Jízda s autem bez TK

Od: Datum: 21.02.15 12:18 odpovědí: 14 změna: 23.02.15 13:07

Jak je to, když zapomenu na tk a už ji mám propadlou-nejezdil jsem 4měsíce. Mohu s autem dojet na tk, co když mě cestou budou kontrolovat? Není za to pokuta, nebudu to muset třeba odtáhnout na laně?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.15 12:27

Lano ti nepomůže legálně bys měl jen na podválu. Když tě budou kontrolovat jsi v (není tu smajlík pro zadek).

Ohodnoceno: 0x

Od: karolok*
Datum: 21.02.15 12:47

ano,chápu,tak to se mi pěkně prodraží! mám starého pežotka 106.,tak nevím jestli na tu TK ještě jet? Prodat na ND se to asi taky nedá,jedině,že by si to někdo odvezl na podvalu.? Nebo ještě ekolikvidace,za to skoro nic nedostanu!

Datum: 21.02.15 12:32

Jak to bude při případné kontrole na sinioci je otázka výkladu zákona,nebo jak si to daný příslušník vezme!Záleží na osobě na jhakou narazíte,normální to pochopí a blbec může pěkně zaškodit (tuším trest až rok bez ŘP!) a také kudy tudy cestička na STK!

Auto bez platné TK by němělo jet vůbec po vlastní ose-na podvalu nebo na odtahovce.Na laně nee,max ještě obdoba PV-6 (oj s podvozkem ne který se uchytí předek auta,takže přední kola jsou ve vzduchu a auto tvoří přívěs,bez řidiče!)

Datum: 21.02.15 13:32

Nechce se mě to hledat ale to je asi pouze z pokutou na místě až5000 a ve správním 25000kč.Děláme to tak že někdo jede cca 5min.před autem bez stk a dává echo

Datum: 21.02.15 14:39

Děkuji za radu,fakt jsme na to zapoměli,nebyl to žádný úmysl,auto prostě v zimě nejezdilo,jezdili jsme jiným.TA jízda měla být jen krátká k nejbližší STK.

Od: buss®
Datum: 21.02.15 13:32

Víte, zaráží mne, že nevíte jako řidič že bez STK se jezdit nemá, ale je to na odvaze, a být srozuměn s postihem. Kdyby to bylo možné, tak jsou STK zbytečné a kdo by na ni jel?

Datum: 21.02.15 14:34

Ano,bez TK se jezdit nemá,také nejezdím,mám auta dvě staré ,chci je ještě dojet,protože málo berou a díly jsou levné a dostupné.Prostě TK měla být v listopadu ,ale auto už nebylo používané, jezdili jsme jiným tak jsme na to zapoměli,nedíváme se každý měsíc do techničáku.

no a tu narážku,že by byla STK zbytečná? víte kolik takzv.nepřizpůsobivých jezdí bez STK,možná i bez ŘP,? když ho vidí policie,ani ho raděj nezastavuje!

Datum: 21.02.15 14:40

Pokuď je auto v pořádku a ke štěstí chybí už jen ta červená nálepka, tak pokuta do 2000 a bez bodu.

doplněno 21.02.15 14:44:

Pravděpodobnost, že tě někdo chytne je malá. Já mám teď na autě taky už 3 měsíce propadlou STK.Od té doby jsem najel cca 10tis km. Až bude někdy přes týden čas, tak tam zajedu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.02.15 15:27

tak samozřejmě nejlepší a nejsprávnější varianta je ten povalnik...

nicméně na jednom autě jsem teď také dělal technickou a stará platila do října. autem se normálně jezdilo jen sme si nikdo nevšiml že už neplatí...

Ohodnoceno: 1x

Od: jmlc®
Datum: 21.02.15 17:41

Z okolí, pokud někomu prošla TK, poprosí jednoho policajta, který tam zajede... Já to jednou prošvihnul a auto jsem dal servisu na "předchystání TK" - s tím, že mi TK zajistí oni - jestli to tam vezli na vozíku nebo jeli přímo... to mne nezajímá - dal jsem jim 100 na pivo za ochotu.

Datum: 22.02.15 09:15

U nás to dělají taky ale tk mi vyjde na 2000kč. Jihlava

Datum: 22.02.15 15:49

Jednoduše-jestli-že může,ať před tebou v jiném autě jede manželka,brácha... jako volavka ty hned za ním -zastaví 1.auto druhé ne,tím spíš pokud pojedeš na nejmenší možnou bezpečnou vzdálenost !

doplněno 23.02.15 15:11:

Pokud někde mají dotatek místa,což většinou nemají,zvláště ve městech,protože to smrdí průšvihem pro ně!Už jsem viděl jak stavěním několika aut s minimálními mezerami způsobili havárii tří aut!A to tam bylo relativně místa dost!

Od: pepr®
Datum: 22.02.15 16:00

Tak to není vůbec jisté. Někdy berou dvě i tři auta za sebou. Vlastní i bráchova zkušenost.

Datum: 23.02.15 13:07

já si to taky myslím,že náhoda je blbec,ale v tomto případě drahej.Ono taky záleží v jakém je to městě,v těch menších to asi jde lépe,i když ve velkém se ztratí na silnici víc.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.