Co s nalezenou SPZ

Od: Datum: 20.02.15 17:43 odpovědí: 23 změna: 18.10.16 21:13
Prave jsem nasel SPZ s prazskym cislem mam ji odnest na Policii nebo kam dekuji za radu
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.15 17:45
Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.02.15 18:02

No tohle asi nebude oficiální stránka úřadu, takže tady klidně může zůstat hledaná RZ třeba půl roku než se někdo najde. Možná že dopravni insektorát bude rychlejší.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.02.15 18:55

Ovšem větší problém bude nalázt onen DI (dopravní inspektorát byl již před lety totiž zrušen!)

Od: duha®
Datum: 20.02.15 18:06

už jsem se tam obrátil dík

Za mě i když to asi není úplně košér tak zahodit a dělat blbýho a zatloukat a zatloukat. Budou tě legitimovat, lustrovat, kontrolovat, vyzvídat jako by jsi ji ukradl a strávíš tam plno času. To není jen tak, že to tam doneseš hodíš na vrátnici a hajdy domů.

Datum: 20.02.15 18:09

To už dneska policie nedělá, protože si uvědomuje, že tím ty nálezce odrazuje. Ano, zapíšou si vás, zeptají se Vás, kdy a kde jste to našel, a nechají vás jít. Je jim jasné, že pokud byste byl nějak zapletený do nějakého činu, tak jim značku neponesete na policii.

Datum: 23.02.15 14:26

Tak možná ještě lepší značku nechat ležet a jen zavolat na 158, že tam leží registrační značka.

Odnesl bych to na policii, řekl bych jim, kde jsem jí nalezl, možná přispějete k objasnění trestného činu

Datum: 20.02.15 20:14

Ahoj. Mě se už taky poštěstilo najít jednu dvojici SPZetek. Pod silnicí za plotem zahrady. Zavolal jsem kámošce, co se zná s místním šéfem stáťáků a on si pro ni dokonce dojel sám. S díky ji převzal a později mi řekl, že byla od nějaký Pražský a ukradený Oktávie. Jen si nepamatuji, jestli to bylo nějak významné pro vyšetřování a pro tu majitelku ukradenýho auta. Třeby ty nalezené SPZ bylo dobře ohlásit. Alespoň věděli, že nebudou někde jezdit a páchat tím nějaké další lumpárny.

Datum: 20.02.15 20:49
Znehodnotit nebo někam vyhodit

Datum: 21.02.15 22:07

Když ji vrátíte na PČR, tak je naděje, že ji vrátí majiteli, který pokud má ještě druhou, nebude muset zažádat o novou reg.zn. a platit 800 Kč.

Datum: 22.02.15 08:20

Kde jste platil 800,-? Nová RZ (1/ks) stojí 200,-Kč, tedy 400,-Kč za obě + 50,-Kč "správní poplatek" za nový ORV celkem tedy 450,-Kč.

doplněno 22.02.15 09:53:

Jiří, nechápu, jak po vás mohli chtít policisté 800,-Kč, za co? Resp. si spíše myslím, že buďto špatně vysvětlili, nebo jste špatně pochopil. Leda, že by to bylo myšleno, že Vám na úřadě mohou dát pokutu, pochybuju ale že zrovna 800,-, vždy je to zaokrouhlované na tisícovky, např. max 5000, max 25000 apod ... ale nikde není 800

doplněno 18.10.16 21:04: Jiří nevím za co by po Vás policisté chteli 800,-? 1)RZ se plati na úřadu kde máte auto přihlášené 2) jízda bez RZ.se oznamuje na úřad a hrozí za to tuším 1/2 roku ZŘMV, takže si myslím,že jste se s policisty v něčem nepochopili. Jinak jak jsem psal, odcizené RZ je škoda 450,-Kč sakumprásk se vším všudy (nepočítám rámečky a dopravu).

Datum: 22.02.15 09:36

No repkine,po mně chtěli chrániči taky 800,když jsem jim šel nahlásit ukradenou RZ.Na štěstí pro mne,chvíli předtím ji donesl nálezce a tak jsem měl ,jak říkal chránič štěstí,že ještě nestačil napsat protokol o nálezu.

Od: zvonik
Datum: 11.06.16 08:36
Těžká odpověď.
Když značku ztratí slušný člověk a slušný ji najde a mají možnost se někde kontaktovat, tak jsou oba v pohodě. Kontaktování brání zákony ČR, poněvadž tzv. judikatura a tedy ČP považuje nálezce za lumpa, že ji ukradl, taktéž za lumpa toho, koho značka ,,opustila" (pochybení, neopatrnost). Čili oba zaslouží rovnou trest. Žijeme v zemi podezřívavých českých blbů takového rozměru, že kdybych si zařídil dobročinnou firmu na ztráty a nálezy specielně na SPZ, zavřou mě demokraté za to, že je kradu z aut, aby firma prosperovala.
Čili výsledek odpovědi je: NECHAT LEŽET NA SILNICI ROZJEZDIT AUTY NA PLACKU, A AŽ BUDE BLOKOVÉ ČIŠTĚNÍ, TAK JI ORANŽOVÍ PRACOVNÍCI UKLIDÍ DO ŠROTU. Všechno je o morálce národa.
Ohodnoceno: 1x

Od: lukyyyyn
Datum: 18.10.16 14:59
Tak nevim jak to bylo tehdy, ale dnes jsem videl odpadnout rz z auta, bohuzel na blikani jeji majitel nezareagoval ta jsem ji hodil do auta zajel na dopravku a predal dvema dopravakum, kteri zrovna prijeli tandakem, ochotne ji ode mne prevzali s tim ze se mrknou komu patri, zeptali se jen zbezne co to bylo za auto a kde to bylo, podekovali a nashle. Zadny problem, stalo se dnes v Ostrave.

Od: zvonik
Datum: 11.06.16 08:39
Jinak, dnes jsem našel v Praze SPZ :
1AE 3238 -přední.

Datum: 11.06.16 11:55

Jednoznačně-odnést na oddělení ztrát a nálezů!Je to oddělení na každém úřadu .Jinak nevím proč by mi jako nálezci měl hrozit postih?Zvoníku vyvsětlete! A za druhé postih ,pkd ztratím RZ -pk ano mohlo by být pže každý má nějaké povinnosti a povinností je zabezpečit si RZ na vozidle tak aby nemohlo dojít za jízdy ke ztrátě! ,ale za odcizení?

doplněno 11.06.16 14:35:

Ampere když jsou v každém městě zřízeny oddělení ztrát a nálezů tak proč odevzdávat policii? Ta nemá v kompetenci skladovt nalezené věci! Jinak já být na oddělení tak Vám, dám pokutu za blokování linky 158 pitomostí toto je TÍSŇOVÉ číslo pro tísňpové volání a ne pro ztráty a nálezy!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.06.16 12:41

Ztratil jsem / ukradli mi? RZ. Domů jsem dojel bez ní s vědomím, že se dopouštím přestupku. Po cestě domů jsem našel jinou RZ. Ztrátu jsem ohlásil na 158 a tam jsem byl vyzván, abych i s autem (bez RZ) dojel na MO PČR, že si auto musí nafotit. Sepsali se mnou záznam o ztrátě RZ (cituji: abych měl něco v ruce, až pojedu na magistrát tímhle autem pro nové značky), nefotili nic a já opět vyrazil s autem domů. Tu nalezenou RZ s budějovickým číslem si odmítli vzít (zbytečná práce navíc). Takže pod rouškou tmy skončila v kontejneru. Při případné kontrole vozidla bych cizí RZ v kufru asi těžko vysvětloval.

K čemu nám jsou platné zákony, když je ani PČR nezná nebo aspoň nedodržuje...

Nedivím se, že se moje RZ nenašla. Až zase nějakou najdu, nechám ji ležet, případně ji na místě naaranžuju tak, aby byla líp vidět. Nosit ji kamkoliv je ztráta času, jen blbec se spálí o plotnu 2x.

doplněno 12.06.16 02:13:

@diesel: Doporučuji lépe číst a pak vynášet soudy. Na 158 jsem volal kvůli ztrátě (pravděpodobně spíš odcizení) RZ a jejímu možnému zneužití. Hlásit krádež RZ musím a pokud ji nemohu vyloučit, pak předpokládám, že mi ji někdo ukradl (ono pět najednou utrženejch plastovejch kolíků na netknutým nárazníku na ztrátu moc nevypadá).

@danys: Vám doporučuji víc přemýšlet a méně se ohánět znalostmi zákonů. Přesně jak napsal @dusger, na ztráty a nálezy donesete (v pondělí ráno, v úředních hodinách) už jen bezcenný kus hliníkového plechu, takže až tam nějakou značku ponesete, budete za hlupáka pro změnu vy, protože evidovat nález bezcenného hliníkového štítku bude ztráta času pro úředníka i pro vás, ale samozřejmě v souladu se zákonem, to vám neberu. A pro policii není nejmenší problém zjistit, jestli je RZ ještě vůbec platná, je nahlášená jako kradená nebo majitel vozidla ani nic netuší.

@dusger: Nojo, ale popelnice na recyklovaný kovový odpad u nás v zimě jěště nebyly. A ve sběru to brát nesmí

doplněno 12.06.16 02:21:

@diesel: Ano, máte pravdu, skladovat nalezené značky by neměli a já (nepřesně) píšu odmítli vzít. Oni se s tím odmítli zabývat vůbec. Pokud by byla kradená a zahozená, pak to v jejich kompetenci jistě bylo. Připouštím, že to už je spekulace, ale nikdo nic neověřoval, to je fakt.

Datum: 11.06.16 15:45
Už vám tady kolega vysvětlil co s nálezem! Prectete si NOZ než zase ze sebe někde uděláte hlupáka.

Datum: 12.06.16 00:18

Jen se ptám, co s takovou věcí na ztrátách-nálezech udělají. Pokud by se ve velmi málo pravděpodobném případě tím někdo i zabýval, tak může jen vznést dotaz na dopravní odbor a pak napsat dopis majiteli. Za jak dlouho mu asi přijde? Ten už dávno bude mít čísla nové. Zbytečná práce. Takže Amperuv závěr je správně, až na to, že měla spíš skončit v tříděném odpadu.

Datum: 18.10.16 21:13
Proč by to dělali? Je to neekonomické. RZ přepošlou do místa registrace na registr vozidel a ten buďto sám, za pomoci městské či státní policie majitele vyrozumí aby si nález vyzvedl a nebo udělal nové RZ (neznám úpravu pro registr vozidel).

Datum: 18.10.16 21:10
Ampere a tím, že jste to napsal na poradnu tak jste něčemu pomohl v tom, že nikdo, bohužel.ani někteří policisté zakony neznaji či je nedodržují? Dnes je moderní to, že se to samo.vyřeší tím,že to.dáme na FB. Měl jste možnost situaci zlepšit tím, že by jste si podal stížnost na postup policistů. Ti by dostali flastr, Vám.se omluvili a pro příště to neudělali. Takhle jste ustoupil(oni vlastně vyhrali,protože jim šlo o to mít s tím co nejméně práce), nic nevyřešil a ještě vypadáte jako lenoch.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.