Spravní řízení z důvodu špinavé RZ

Od: Datum: 18.02.15 21:58 odpovědí: 48 změna: 23.02.15 18:19
Byl jsem zastaven hlídkou PČR, policista přistoupil požadoval doklady, vše jsem měl v pořadku, poté odešel do auta a po 20 minutách vylezl s formulařem ke správnímu řízení. V něm bylo uvedeno, že mám znečištěnou RZ a že to musí předat na magistrát. Značka byla skutečně špinavá, ale číslo šlo bezproblému přečíst. Měl jsem za sebou 480km cesty a absolutně žádnou chuť cokoliv řešit a ani jsem nevěděl co na to říct. Jak mám nyni postupovat, vím ze značka ma být čistá, ale přeci ji nemůžu kontrolovat každých 100km. Je logické, že se v zimě špini rychleji. Poraďte prosim jak z toho vybruslit při spravnim jednání. Moc děkuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.15 22:38
avatar

Měl jste to řešit okamžitě. Ve správním řízení budete mít spíš naději na větší flastr.

Já za to vysolil 500,- na místě, utřel RZ a nediskutoval.

P.S. Policajt má vždycky pravdu... :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.15 22:58

jenomže jízdu bez SPZ i špinavou nemohou řešit na místě(teda jestli se zas něco nezmnilo).Normálně až vás předvolají tak před odjezdem(při poslední zastávce) byla značka očištěna

doplněno 18.02.15 23:35:

Samozřejmě že záleží na koho narazí Právě kvůli špinavé spz(tak trochu schválně na moto*hi*) mě chtěli také poslat na správní řízení ale po krátkém rozmlouvání jsem zaplatil 500kč za špatné parkování

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 18.02.15 23:06

Souhlasím, alespoň za mě - policajt má vždycky pravdu - Předevčírem Dobříš 62 km v obci - nabídku od měšťáků, že to bude za 500,- jsem bezpodmínečně přijal, bez zkoumání, fotek, radaru a pod. ale takový jsem já. Znám i místa, kde se to řeší trochu jinak, chodí tam ostří hoši a ti už policii jen tak neustupují http://www.dfens-cz.com/ , pokud z toho budete chtít vybruslit, možná najdete radu tam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.15 07:07
avatar

Na DF nejsou ostří hoši, proč si tohle myslíte? Nejsou jen ovce, jako většina troubů, kteří si nechají od cajtů dělat na hlavu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mp*
Datum: 22.02.15 00:53

Odpovídám, i když pozdě. Ten výraz jsem použil pro zjednodušení a líbí se mi - ostří hoši, naopak tam rád čtu a s naprostou většinou názorů se ztotožnuji a inspirují mě (mám dojem, že zejména v diskuzích se tam vyskytují lidé, kteří mají už nějaké vlastní - ne vyčtené - zkušenosti). Jen jsem chtěl říct, že prostě já sám mám rád tyto věci rychle vyřešené (viz placení pokuty na místě) a nesnáším nějaké průtahy a proto volím obyčejně to nejrychlejší a nejjednodušejší (i když někdy ne nejlevnější) řešení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 17:29
avatar

Nevím kde jste přišli na tvrzení že policajt má vždy pravdu-zřejmě jste podělaný jen když je vidíte, natož když Vás zastaví tak odkýváte snad i další světovou válku?Pokdu mne zastaví,že mám špinavou RZ-vezmu hadr,očistím, když nesítí jeno světlo otevřu kapotu,vyměním a pkd by chtěl dát pokutu,či hned do správního? Má na to sice právo,ale já do protoklou napíšu že nesouhlasím a že závadu jsem odstranil na místě ,a dále pořídím záznam o jeho ... chování!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.15 06:39
avatar
Jen mimo otázku kde tě chytli na Dobříši místama je padesátka nebo třicítka buzerací..
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dbo
Datum: 18.02.15 23:09

Počkejte na správní řízení, co byste chtěl dělat? Ještě dodávám - jistě vás policie upornila předem na španou značku a až následně vyplnila papíry, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavelstudnicka
Datum: 19.02.15 08:21

Právě že mě vůbec na nic neupozornil, vzal si doklady, v tu chvíli vyskočil druhý, vyfotil auto z předu i vzadu ( vpředu byla RZ mnohem čistější, zalezl do auta a po 20minutách přišel s vyplněným papírem, na něm bylo napsáno, že mě zastavili z důvodu znečištěné RZ a že to postupují ke spávnímu řízení. Nedal mi vůbec žádný prostor, ani jsem nevěděl proč mě staví.

Datum: 18.02.15 23:24

Toto se mi taky již několikrát stalo, jelikož ročně najezdím hodně km. Vždy jsem se slušně omluvil, nasypal popel na hlavu, značku očistil a jel jsem. Žádná pokuta, správní řízení nic. Takže jste bud narazil na policajta ... nebo jste se choval jak ... (musím slušně, abych zde opět nebyl upozorněn na porušení pravidel).

Vyčkejte na správní řízení a tam jim řeknete jak se věci mají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.15 06:50
avatar

Pavle,

ve správním řízení budete mít více prostoru na obranu a dokazování. Pokud Vás bude hájit někdo kdo rozumí předpisům, vyhrajete, pokud budete tvrdit něco nejasně, prohrajete.

Viz:

...skutečně špinavá, ale číslo šlo bezproblému přečíst...to taky záleží z jaké dálky to čtete.

Určitě nemusíte kontrolovat značku každých 100km, ale určitě jste jí před jízdou zkontroloval a popřípadě očistil? Pak to lehce dokážete u správního řízení, a bude klídek, pokud ale ten ded bylo krásně, tak bohužel..

Zkuste se občas kouknout na jiné auta, jak mají znečistěné SPZ a přitom je ráno a sucho...

doplněno 19.02.15 08:36:

Pavle, jelikož kapacita mého mozku je již omezena, nepamatuji si počteníčko o čitelnosti značky a z jaké vzdálenosti je třeba, aby byla čitelná. Obecně bych bral, aby byla čitelná při kontrole nad silničním provozem, to zmanená +/- 50-100m.

Zdůrazňuji, že rozměry je můj odhad, páč přesná čísla si již nepamatuji. Oni taky nebudou důležitá, páč znečištěná značka opravdu je špatně viditená.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.02.15 07:12
avatar

Přesně tak. Ve správním řízení si nechat předložit důkazy, že značka byla nečitelná. Důkazní břemeno je na cajtech. Ale poněvadž cajti a orgáni na magistrátu mají k dispozici dostatek jiných ovcí, kteří jim zabékají, tak tohle smetou ze stolu...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: aaaaaaaa
Datum: 22.02.15 06:14

fotka je dukaz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavelstudnicka
Datum: 19.02.15 08:30

5metrů od auta šla přečíst, přední byla čitelná zcela i z 20m. Vyjížděl jsem ve 3 hod ráno na otočku do Vsetína (480 tam, 480 zpět. pár dní před jízdou bylo auto umyté, denně jezdím 100km do práce a 1-2x týdně pracovní cesta, počasí bylo zataženo, ale v místě kontroly ( Teplice ) silnice suché, ale jízda po D1 není úplně v pohodě a posledních 50 km jen po okreskách a vesnicích. Po návratu bylo auto jak čuně celé, nejhorší je, že mi chybělo 1,5km do cíle.

Datum: 19.02.15 07:57

Policista čekal zda zapnete mozek, a očistíte RZ, jelikož se tak nestalo postupoval podle předpisů

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavelstudnicka
Datum: 19.02.15 08:23

nečekal vůbec na nic, vzal doklady, zalezl do auta a přines papír o správním jednání, jediné jeho slova byly silniční kontrola, ukažte doklady, Toť vše.

Datum: 19.02.15 08:33

Já bych to tak černě neviděla , skutková podstata uvedená v § 125 c z.č.361/2000 Sb. přesně zní:

§ 125c (citace zkrácena)

Přestupky

(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v provozu na pozemních komunikacích

a) řídí vozidlo,

1. na němž v rozporu s jiným právním předpisem38b není umístěna tabulka státní poznávací značky (dále jen "registrační značka") nebo je umístěna tabulka registrační značky, která nebyla vozidlu přidělena,

2. jehož tabulka registrační značky je zakryta, nečitelná nebo upravena anebo umístěna tak, že je znemožněna nebo podstatně ztížena její čitelnost, nebo

Tento druh přestupku nelze projednat v blokovém řízení, nicméně ve správním řízení musí správní orgán prokázat, že SPZ byla natolik silně znečištěna, že byla znemožněna nebo podstatně ztížena její čitelnost. Tedy, SPZ může být znečištěna, může být i v důsledku znečištění ztížena její čitelnost (pořád se nejedná o přestupek), ale nesmí být v důsledku znečištění už znemožněna nebo podstatně ztížena její čitelnost.

Je tam spousta věcí, které se dají šikovně napadnout ...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.02.15 10:37

Správně dá se to napadnout, ale záleží jak dopadnu, policista má foto RZ v kamerovém záznamu, a pokud nelze RZ přečíst alespoň na 25 metrů má řidič občas smůlu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 19.02.15 10:52

asi 1. před vyjetím jste kontroloval a byla čistá, 2. tvrdit že byla čitelná - na té fotce bude nejspíš špinavá, ale čitelná bude a toho bych se držel. Policejní velitel se asi špatně vyspal a potřeboval někomu zaškodit, tak nařídil chytat špinavé značky a bez milosti posílat do správního...

Zajímalo by mne, jak řešit jízdu v novém sněhu, kdy je auto zezadu po kilometru obílené tak, že skoro nejde najít kde značka vůbec je - podle zákona asi každých 100 metrů vylézt a čistit, jinak jste zločinec...

Na druhou stranu aut se značkou zablácenou tak, že opravdu přečíst nejde jezdí taky dost. Ale mohli by to u normálních lidí řešit jen "zbuzerováním" a okamžitým očištěním, a ne správním řízením (což je průšvih)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.15 16:54

Nejdříve podotýkáte, odešel do auta a po 20 minutách vylezl s formulářem, dále nebudu každých 100 km kontrolovat, dále doplňujete, šel do auta na nic nečekal a hned přišel s formulářem. Policisté mají velmi rádi, machírky, řidiče hogo-fogo a v rozpadajících se plecháčích občas i mírné opálené. Můj známý suverén pracháč, jel přes Rakousko BMW X poslední model, policista jej dojel a zastavil obešel vozidlo, RZ velmi špinavá pokuta 100 Euro, suverén pravil anglicky jsem ve společenském obleku nebudu běhat s hadrem, policista pokýval hlavou vysvělil anglicky nechť jej pán následuje na blízké parkoviště, po zastavení odňal zadní RZ, poté přední odešel je omýt /suverén byl nadšen, jakou službu možná provádí/, poté mu česky sdělil, - registrační značky budou odeslány v zákonné lhůtě do České republiky a vaše vozidlo může odjet pouze na podvalníku. Nasedl do auta a odjel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavelstudnicka
Datum: 19.02.15 22:07
Nikde nepíši, že hned přišel! nikdy jsem nebyl a arogantní nebudu. Když něco zvoram, tak to uznam. Kdyby mě upozornil vyskočím z auta, značku otřu a poděkuji. Toto jednání PČR je značně buzerační
Od: jenn*
Datum: 19.02.15 22:20

Už jen to, že si tě dovolili zastavit je jasná buzerace! A to že ses choval jako ovado? no co je demográcie, tak co.. Podal bych trestní oznámení na inspekci a pak i na ty na tom úřadě! Pokud by to nikdo neřešil, být vámi, řeknu to mámě nebo tátovi at to nějak zařídí!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.02.15 08:31

Pavle, dala jsem si ještě tu práci a zkoumala jsem onu skutkovou podstatu podrobněji, u Vás by SZP opravdu musela být v důsledku znečištění jen nečitelná, aby to byl přestupek. Nic jiného, byla-li znečištěná jakkoliv, ale přitom byla SPZ čitelná, není to přestupek. Takže, ne podstatně ztížení ani znemožnění čitelnosti (to je jen v souvislosti s úpravou nebo s umístěním SPZ, ale ne se znečištěním), ale jen nečitelná. Na tom rozhodně trvejte, nezapomeňte, že máte právo se vyjádřit ke všem důkazům, na jejichž základě bude správní orgán věc rozhodovat. Uvedl-li policista, že Vaše SPZ byla znečištěna, není to žádný přestupek, je to chyba policisty, pokud je tam uvedeno pouze toto.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.02.15 14:08

Radíte nesmysly! A nejen v tomhle dotazu! Je to tak jak píše bambula níže*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 16:57
avatar

Bylo by záhodno ty nesmysly nějak relevantně vyvrátit a nejen hospodským žvástem: "kecáš nesmysly".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 14:20

S tímhle nesouhlasím. To znemožněna nebo podstatně ztížena její čitelnost platí i pro ty nečitelná nebo upravena

Ten přestupek spáchá ten, kdo má zakrytou značku. To je ta možnost před čárkou. Toho se ta koncová věta netýká.

Další možnosti za čárkou jsou nečitelná nebo upravena anebo umístěna tak, že je znemožněna nebo podstatně ztížena její čitelnost,
Pokuď by mezi byla čárka, tak je to tak, jak říkáš. Ale tady není. Zde je slovo nebo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 13:58

Paní aaello, možná máte pravdu možná nikoliv, můj soused je právník, nikoliv rychlokvaška a la Plzeň, pravil. - Podle zákona č. 243/2001 Sb., odstavec 6, - vlastník a provozovatel vozidla musí udržovat tabulky RZ v řádném stavu, tak aby za provozu byla zachována její čitelnost. Musí být v čistém stavu čitelná na vzdálenost nejméně 40 metrů. Tolik zákon a dodal, čím více se machírkové, hogo-fogo a spol., při správním řízení vytáčí, tím více kvalifukujeme sazbu v horní části její výše. Já se k tomuto názoru též přikláním, a přeji Pavlovi pořádnou bojovnost a pokud by měl zájem o pořádný kartáč je možno navštívit s kvalitně znečištěnou RZ sousední Rakousko.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.02.15 16:45
avatar

Byl by k dispozici nějaký odkaz na zákon 243/2001 a jeho 6. odstavec? Čitelná na 40 metrů má být značka kým? Šeroslepým, krátkozrakým s třemi dioptriemi nebo jak?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 17:35
avatar

Ty voe já sice vidím docela obstojně,ale na 4Om přečíst RZ? Jsem krátce po kontrole na očním takže to mám potvrzeno !Ikdyž jsme jednu dobu měli kolegu co přečetl SPZ snad na 400m!ale to jsou výjímky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 17:47
Jde o to, že když to na těch fotkách nebude čitelný, předpokládám z max.deseti metrů, tak má tazatel smůlu. Pokud to bude rozumný úředník a tazatel se bude chovat slušně, tak by ani flastr dostat nemusel.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 21.02.15 19:54

Předpokládám, že čitelná musí být na autě a ne na fotce = trvat na tom že byla čitelná.

Lepší je ten rakušák za 100 euro a tvrdá sankce až když se na to jeden vykašle a jede dál se špinavou...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 20:01

Trvat můžeš na čem chceš, ale na tomhle bych opravdu netrval! *smich*

To je jako bys trval po překročení rychlosti na tom, že jsi nejel 80km/h, ale 50:-D Ale pobavils

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 21:05
avatar

Rychlost se dá změřit. Viditelnost je tak nějak relativní, že... Ta fotka by byla se zoomem nebo bez?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.15 00:19

Mluvíme zde o čitelnosti a změřit se dá také. Dokonce každý řidič prošel vyšetřením zraku na Snellenově tabuli, která je založena právě na čitelnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aaaaaaaa
Datum: 22.02.15 06:12

Co s tim proboha spolecnyho jestli to bylo vyfoceny se zoomem nebo bez? To je prece uplne jedno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aaaaaaaa
Datum: 22.02.15 06:18

Kazdy clovek s IQ nad 40 snad pochopi, ze osobou s beznym zdravym* zrakem..

*pripadne s brylemi

Ohodnoceno: 1x
 
Od: aaaaaaaaa
Datum: 22.02.15 06:20

Kazdy clovek s IQ nad 40 snad pochopi, ze osobou s beznym zdravym* zrakem..

*pripadne s brylemi

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.15 07:55

to @bambula: Uvedená vyhláška (ne zákon) č. 243/2001 Sb., byla s účinností k 1.1.2015 zrušena (viz. vyhl.š. 343/2014 Sb.):

§ 41

Zrušovací ustanovení

Zrušuje se:

1. Vyhláška Ministerstva dopravy a spojů č. 243/2001 Sb., o registraci vozidel.

doplněno 22.02.15 08:00:

Ještě doplnění:

To, že určitý právní předpis stanoví, že SPZ má být v čistém stavu neznamená, že pokud v čistém stavu není, že se jedná automaticky o přestupek. Ne každé porušení zákona či vyhlášky je přestupek, přestupkem je pouze to jednání, které je v zákoně (ne ve vyhlášce) uvedeno jako přestupek.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.02.15 18:19
avatar

Opět souhlasím s paní aaellou,

(2) Tabulka s registrační značkou se tvarově upravuje pouze podle místa, na kterém je umístěna tak, aby úpravou byla zachována její čitelnost. Tabulka s registrační značkou, s výjimkou registrační značky pro mopedy, má být v čistém stavu za nesnížené viditelnosti čitelná na vzdálenost nejméně 40 metrů.

předpis: 343/2014, § 32,

Naprosto souhlasím i s jejím doplněním, že ne vždy to musí být přestupek.

Pokud prší, sníh a podobně, nemůže se jednat o přestupek. Pokud ale celý týden svítí sluníčko, tak je jisté, že řidič vyjel se špinavým číslem a zaslouží si pokutu.

Ostatní případy, vždy mězi těmito mantinely..

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 22.02.15 08:15

Můj názor je takový, řidič si má dle zákona kontrolovat auto před, při a po jízdě. To, že SPZ/RZ je špinavá, ale i přes to čitelná je subjektivní pojem, protože pro stojícího člověka čitelná být může, pro kamerový systém na benzínce, kde ten řidič bude krást naftu nebo pojede po dálnici 220km/h již čitelná nebude. Do toho oznámení, jste se mohl i vyjádřit. Nyní je na správním orgánu, jak s tím naloží. Také by měly být pořízené fotky, aby bylo vidět, zda špinavá byla či nikoliv, popř. jak "moc".

doplněno 22.02.15 11:58:

sunset, ne, máte si vytáhnout hlavu ze zadní části těla, a začít jí používat, takže třeba, když jdete na benzínce s pískem, tak si máte prohlídnout auto, než zas pojedete jako prase dál. Nevím, co je na tom tak těžkého k nepochopení.

doplněno 22.02.15 12:07:

sunset... co se týče dalšího odstavce, tak je vidět, že nevíte co mluvíte, v první řadě si pletete PČR s městskou či obecní policií. Jelikož to, co vybere PČR na pokutách jde do státního rozpočtu, odvádí se to totiž celnímu úřadu, co vybere obecní popř. městská policie, jde rovnou do kasy města, z té jsou placeni strážnící a podle toho jsou hodnoceni, proto také někde nedělají nic jiného, že jen měří rychlost. Člověku, který jezdí podle předpisů to nemůže vadit. Předpis existuje, je tam zkontrolovat auto před jízdou, přečtěte si 361/2000 Sb. Další věcí je to, že správní orgán Vaše plky nezajímají, jelikož jste měl možnost se vyjádřit do oznámení, tu jste nevyužil a ještě, aby jste protahoval řízení, tak jste se jako největší "inteligent" nepodepsal. Pokud nejste místní namachrovaný blbeček, který válčí s policií, tak je policistovi úplně jedno, kolikrát vás oznámí nebo pokutuje, on z toho nic nemá. Zamyslete se, co vše po vás chce váš nadřízený v práci a zda to bude vědět každý, koho potkáte na ulici, dost o tom pochybuji. Takže si představte, že o policejní práci, o které si myslíte, že víte 99%, tak ve skutečnosti víte tak +/- 25-30%, zbytek jsou nesmysly, které jste viděl v televizi, nebo vám je nakecal někdo, kdo tou zkušeností "určitě" prošel ... přinejmenším okolo, když šel ve vlaku na WC a při brždění slyšel, jak to obdobný "inteligent" vyprávěl jinému, který to potom řekl vám. Každá práce má něco do sebe. Velice se mi líbí, jak nejen tady na poradně, ale všeobecně všude, všichni na všechny nadávají, ale sami před svým prahem si nezametou. Kupříkladu jen kuřáci, kolik minut nad pracovní dobu si za ty rauchen pauzy nadělávají? Pochybuju že i jednu ...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.02.15 11:27

Já teda nevím, jak si představujete vy a zákon kontrolu auta, potažmo SPZ, při jízdě. Mám na tacháku 90 a mám začít dělat co? Cihlu na pedál, volant podrží spolujezdec, předběhnout auto, oběhnout, zkontrolovat světla, pojistky a očistit SPZ? Kde máte takový zákon? Nemáte, protože neexistuje, je to nesmysl.

Do oznámení se nevyjadřujeme ani to nepodepisujeme, protože to je úřední papír, kde si plácá játra fízl. K čemu je pak takové vyjádření si domyslete sám. Musíte si uvědomit, že okamžikem zastavení si vás podá celá parta lidí, která se zná, drží spolu a jsou svázáni finanční odměnou za vymožené pokuty; někdo upřímnější než já by řekl, že je struktura až nápadně podobná mafii.

Je nutné ve správním výslovně trvat a nechat zaprotokolovat to, že při poslední kontrole před vlastní jízdou řidič SPZ očistil a zkontroloval pneu atd. Dále trvat na působení vyšší moci (kaluže, znečištěná vozovka od traktoru), kdy nelze objektivně požadovat splnění této zákonné povinnosti. Pro obhájení narušení zákona díky vis maior je však potřeba právní zastoupení.

doplněno 22.02.15 13:04:

To vy tady zřejmě záměrně lžete, že při jízdě je nutná kontrola SPZ. Jízda je co asi? Zdůrazňuji, že jste napsal "řidič si má dle zákona kontrolovat auto před, při a po jízdě".

Přestávka s pískem sama o sobě nic neznamená. Ale je to stav, kdy jsem zároveň bezprostředně před jízdou, tedy až TAM vzniká určitá povinnost - mj. i očistit značku. Pokud ji splním a vlivem vyšší moci dojde k tomu, že značka je nečitelná, nelze objektivně požadovat, aby SPZ zůstala čitelná po celou dobu jízdy.

Absence vyjádření druhé strany nebo podpisu na oznámení není zdržování ani nic jiného. Oznámení je prostě oznámení a má jasně předepsanou formu. Nikde v zákonech nenajdete, že by oznámení o přestupku měla podepisovat druhá (neoznamující) strana, je to ostatně hrubý nesmysl, který se u nás roky traduje. A je to taky základní informace, kterou by měl policajt s IQ větším než houpací kůň znát.

Policista (MP) v okrese RK je odměňován podle čárkového systému, bez pokut (nezapočítávají se SŘ) nedostane prémie. Na papíře to nemá, ale pravidla hry jsou jasně daná a odměny jsou (jak jistě víte) nenárokovou složkou mzdy...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.15 13:32

A jsme zase u toho, policista a strážník je rozdíl. Pletete jablka s hruškami.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.15 14:10
Repkine, že máte náladu se dohadovat s lidmi, kteří mají pouze svou "pravdu".
Ale působení vyšší moci mě nesmírně pobavilo, děkuji
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.15 14:41

Taky, že už se nehádám, kdo chce pochopí, kdo ne, bude si myslet, že má pravdu on... ale je pravdou, že pravda v našem právu je subjektivní pojem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.15 21:06

Prozradíte laskavě, jak tedy provádíme kontrolu automobilu při jízdě? A kde je nutnost podepsat oznámení? Všechny nacionále hlídka dostala, námitky lze vznést ve správním řízení, jak tedy absence podpisu zdržuje řízení? Máte problémy s dodržováním zákonem předepsaného postupu pro podávání oznámení?

Já nemám rád lidi, co každého odsuzují za nedostatek inteligence, vyjadřují se agresivně a z pozice moci. A s ledovým klidem odsoudí člověka za takovou drobnost ke ztrátě zaměstnání (protože ztráta ŘP je prostě v jeho pozici likvidace), to jako je podle vás zřejmě zájem, kterým sleduje principielně společnost při trestání přestupků? Je správné posílat tyhle lidi na pracák za špinavou spzku?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.15 15:04

Přečíst RZ na vzdálenost 40 metrů za nesnížitelné viditelnosti a pokud není znečištěna je doufám docela bez problému. Nedávno řešil odvolací soud, řidič nedal přednost a obhajoval že vjel na hlavnív bezpečné vzdálenosti, pilot na hlavní tvrdil opak, svědel nebyl ani jeden. Soud nařídil mimo znaleckého posudku zdravotní vyšetření, řidič přijíždějící z vedlejší prošel bez závady, pilot mistr po hlavní nepřečetl řádně

doplněno 22.02.15 15:22:

požadovaný řádek, tudíž soud rozhodl, řidič jedoucí po hlavní silnici porušil hrubě zákon č. 361/2000 Sb., § 5 odstavec 2, písmeno c, z tohoto důvodu je spoluvinnen. A pojišťovna odmítla jakékoliv plnění z důvodů porušení zákona, i když se jednalo pouze o 570000 tvrdých českých, t.j. poškození vozidla, léčení a psychická újma, a pokud není pilot mistr za volantem soukmenovec Janečků a spol., může mít trochu problém, mimo držení volantu a kvedlování řadicí pákou, je možná dobré občas nahlédnout do nového OZ, jaké může mít dopravní nehoda následky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.02.15 15:26
avatar

Bambulo jak by mne řešili-na základě vyšetření očním lékařem vidím dobře,ale značku na tuto vzdálenost nepřečtu!?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 22.02.15 21:39

Před jízdou - Povinnosti řidiče, pokud se nejezdí po nějaké blátivé polňačce, tak nemohu RZ zasrat, ale ani tam ne, pokud za někým nejedu, zkušenost. Ovšem odlétávající sníh je něco jiného. Je na vás, jak si to obhájíte. Otázka stavu vozovky. Nonstop 480km a bez přestávky? Pokud to bylo jak říkáte, postup policisty mi nesedí. Asi ještě nikoho ten den nevyflastroval a potřeboval někoho udělat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.