Denní svícení LED

Od: Datum: 27.02.15 10:58 odpovědí: 6 změna: 01.03.15 04:28

Dobrý den,
Jsem majitelem vozu Chevrolet Aveo II HB5 1,2 16V. B5LC55C - 1AK48EN5B, rok výroby 2009. Nyní jsem chtěl namontovat LED světla pro denní svícení . Koupil jsem homologovaná světla a dohodl se, že je namontuji sám a poté mi je v autorizovaném servisu připojí. Jelikož po natočení motoru se automaticky rozsvítí světla , hovořilo se o provedení softwarové změny přez diagnostiku. Nyní mi řekli, že tuto změnu provést nelze. To mi příjde nemožné, nebo opravdu toto auto nemůže mít denní LED světla? Poraďte prosím.
Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 27.02.15 11:08

Než namontujete, podívejte se prosím na plast, jestli je tam vidět DRL a certifikace. Papír snese vše, ale já si koupil přes internet "homologovaná světla" a má to tam jen a pouze "E4" - což je sice evropský certifikát, ale nejedná se o denní svícení, ale o poziční světla.

Montáž světel je velmi jednoduchá. Autorizovaný servis vynechte - stavte se u nějakého garážového servisáka nebo autoelektrikáře. Ale zapojení zvládne i ochotný člověk z okolí, který si sám zapojoval na svém voze... Někdy je nutné trochu hledat. Jeden drátek dáte na parkovací světla, druhý na místo, které sepíná klíček startování... např. pojistka palivového čerpadla. Některé pojistkové skříňky mají možnost napojení již předchystány.. Jen hledat.

jistě najdete na http://forum.cars.cz/chevrolet/

doplněno 27.02.15 11:39:

pokud se vám nechce hledat... http://forum.cars.cz/chevrolet/viewtopic.php?f=79&t=21261&p=388166&hilit=denn%C3%AD+sv%C3%ADcen%C3%AD#p388166

doplněno 27.02.15 12:02:

No jak myslíte - já namontoval na 3 auta a funguje - nastartujete= svítí denní svícení. Zapnete parkovačky - nesvítí. Vše dle vyhlášky.

Jestli vám popis přímo z fora AVEO nevoní, ... pardon.

doplněno 27.02.15 12:16:

nedá mi to - polopatisticky popsáno zde http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=120701 - bez ohledu na typ vozu, toto je běžné zapojení dle vyhlášky - pane elektriku.

Ohodnoceno: 0x

Od: epicek*
Datum: 27.02.15 11:55

Ano na plastu certifikace je! Jsem elektronik. Dál popisujete je dost mimo! Ona světla LED mají tři vývody "č" -kostra napájení, "r" + napájení a "b" ovládání (vnitřní relé). Veškeré osvětlení tohoto automobilu je ovládáno prostřednictvím SW řídící jednotky. To je naprogramováno tak, že po natočení motoru se rozsvítí přední a zadni světla. To nelze provést přehazováním drátů. Dále vyhláška stanoví, že při dením svícení nesmí svítit žádná jiná světla!

Najde se tady někdo kdo opravdu poradí?

Datum: 28.02.15 15:08

Tak ta světla pro denní svícení musíte napájet mimo to softwarové zapojení. Prostě jako u každého jiného auta najít vývody od spínací skříňky.

Datum: 28.02.15 15:26

Ale tady jde asi o to, jestli jsem ten dotaz pochopil že u auta nejde nastavit, aby se nezapínaly klasická světla po nastartování auta. Ty nejdou vypnout? Jinak + ze spínačky jsem třeba u jednoho svého auta vzal od spínače zpátečky, abych nemusel natahovat kabel až od spínačky.

Od: jmlc®
Datum: 28.02.15 15:29

aha - takže ten dotaz není na zapojení led světel, ale na vypnutí automatického zapínání světel vozu *smich* No tak to jsem opravdu nepochopil...

Asi bych zůstal u mého prvního komentáře s odkazem přímo na forum AVEO a jejich zkušenosti.

doplněno 28.02.15 17:49:

Dal jsem si tu práci a prohledal několik webů... výsledek je, že odpojit rozsvěcování světel v daném voze je nemožné. Pokud to chcete provést "prasácky" - bude to vyšší elektrikářská a rozhodně bych vám nedoporučoval tuto opravu udělat - je zde totiž možnost poruchy řídící jednotky.

Smiřte se s tím, že vůz má automatické rozsvěcování a DRL jsou tedy zbytečné.

Od: lojzef
Datum: 01.03.15 04:28

Když si to představim tak asi bych to raději prodal popravdě

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.