Povinné ručení - zaplacení škody

Od: Datum: 26.02.15 08:38 odpovědí: 10 změna: 26.02.15 21:00

Zdravím všechny přítomné a rád bych Vás požádal o radu/názor.

Loni v září jsem měl malou autonehodu, v které jsem figuroval jako poškozený - do přední části vozu mi nacouvala paní, která se v křižovatce rozhodla, že si zacouvá. Výsledkem byl prasklý nárazník - podélně po celé šířce, rozlámané krytky mlhovek a některé další plasty bylo nutné vyměnit - nic velkého. Paní měla auto pojištěné u České pojišťovny, která během pár dní událost vyřešila a rozpočtem mi zaslala na účet 5500,- . Prasklý nározaník jsem neopravoval, zas trak strašné to nebylo, pouze jsem sehnal ty polámané plasty a hotovo. Jenže, letos cca před měsícem do mě nacouval soused a nárazník poškodil tak, že již byla nutná jeho výměna( na jedné straně úplně část nárazníku chyběla a z vozu vyčuhovaly železné výstuhy), shodou okolností je to majitel autoservisu, ke škodě se přiznal ( nechal za stěračem vizitku) a nabídl, že auto opraví v e svém servisu. Jelikož se mi zdál jakko fér člověk, souhlasil jsem a auto si u něj nehcal opravit. O kvalitě opravy se raději bavit nebudeme, ale jedná se o starší vůz, takže není třeba se tíém zabývat. O co mi jde, včera jsem se s tím sousedeme co mě naboural potkal a on mi tvrdí, že pojišťovna odmítla vyplatit z jeho povinného ručení jeho servisu opravu mého vozu, jelikož se jim škoda zdá duplicitní a již jí jednou platili. A tvrdí mi, že mu pojišťovna vyplatila pouze 3500,- , aler nárazník a jeho lakování mu odmítají vyplatit, jelikož tvrdí, že už ho jednou platili a on teď žádá vyplatit rozdíl po mě.

Zajímá mě má na to nárok? Dále mi tvrdí, že jsem povinen si z peněz vyplacených rozpočtem za původní nehodu auto opravit, to se mi také nezdá.

Pro úplnost uvedu, že ano na fotkách u původní události je nafocena podélná prasklina nárazníku a na fotkách z této poslední je ta stejná prasklina. Ale v obou případech jsem jako poškozený a zdá se mi přece na hlavu, abych něco někomu ještě platil já? Nebo se mýlím?

Děkuji za všechny rady, názory apod.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.02.15 09:05

Ano mýlíš se. Nemůžeš přece požadovat 2x náhradu stejné škody.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.02.15 09:32

Golfe, zkusím přeložit, co jste napsal.

První nehoda, vyplatili Vám peníze, za celou opravu, vy jste to jen pospravoval, ale nelakoval.

Druhá nehoda, do stejného poškozeného místa, tak nemůžete chtít taky celou opravu.

Takže z první nehody ušetřené peníze dáte sem..

Pochopil jsme Vás dobře?

doplněno 26.02.15 09:48:

ale zde je Vaše nepochopení..

Já to hlavně beru tak, že předtim mě nabourali, poslali peníze, já to dal dos tavvu, kdy jsem stím byl spokojený a s autem se dalo jezdit.
Ale oni nedali peníze na uspokojivou opravu, ale na kvalitní návrat předešlého stavu...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.02.15 09:37

Ano, u původní mi vyplatili 5500,- já nárazník neměnil ani nelakoval, prasklina byla podélná a nebyla skoro vidět. S autem se tedy dalo jezdit i bez nutnosti opravovat, náraz byl čelně, u druhé nehody, byl náraz na stranu, kde došlo k úplnému rozlámání nárazníku, část chyběla, opava tedy byla nutná.

Auto jsem své pomocí opravil jak jsem uznal za vhodné a bylo to takv pořádku abych s ním mohl jezdit, nejsem přeci nucen nárazník měnit nebo ano? Po druhé nehodě s autem nebylo možné jezdit.

Datum: 26.02.15 09:51

Pokud by to bylo jak píšete pane cukráři, jak řešit tedy třeba to, že servis po mě nárokuje částku XY za opravu nárazníku, ale já od pojišťovny dostal rozpočtem vyplacenu částku cca poloviční?

Datum: 26.02.15 20:27

Tak to musíte řešit s pojištovnou, nebo se servisem.

Vždy servis chce více, nežli chce dát pojištovna.

Ten co dává, chce dát minimum, ten kdo má dostat chce maximum..

Datum: 26.02.15 09:37

Bohužel je to tak. Udělal jste chybu v tom, že jste po první nehodě neopravil auto i s nárazníkem. V pojišťovně sledují záznamy o DN a porovnávají foto a pokud jim vyšlo, že se jedná stále o ten samý nárazník, tak se cukaj. To samozřejmě neznamená, že to nejsou zloději. Jsou a krátí pojistné plnění kde se dá. Obzvlášť Česká je tím známá. Mě krátila o 8500,- kč. Nejednali, nekomunikovali a na výzvy k uhrazení nedoplatku nereagovali. Tak jsem jim nezaplatil pojistné na další rok a nabídl zápočet. Teprve poté, co zaznamenali odpor se začalo po více než 9 měsících znovu jednat. Uhradili nakonec všechno do koruny. Tím nechci nabádat k neplacení pojistného, ale u mě to zabralo.

Bohužel zde doplácíte na svoji dobrotu a to, že nechcete ostatním lidem zřejmě dělat komplikace. Majitel servisu postupoval špatně. V jeho případě se jednalo o ujetí z místa dopravní nehody.

Jak píše jmenovec.cukrar. Ušetřené poníze z první pojistné události dáte do té druhé. Plnění pojišťovny není výdělečná činnost. Tedy není to na to, abyste vydělal. Jinak samožřejmě souhlasím s tím že to nas... (rozhněvá).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.02.15 09:42

Právě, řikal jsem si - soused, má servis, nebudeme si dělat zle, opraví to a bude klid, kdybych tohle věděl, ten nárazník jsem si sehnal z vrakoviště za pár korun... To auto je staré a mám jiné, ale tohle se mi nelíbí.

Já to hlavně beru tak, že předtim mě nabourali, poslali peníze, já to dal dos tavvu, kdy jsem stím byl spokojený a s autem se dalo jezdit. Nyní s s autem jezdit nedalo, tak se to musel řešit větší opravou, ale přijde mi postavený na hlavu abych já jako poškozený platil něco servisu, který mi opravuje auto z povinného ručení někoho ( v mém případě majitele).

Datum: 26.02.15 10:17
Pojistovna hleda vse co muze a u vas nasla co potrebovala. po prvnim poskozeni jste si koupil za par kc plasty a zbytek si nechal. A ted chcete znova vse zaplatit? To nevyjde , pojistovna neni blba... podle fotek to poznali , takze budete muset to cakalovat z te prvni bouracky.

Od: asd1
Datum: 26.02.15 10:20

Když to počítám, tak jste dostal 9000,- Z toho jedno spytlíkování a jednu opravu zaplatíte určitě. ČP je sice pěkná mrcha, ale tady má pravdu a to plnění skutečné škole odpovídá.

Od: jmlc®
Datum: 26.02.15 21:00

Jako bývalý likvidátor pojišťovny - ano, postup je správný dle jejich metodiky.

Výpočet aktuální škody by měl být takový, že byste měl např. obdržet dle rozpočtu 15000,- kč, ale odečtou z toho již uhrazených 5500,-Kč, které jste dle fotodokumentace prokazatelně nepoužil na opravu. Vyplacení by tedy bylo dvojí za jedny náklady.

Aktuálně můžete jít na pojišťovnu s fakturou za aktuální opravu, ale požadovat můžete pouze danou fakturu mínus již vyplacenou částku první události.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.