Vadné n.d

Od: Datum: 18.02.15 23:15 odpovědí: 1 změna: 19.02.15 06:43

Zakoupil jsem od jednoho pána přes inzerát převodovku, uváděl, že je plně funkční. Po namontování do auta převodovka chratí. Telefonicky sem se ním spojil a navrhl mu, že mu ji odmontuji a on vrátí peníze... to odmítá...že prý jsem si z toho mohl vzít potřebný díl,. což je blbost... jak to s ním řešit a dosta z něj peníze zpět? Byl jsem pro to až 120 km , což palivo vyšlo draho, obávám se, že prodává n.d a nemá na to živnost.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: sos*
Datum: 19.02.15 06:43

Tohle je problém. Sice tu platí občanský zákoník, ale vymáhání práva je obtížné. Oznámit policii jako podvod a pokud je nad škoda nad 5 tisíc jako trestný čin a současně jako podezření na nedovolené podnikání. Ale policie to asi nevezme. Pak je tu znalecký posudek a následně soud, což se asi nevyplatí. Zpravidla doporučuji napsat dopis s odkazem na příslušná ustanovení zákona jako předžalobní upomínku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.