Auto v polopřevodu-nezaplacené povinné ručení

Od: Datum: 18.02.15 13:31 odpovědí: 5 změna: 18.02.15 19:30

Dobrý den, chci se zeptat koupil jsem starší auto od jednoho pána on to na mě odhlásil a já jsem už nestihl auto přepsat z důvodu nečekaného ročního odcestování. Nedávno jsem se vrátil - auto už je bohužel bez STK a je tedy pořád v polopřevodu a pojištění nebylo ještě zažádáno tak tedy nebylo zaplaceno. Co mám ted dělat když chci auto po STK přihlasit a zaplatit pojištění - budou nějaké penále za ten rok bez pojistky?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 18.02.15 13:44
avatar

nejprve musíte pojistit !

Pak STK - evidenční kontrolu+TK

pak na úřad...

Pokud jste doposud neobdržel výzvu k úhradě penále od ČKP, asi už nedostanete...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.15 13:49
avatar

Penále už ne (CKP už nemá právo vybírat pokuty a penále a td.), ale ze zákona vám to auto mohou z důvodu neuzavření pojistky vyřadit (zákon) - přečtěte si §12 odst. 1 písm. b). Takže co nejdříve uzavřít pojstku a pak teprve řešit další.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 18.02.15 19:19

Běžný postup, stihnout lhůtu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.15 19:25
avatar

Pane Bussi, domníváte se, že Vaše rada pomohla tazateli? Kdyby věděl co je běžný postup a lhůty, tak se určitě neptá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.15 19:30
avatar

num 30

Co nejdříve vozidlo pojistit, pak dopravit vozidlo na STK, udělat technickou na Vaše jméno, dojít na evidenci vozidel ve Vašem bydlišti a dokončit změnu majitele na Vás.

Penále nebude žádné, musíte to stihnout do konce června.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.