Solární autolednice?

Od: Datum: 21.02.15 12:53 odpovědí: 1 změna: 21.02.15 14:57

Potřebuji od března do listopadu udržet přepravní teplotu v boxu v autě o objemu cca 130l při teplotě +5 stupňů. Pořizovací náklady a omezování výkonu, zátěž na baterii, když každých pět minut zastavuji na kompresorové chladící boxy se mi zdají nevhodné. Napadlo mě pořídit na střechu auta solární panely a během tohoto půl roku je nějakým způsobem na chlazení a udržení teploty využít.Nejsem odborník na elektro, dokáže mi někdo poradit, jak to je možné provést? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.15 14:57

Myslím, že panel na střeše bude problém - třeba už jen proto, že není homologován k montáži na střechu auta. Navíc jeho výkon je silně kolísavý v závislosti na slunečním svitu.

Jinak k chlazení se používají u autochladniček hlavně Peltiery, ale těžko od boku říct, jestli by dokázaly uchladit to, co potřebujete.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.