Přepis vozidla

Od: Datum: 21.02.15 17:21 odpovědí: 7 změna: 22.02.15 13:01

Dobrý den,zakoupil jsem os.automobil s veškerými doklady.Poslední majitel nebyl však zapsán ve velkém technickém prukazu,nebot předchozí majitel přepis nepožadoval.Vzhledem k novým zákonum,bych přepis uvítal,ale nemohu sehnat posledního registrovaného majitele,snaha je,ale dle informací které mám,se muže legálnímu přepisu vyhýbat.Co mohu v takovém případě dělat,abych auto mohl na sebe přepsat v nejhorším případě,abych o něj nepřišel,kdyby měl třeba poslední zapsaný majitel exekuce?Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.15 18:29
avatar
Teorie je taková, že náš právní řád uznává jako kupní smlouvu i ústní dohodu. Tím pádem nepotřebuješ papír na to že bývalý majitel s převodem souhlasí. Když máš všechny doklady, udělej si evidenčku na sebe a auto normálně přehlaš. Když po tobě budou chtít nějakou plnou moc nebo kupní smlouvu tak jim řekni že nemají zákonem dané právo to vyžadovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zztop*
Datum: 21.02.15 19:27

Tak to jsem zvědav jak by tahle argumentace v realitě prošla a ne jen v tvojí hlavě :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 21.02.15 19:12

Chybka se vloudila. Auto je sice vaše, ale na někoho registrované a bez něj to nepřepíšete. Je třeba ho najít a pokud nechce na úřad sám, je třeba aby předal, zaslal plnou moc k přepisu. Nebo auto vraťte, nebo donuťe kdo vám ho prodal, aby to zajistil.

doplněno 21.02.15 19:36:

totaku, totaku, popište, jak to udělat! O KS není řeč, tu úřad nepožaduje. Navrhuji, zařiď za tazatele jak popisujete a pak zde napsat, jak to dopadlo. To by mne zajímalo (abych to použil) jak se dá přepsat auto bez toho, kdo je v registru? Už ste si přečetl postup v zákonu?

doplněno 21.02.15 20:03:

petty, Napřed jste se měl informovat a ne bezhlavě kupovat. Buď si registrovaného najdete, nebo máte smůlu. Jezdit se sice dá, ale jak budete auto jednou "likvidovat"?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 20:18
avatar

Což o to jednou likvidovat-nechá někde stát a hotovo není "přece majitel",ten papírový to odmítl přepsat!

spíše až za půl roku,rok či 2 roky bude třeba udělat technickou kontrolu-tu bez velkého TP neudělá a kopii mu taky neudělají když není přepsán v TP,Zapeklitá věc!

Bussi vyznáš se v zákonech nastiň jak z toho ven-TO? nebo jak na to když ten v TP nechce přepsat ...

Osobně bych viděl-partu ranařů s bejsolkami mu trochu pomoci mapsat PM a dát ji ověřit!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 21:44
avatar
Ale on píše že má všechny doklady takže zmínka o tom že by neprošel přes stk nemá opodstatnění. Horší by bylo kdyby se poslední evidovaný majitel dostal do dluhů a pro auto si přišel exekutor.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: petty*
Datum: 21.02.15 23:28

Děkuji všem za ruzné návrhy řešení mé situace,STK jsem udělal,likvidace mě nestraší,je pravda,že v koupi auta jsem se nejspíše unáhlil,ale při koupi mi bylo zaručeno,bezproblémový přepis,dnes je situace uplně jiná,snad se vše v dobré obrátí.Hoši s bejzbolkama by byli fajn,ale to bych si sám asi neodepřel,zatím z mou trpělivostí jsem pro taktické řešení situace.P.S.Dle nové vyhlášky,neboli zákonu o přepisu vozidel mi od července,nebo kdy to vztoupí do platnosti i když má zákonou pojistku hrozí,zrušení pojistky ze strany pojištovny,když plátce pojistky je jiný než majitel vozidla?Tak tomu já rozumím.Všem díky moc.

Datum: 22.02.15 13:01
avatar

Je otázka zda je auto v polopřevodu či nikoliv!Pokud je v tzv polopřevodu tak zanikne,pkd nebylo vůbec převdeno (mát velký TP tam to je psáno!) tak se nic neděje ,jen můžou od pomáhat a chránit mít problémy že jedete v autě co není na vás převedeno= řeknete je půjčené!.Větší problém by mohl být v zahraničí=tam někdy vyžadují potvrzení majitele,osoby v TP že můžete s autem jezdit. Povinné ručení může být sjednáno na kohokoliv toto ,stejně jako zápis v registru neurčuje majitele- s tím problém není a nebude !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.