Autolékárnička- ano či ne?

Od: Datum: 19.02.15 08:04 odpovědí: 10 změna: 20.02.15 11:16

Dobrý den, co si myslíte o povinném držení autolékárničky? Když se tak dívám na dnešní autonehody, neumím si představit, že kolem rozšrotovaného auta někdo poskakuje s autolékárničkou. Sanita nebo vrtulník je tamstejně za chvíli, tak co bych tam s pár obvazy asi dělal. Není to spíš setrvačnost a truc našich ochránců zákona?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.02.15 09:00

Dojezdový čas sanitky může být i do 15 minut, při tepenném krvácení může člověk umřít do 30 sekund - přitom jeho zastavení nemusí být pro poučeného člověka až tak kompli. Místo poskakování je lepší zachovat rozvahu. Je fakt, že ta roztržená stehenní tepna se těch pár minut dá udržet i holou rukou, ale improvizovaný tlakový obvaz je lepší, protože uvolní záchranci ruce pro případného dalšího zraněného. Ale nemusí to být pokaždé drama - i když nejde o život, tak i drobná poranění nebo škrábance se dají ošetřit amatérsky; je to lepší než čekat na sanitku se založenýma rukama.
Další fakt ale je, že běžný člověk při pohledu na devastující poranění spíš zpanikaří nebo omdlí. Ale lékárnička stojí dvě stovky - není to moc a může se hodit. I v domácnosti (vlastní zkušenost).

Za buzeraci považuju spíš bazírování na expiracích - pro první pomoc není až tak podstatné, jestli je obvaz starý rok, dva nebo šest.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 19.02.15 09:07

Zákon o pozemních komunikacích hovoří vcelku jasně o nutnosti mít lékárničku.To Vy ani já nezměníme.Jezdím od roku 1967 a lékárničku jsem použil 2x.Paragrafu" neposkytnutí pomoci" se vyhnete pouhým zavoláním pomoci,pokud jste účastníkem nehody byť i jako svědek.Je však dost řidičů,kteří se nebojí pomoc poskytnout a co by tak asi dělali bez lékárničky aby zastavili masívní krvácení postiženého. Takže lékárnička ano,pomoc postiženému podle nátury.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.02.15 09:12

Josefe, víte kolikati lidem pomohla šikovnost přítomných a lékarnička? Ani si nepřejte, co by to zranění Vám sdělili na Vaší úvadu.

Určitě to není truc ochránců zákona,ale logika ochránců zdraví.

Potkal jsem desítky nehod, i se zraněním a přes často sdělované, " já nevím co dělat" a lidi třeba omdlí, vždy se najde skupina ochotných a znalých, že pomůžou a neomdlí..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.02.15 10:41

Pokud jste poskakující nešika, dejte u nehody lékarničku k dispozici jiným.

Nevím jak dnes, ale vrtulníky létaly jen za dobré viditelnosti a sanitky jezdily za dobré sjízdnosti.

Takže chvíle občas trvala 30 minut a jednou 45. A to jsme sanitu při výpadku elektřiny v oblasti naháněli pomocí radioamatérů.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.02.15 01:12
Vozím i hasičák a sekeru.Asi jsem paranoidní, ale...
A těch 150 Kč za lékárničku nestojí za řeč

Datum: 20.02.15 05:28

Za mě zase lékárnička ve stavu v jakém nám ji předepisují zákonodárci NE. Proti lékárničce jako takové nic nemám, ale to co vymýšlí to je na zabití.

Datum: 20.02.15 06:54

zztop, prosím, jak by měla lékarna vypadat dle Vás.

Jen na okraj, obsah lékarny navrhují odborníci z lékařských fakult. Jak sámdobře víte, tak někdy odborník kritizuje jiného odborníka...

Hezký víkend

Datum: 20.02.15 07:19
Ano máte pravdu. Pokud byste měl nehodu vy, pak je lékárnička opravdu zbytečnost.

Od: jmlc®
Datum: 20.02.15 07:52

Zbytečnost to určitě není,... Třeba taková banalita jako říznutí se někde u rybníka o rozbitou sklenici.. jedete se na chvilku okoupat, ale s sebou mimo opalovacího krému asi lékárničku normálně nevozíte.. Takový kousek flastru v autě (a jestli vašem či někoho z okolí) vám jistě přijde vhod.

Už tu bylo více vláken na téma lékárnička. Hodně lidí bylo proti a křičí do světa, že jednou za 3-4 roky kupovat za stovku lékárničku je buzerace.. - že je steně k ničemu. MNE BY OPRAVDU TAKÉ ZAJÍMALO, CO BY DO LÉKÁRNIČKY DOPORUČILI ONI, KDYŽ TOTO SLOŽENÍ JE ŠPATNÉ!

Datum: 20.02.15 11:16

Autolékárnička mně tedy zbytečná v autě nepřipadá. Mě by třeba zajímalo, Jozefe111, jak byste se zachoval u autonehody, kde by zraněným byl někdo, koho moc dobře znáte... taky byste jen tak čekal na sanitku a vrtulník? Neposkytnul byste první pomoc? Jo aha, vy ji neumíte tu první pomoc poskytovat. Tak to je škoda, nebo ne?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.