Ochrané kryty kotouče felicie

Od: Datum: 26.02.15 19:44 odpovědí: 6 změna: 04.03.15 08:18

zdravím, mám takový dotaz, chtěl bych vyměnit kryty brzdových kotoučů na felicii. Protože už je to v takovém stádiu že už je tam jenom kousek takové schnilé skořápky, která co nevidět stejně upadne. A jelikož jsem to nikdy nerozdělával, tak se ptám jestli je potřeba sundávat i celou těhlici dohromady s nábojem nebo jde sundat jenom náboj? Samozdřejmě až po demontáži brzdiče, kotouče a povolení poloosy. A když už jsem u toho tak na kolik mám potom tu poloosu zpátky dotáhnout, slyšel jsem něco o 200-300 NM, momeňták mám ale jen do 220 NM, tak nevím ale nerad bych to dotáhnul málo abych to kvůli zničenému ložisku rozdělával za chvilu znovu :)

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.02.15 20:03

Ahoj. Nevím, jaký je rozdíl mezi Feldou a Fávem. Ale sousedovi nějak nešly povolit nějaké šrouby na předku a tak ten plech-kryt diskovky v nějakém místě rozstřihnul, navlíknul to kolem poloosy a zase upevnil jenom těma dvěma šrouby, co jím, tím krytem procházejí. Ušetřil dost montáže a úkol byl splněn.

Ohodnoceno: 0x

Od: sos®
Datum: 01.03.15 07:31

Jaksi nerozumím, co chceš dělat. Proč chceš sundavat celý náboj? Víš co je to za práci povolit tu matku.? Já na ní utrhl momenťák. Zpravidla se musí odvrtat či useknout a v každém případě dát novou. Ono to vypadá, že se to musí, ale - sundej brzdící třmen s prasátkem - opatrně, aby se neutrhla hadice, povol šroub co přidržuje brzdový kotouč na náboji a ten sklepni, pochopitelně je sundané kolo, které vlastně drží kotouč na náboji. Ono to vypadá, že je ¨kotouč a náboj je jeden kus, ale není.Ten šroub je tam jen proto, aby kotouč nespadl sám od sebe když sundáš kolo. A za brzdovým kotoučem je uchycen krycí plech - asi bude problém ty šroubky povolit, ale to si musíš poradit.

Datum: 01.03.15 20:02

no chci vyměnit ty krycí plechy brzdových kotoučů, neboj to vím že kotouč a náboj není jeden kus *smich*, ale jestli se k tomu dostanu bez demontáže náboje? díval sem se sice na rychlo a po tmě a vypadalo to že ty plechy jsou přišroubovaný až za nábojem, no ještě se podívám, nejsem sice žádný technický antitalent, dokážu si s mnoha věci poradit ale jak se říka ,,Štěstí přeje připraveným´´ :)

Každopádně Díky všem za rady

Datum: 02.03.15 00:36

Jak ti píše sos - sundáš kotouč a pod ním se dostaneš na šrouby toho krytu. Náboj tomu nevadí.

Datum: 03.03.15 20:25

Ok Diky všem za rady až bude trochu času pustím se do toho :)

Datum: 04.03.15 08:18

pokud to někdo prasí zezadu, tak tomu náboj opravdu nevadí a vadí jen poloosa.

Jinak je to jako při výměně ložiska kola. Vylisovat náboj, vyměnit plechy a náboj dát zpět. Ložisko je dvouřadé a oba kroužky na sobě sedí. Dotahuje se tedy na krev a mírné přetažení není na závadu.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.