Koupě auta se zatajenou bouračkou

Od: Datum: 17.02.15 18:25 odpovědí: 3 změna: 17.02.15 18:59

Má někdo zkušenost nebo radu ohledně koupě auta u kterého byla zamlčena bouračka? Před třemi roky jsem koupil vozidlo jako druhý majitel. Prodávající uvedl do smlouvy, že byl poškozen přední blatník. V současné době uvažuji o jeho prodeji a přes bazar jsem zjistil, že auto bylo v minulosti nabouráno. Doslova se píše totální ekonomická havárie. Čímž samozřejmě klesla hodnota auta o několik desítek tisíc korun. Lze od původního majitele žádat náhradu?

Děkuji všem za odpoveď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.15 18:37
avatar

Po třech rocích? Jste spadl z višně?

Vy máte kupní smlouvu se zápisem o tecnické stavu kde je napsána totálka? pkd ano měl jste jednat ihned,navíc pkd prodáte s tím že byla lehká nehoda (př.blatník) tak Vám nemůže dokázat lež neboť i Vy jste byl podveden!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.15 18:40

Nelze.Řeknu to "krutě" máte smůlu.Po třech letech se Vám jen vysměje do očí.Na druhou stranu on může tvrdit že během 3 let jste velkou havárii udělal Vy a ted to na něj zkoušíte.

Chyba se stala už když jste tenkrát auto přebíral a podepsal kupní smlouvu jen s poškozeným blatníkem.V kontrole před koupí jste měl být daleko důslednější.Ted je opravdo po třech letech pozdě.

Přeju Vám i tak at dobře prodáte

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 17.02.15 18:59
avatar

slovy prodejců ojetých vozů: Každé auto bylo bourané, jen jde o rozsah poškození a způsob opravy.

Jelikož jste poškození vozu nepoznal po dobu 3 let provozu, asi bylo vozidlo opraveno opravdu dobře.

Prodávající mohl a nemusel o bouračce vědět - ale to vy neuvádíte..., v každém případě pokus o reklamaci bude neúspěšný.

"Totální ekonomická havárie" - zřejmě znamená formu pojistného plnění - "totální škoda-neekonomická oprava" . Toto slovní spojení většinou znamená, že vůz byl bourán a naceněna oprava v autorizovaném servisu byla na vyšší částku, než byla obecná cena vozu. Mohlo se ale také jednat jen o formu plnění, kdy majitel řekne, že nechce opravovat poškození, protože chce prostě nový vůz a trvá na výplatě formou "totální škody". V tomto případě se nacení vrak (např. prodá přes aukci), nacení vůz před havárií (obecná cena), proveden se odečet a rozdíl dostane poškozený od pojišťovny.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.