Koupě auta Bazar vs Soukromý inzert

Od: Datum: 27.02.15 14:31 odpovědí: 5 změna: 27.02.15 18:56

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestly je lepší koupit auto v bazaru nebo od někoho soukromě mužete mi napsat výhody a nevíhody obou variant? díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 27.02.15 14:41
avatar

Jestly nevíhody - *zed*

Bazar je na místě - neuteče vám, když za týden půjdete reklamovat. Větší bazar prezentuje certifikace, záruku, možnou výměnu, ... při výkupu by měl jistě být obezřetnější, takže nekupuje vozy, které váznou v exekucích či na leasing... Pokud chcete koupit od soukromníka, musíte mít kontakty pro ověření VIN v různých databázích nebo riskovat, že koupíte kradené vozidlo či vůz v exekucích.

To je asi ten zásadní rozdíl.

doplněno 27.02.15 14:58:

Pozitivních recenzí moc není - jen přidám zkušenost mého kolegy ke stovkám komentářů na AAA Auto nejen na tomto webu.

Kolega našel výhodnou nabídku na Audi A6 od soukromníka - prý aktuální finanční tíseň, sleva cca 50tis oproti běžné ceně na netu kolem 270tis. v dané době. Během prvního měsíce zjistil evidenci VIN u leasingové společnosti - řešil právníkem, úspěšne - náklady prý 15tis. a auto přepsáno. Do dalšího měsíce kontrolky jedna za druhou - aut. servis cca 60tis. - prý by se dalo řešit jako zkryté vady - ale dostaňte prachy od člověka, který je zesplatněn na úvěrech..., opravoval a po poslední opravě prodal - za 260tis. Prodal nějakým arabáčům, kteří do týdne přijeli k němu domů, že mají potíže s elektronikou. Nestačilo jim faktura za opravu ze servisu a odkázání na reklamaci - vypadali nebezpečně, tak další sleva 30tis.

Kolega přišel během půl roku na daném voze o cca 70tis - najel prý max. 2000km.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.15 14:43
avatar

Dle mne je to úplně jedno!Daleko důležitější je vybrat si správné auto!Osobní zkušenost - mít jasno ve značce a modelu,pkd možno i v motorizaci - koupit od fandy daného modelu,značky,který jde do mladšího,do nástupce (např Golf III do GolfIV ,pug 406 do 407...)

doplněno 27.02.15 18:09:

Jak píše Jmlc zkušenost od majitele ,obodoba se může stát i v AB!

Viz příklad mého kolegy-koupil v bazaru kadetta-než dojel domů zjistil že jsou v pr... ložísko ,homokineták nebo tlumiče? již nevím,vrátil se raklamovat a že chce peníze zět (na zkušební jízdě toto nepoznal -dál jej nepustili než asi svést se jeden kilák a domů to měl 20!) nemáme již jsme je odeslali majiteli (v komisi!) nechal tam nebot slíbil nápravu-po dvou měsících aurgování peníze nikde-auto otetřvena všechna okénka včetně šíbru.tak si jej odvezl a 14 dnů vysoušel interiér -na podlaze stálo dest čísel vody, ,bazar my s tím nic nedělali je to přece Vaše a měl byste zaplatit za parkování!Nakonec si vše musel opravit na své náklady,naštěstí říkal že to nebyla až taková suma,tak nevím ,on si jeden nevybere ,hlavně když narazíte na ha... vykuka ,jenže to hned nepoznáte ,až posléze!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.15 14:45
avatar

Jacku, je to jedno, vždy můžete narazit na (ne)výhodný obchod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lojzef
Datum: 27.02.15 14:51

Jistěže je lepší koupit v inzerci než bazaru,jak myslíte že fungují bazary ušetříte a tachometr stočíte sám

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 27.02.15 18:56

Podívejte, on ty auta bazar neojezdí, nevyrobí, jsou přece od klientů, takže jaký rozdíl? Očurávají osoby, tak jak chtějí prodat bazary. Kolik toho bazary, včetně AAA prodají a kolik lidí se z těch kvant kupců ozve?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.