodu, tam odstřihli roh a auto již nemůže jezdit ani metr?

Ani na evidenčku?

Copak nějaký předpis sděluje, že se na silnici předkládá velký techničák?

tazateli, zhruba jak to popisujete se stane..

Od: buss®
Datum: 04.03.15 13:01

Jako řidič jistě znáte zákon, který říká, co se předkládá při kontrole, já tam TP nenacházím. Když se kdysik ORV odebíralo a zřejmě opět policisty budou, tak já si vezmu TP a vesele jezdím dále a bude to OK, že?
Polopřevody nebyly v drtivé většině sankcionovavány, dokonce snad na to byl metodický pokyn, pro nejasný zákon.
A nemít u sebe ORV je přestupek, že? Tak k čemu navádíte?

Od: werena
Datum: 03.03.15 20:02

nešlo by použít 83 1 g 56/2001?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.