Je v pořádku 14,5V dobíjení u Felicie?

Od: Datum: 15.02.15 14:31 odpovědí: 7 změna: 15.02.15 15:37

Dobrý den, mám jeden malý dotaz, mám Felicii 1.3 benzínovou, měl jsem auto v opravně a přitom byl vyměněn i regulátor napětí alternátoru. Nyní mi při volnoběhu motoru ukazuje měřák na svorkách u baterie 14,50V (14,51V), bez zátěže (bez světel atd.) jak v malých tak ve vysokých otáčkách drží toto napětí stejné, maxilmálně plus jedna setina. Po rozsvícení potkávacích světel to klesne na 14,38 plus minus nejaké setiny, podle otáček motoru. Při mlhovkách to klesne tak o desetinku. Jedině při vyšších otáčkách ventilátoru to klesne víc pod 14V,podle otáček motoru u vyšších je to kolem těch plus minus cca 13,8V (14V), ale tak vysoké (nebo-li ty maximalní) otáčky u ventilátoru nepoužívám. Je to napětí které jsem uvedl v pořádku? Ptám se proto, že že někde jsem totiž četl že by to mělo být tak do od 13,8 do 14,3V, tak jestli hlavně ty dvě desetiny navíc, tedy těch 14,5V není moc? Je to v normě? Toleranci meřáku mám uvedenu v parametrech plus minus půl procenta (+-0,5%). Děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.15 14:41

pokud to v otáčkách nejde vejš nic se neděje můžeš bejt v klidu

Ohodnoceno: 3x

Datum: 15.02.15 15:16

"dabel" děkuji Vám za odpověď. Výš to v otáčkách (naštětstí) nejde.

Datum: 15.02.15 14:43

Některé reglery jsou nastaveny na vyšší napětí, pokud to není chyba multimetru, je to i tento případ. Buď rád

Ohodnoceno: 3x

Datum: 15.02.15 15:23

"martinhajek" děkuji Vám za odpověď. No multimetr je nový, tak by měl (snad) měřit hodnoty správně.

Datum: 15.02.15 15:16

Pusťte si v autě všechny běžné spotřebiče (světla, větrák) a změřte kolik to má. Tipuji že to klesne ke 13,8V.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.02.15 15:36

"requied" děkuji za odpověď. To jsem udělal, spotřebiče (světla apod., jsem pustil), jak jsem napsal v otázce. A chtěl jsem vědět jetli není moc těch 14,50V (14,51V), když motor jede na volnoběh a vše ostatní je vypnuto, toto napětí mi ukazuje i ve vyšších otáčkách, když jsem někde četl že by to mělo být max 14,3V. Proto jsem se pro jistotu zeptal, aby to někde něčemu dlouhodobě neškodilo. Při zátěži to klesalo k těm hodnotám co jsem napsal v dotazu.

Datum: 15.02.15 15:37

Když jsem naposledy toto (podezření že nenabíjí)měřil,tak na na volno bez zátěže kolem 14,4 se zátěží a vyšší otáčky max 14,8V.Nešlo o feldu!

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.