Zadní LED světla - svítí kontrolka žárovky

Od: Datum: 24.02.15 20:51 odpovědí: 7 změna: 26.02.15 21:44

Dobrý den,

chtěl bych se poradit. Budu si kupovat LED zadní světla, prý když je vyměním za obyčejná světla, bude mi hlásit ř. jednotka, že mám prsklou žárovku - nebude skoro žádná spotřeba.

Neporadil by mi někdo, jak tomu předejít? Dát tam nějaký odpor?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.02.15 22:06

Taky by to šlo. Paraelně. Bude tam topit. Spotřeba bude stejná jako s normální wolframovou žárovkou. Na co tedy LED? Efekt?

Dej odpor.

Ohodnoceno: 3x

Od: pavelpv*
Datum: 25.02.15 10:20

Nevím jistě ale mam za to že se prodávají redukce can-bus nevím teda co v nich je co, se spotřebou ale je to řešení toho malého odběru a komunikace s řídící jednotkou,elel třeba se pletu někdo bude vědět víc asi taky záleží na autě zn.

doplněno 02.03.15 15:55:

http://www.svetzarovek.eu/k-9…-a-kamiony/eliminator-canbus/

toto by asi vše mělo pořešit

Ohodnoceno: 0x

Od: landos
Datum: 25.02.15 19:11

Díky, nevíte jak se ten odpor spočítá? Jaký mám koupit? Kolik má mít odpor a výkon?

Děkuji

Ten can bus nevím co znamená

Datum: 26.02.15 21:08

Nesetkal se s tím opravdu někdo jak to udělat?

Děkuji

Datum: 26.02.15 21:22

Zdravím používáme led žárovky všude v Renault Scénic a Škoda Felicia (tam canbus nejde, žárovky se nerozsvítí), ale jinak bez canbusu svítí. Mohu doporučit je to moc krásné :)

Datum: 26.02.15 21:27

Dobrý den,

jde mi jen o to, že mi řídící jednotka hlasí že mám špatnou žárovku pokud dám LED žárovku.

Jak jednotku oklamat, že to není LEDka ale normální vláknová žárovka?

Datum: 26.02.15 21:44

nejjednodussi je nechat si vypnout kontrolu parkovacek diagnostikou...jinak paralelní rezistor /odpor/...

Budu si kupovat LED zadní světla - náhrada dvouvláknové žárovky 5/21W? nebo jen koncová obrysová 5W?

pokaždé bude velikost rezistoru jiná...

doplněno 27.02.15 09:41:

velikost hodnoty paralelního rezistoru vypočteme podle vzorce R = napětí za provozu na druhou, lomeno příkonem žárovky; velikost paralelního rezistoru pro jednotlivé žárovky

5W R=U*U/P R = 14*14/5 = 196/5 = 39,2 ohmů rezistor se vyrábí v hodnotě 39 ohmů

21W R = 14*14/21 = 9,33 ohmů rezistor se vyrábí v hodnotě 10 ohmů

ztrátový výkon rezistoru podle žárovky, raději na větší ztrátový výkon, bude méně teplý...připojit paralelně k jednotlivým vláknům žárovek...uložit tak, aby nedošlo k poškození vozidla...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.