Majitel nechce přepsat vozidlo

Od: Datum: 21.02.15 11:17 odpovědí: 7 změna: 22.02.15 13:10

V listopadu jsem v Praze zakoupil vozidlo,sepsali jsme kupní smlouvu,zaplatil jsem.Protože to byla neděle, nebylo možné zajít vyřídit přepis vozidla.Majitel slíbil, že vozidlo odhlasí a velký TP mi pošle.Nestalo se tak.Auto jsem okamžitě na sebe pojistil.Majitel začal dělat mrtvého brouka, že to nestihnula najednou musel pracovně odcestovat do zahraničí, telefon vypnutý.Nyní se mi prvně ozval emailem, že se už vrací, ale , že chce vozidlo zpět, že prý je na něj uvalená exekuce.Nechal jsem si udělat výpis a na jeho jméno není vedena žádná exekuce.Vyhrožuje mi, že na mne zalolá policii, že jsem auto okradnul.Jak mám prosím postupovat mám zajít na policii?

doplněno 21.02.15 11:54:

Vozidlo si myslím, že kradené nebude, mám i nafocený velký TP a byl se mnou u koupě i svědek.

Dokonce mám u sebe originální malý TP.Majitel mi ho nechal a, že nahlasí ztrátu malého TP, a hned jak mu jej na počkaní vystaví on to zrovinka odhlasí na mne.

Jen nevím, jak mám tedy teď postupovat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 21.02.15 11:36
mate kupni smlouvu? s tou bych zasel na policii, aby se udelal zapis o tom, ze vozidlo je pravne vase, a byvaly majitel vyhrozuje narcenim z kradeze. neprepsani auta bych do toho nepletl, to neni nic pro policii, ale obcanskopravni spor. jeste bych mu odpovedel mejlem, ze mu to auto peodam zpet pokud ma zajem, samozrejme za dvojnasobnou cenu
Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 21.02.15 11:38
avatar

Napište mu doporučeně s doručenkou žádost, o splnění zákonné povinosti, na vás převést zakoupené vozidlo. Dejte mu nějaký rozumný termín a napište i, že pokud nebude v tomto termínu převedeno, tak že prostřednictvím svého právního zástuopce podáte žalobu. Obávám se, že dle nového zákona se nyní budete muset buď osobně převodu zůčastnit, nebo prodávaícího vybavit plnou moci.
Pokud má kupní smlouva všechny náležitosti, máte silnou právní pozici a do soudního sporu klidně můžete jít a také si myslím, že by jej prodávající ani nerisoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jow
Datum: 21.02.15 11:42

Ani, jděte na kterékoliv oddělení PČR. Auto bude nejspíše kradené.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 11:43
avatar

Jak máte kupní smlouvu,tak by to mělo být v poho,jen Vás čeká spousta běhání po úřadech.Jsme skoro v podobné situaci,kdy jsme auto prodali,dali majiteli plnou moc ať si to převede a on to pořád nechce udělat.S autem zatím někdo vykradl benzínku,vystřídalo během měsíce tři majitele ale v registru jsme pouze my.Máme kopie plné moci,kupní smlouvu a uvidíme dál.Policie s tím nic nemá,poslali nás na obecní úřad,kde se starají o vše.Tam nám jen neustále říkají,že máme dovést toho majitele k přepisu,ale tak jako vy,kde ho máme hledat?telefon bere jen někdy...zatím nám úřednice víc nesdělila jak postupovat,ale nejsem Colombo,abych po republice hledala člověka,který nebere telefon,když tak jen slibuje ani s plnou mocí to přepsat nechce.Takže si zajděte na obecní úřad a snad Vám poradí,dle nové legislativy.

Snad tady někdo přispěje,kdo ví co dělat dál v takových případech nebo už tohle řešil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 21.02.15 11:57

Máte kupní smlouvu, ORV, tak o co vám jde? Máte jen problém z něj dostat TP a zaregistrovat na sebe. Auto má vadu, buď se budete handrkovat, nebo ho vraťte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dtheuhrt
Datum: 21.02.15 21:44

Normálně bych vzala smlouvu, vyrazila na dopravní inspektorát, že jsem koupila auto, velký TP že majitel neměl (že ho ztratil/nenašel) a že to chci na sebe přepsat. A počkala bych, co mi na to řeknou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.15 13:10
avatar

Dthurt-dobrá rada nad zlato! Pokud nic nevíte tak neraďte!Na daném odboru by neřekli nic,jen dotyčného pravděpodobně vyhodí,že si z nich dělá legraci! Takže :

Za prvé dopravní inspektorát jako takový již dávno zanikl!Dnes toto řeší odbor dopravy-evidence vozidel při daných úřadech.

Za druhé pkd by to bylo tak lehké jak píšete ,ta by bylo jednoduché ukrást auto a převést na sebe!

V převodu vozidel jsme se zase dostali do stavu který tu byl již před rokem 89 až přibližně do roku 2000? kdy se k přepisu museli dostavit oba dva aktéři=prodejce i kupující,dnes je to lehčí že je možno jednoho (možno i oba) nahradit ověřenou plnou mocí!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.